Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шлях королів. Хроніки Буресвітла 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"

1 430
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях королів. Хроніки Буресвітла" автора Брендон Сандерсон. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 130 131 132 ... 378
Перейти на сторінку:
Окрім Алеткару та Джа Кеведу, рідко в якому королівстві їх буває багато.

В арміях дехто пишався цим.

— Неправда, — заперечив Скеля. — У Тайлені є п’ять Сколкозбройців і три повні комплекти Збруї. Селаї теж мають свою частку як мечів, так і лат. Інші королівства, як-от Гердаз, володіють одим-єдиним клинком та обладунком, що передаються в спадок від одного члена правлячої династії до іншого. Але в нас, ункалакі, немає жодного Сколкозбройця. Багато хто з наших нуатома — це як ваші світлоокі, от тільки очі в них не світлі…

— А як можна бути світлооким, не маючи світлих очей? — запитав Тефт, насупившись.

— Із темними очима, — відказав Скеля таким тоном, ніби йшлося про щось саме собою зрозуміле. — Ми не обираємо собі вождів за цією ознакою. Складно пояснити. Не перебивай оповідки, — він вичавив молоко зі ще одного стебла, кинувши спорожнену бадилину на купу поряд себе. — Нуатома сприймають відсутність у нас Сколкозбройців як велику ганьбу. І дуже хочуть здобути таке оружжя. Вважається, що нуатома, котрий першим його роздобуде, стане королем — а його в нас не було з незапам’ятних літ. Жоден пік не піде війною на той, де живе володар одного з цих благословенних клинків.

— То ти прийшов, щоби купити його? — запитав Каладін.

Жоден Сколкозбройний не продасть свого меча. Кожен із них є унікальною реліквією, яку забрали в одного з Загублених Променистих після їхньої зради.

Скеля зареготав:

— Ну ти й сказонув! Купити? Ні, ми не настільки дурні. Але мій нуатома знав про цю вашу традицію — ну, ви ж у курсі. Мовляв, якщо вб’єш Сколкозбройного, то можеш забрати його Зброю та Збрую — вони тепер твої. Тож мій нуатома та його рід утворили величну процесію, яка спустилася з гір, щоби відшукати й убити одного з ваших Сколкозбройних.

Каладін ледь не засміявся:

— Гадаю, усе виявилось не так просто.

— Мій нуатома був не дурень, — виправдовуючись, пояснив Скеля. — Він знав, що це буде нелегко, але ваша традиція дає нам надію, розумієш? Час від часу черговий хоробрий нуатома спускається з Піків на бій зі Сколкозбройним. Колись один із них переможе — і в нас теж будуть Сколки.

— Можливо, — сказав Каладін, викидаючи у провалля вичавлену стеблину. — Якщо лише вони погодяться битися з вами до смерті.

— О, погоджуються як миленькі, — усміхнувся Скеля. — Нуатома приносить із собою великі багатства й обіцяє все своє майно переможцю. Не такі вони люди, ваші світлоокі, щоби пройти мимо настільки ласого шматочка! Вбити ункалакі без Сколкозбройного — та це ж раз плюнути! Мій нуатома загинув. Але нічого. Врешті-решт ми переможемо.

— І здобудете один набір Сколків, — додав Каладін. — А в Алеткару їх багато дюжин.

— Один — це лише початок, — мовив Скеля, стенувши плечима. — Але мій нуатома зазнав поразки, тож тепер я мостонавідник.

— Зажди, — втрутився Тефт. — Ти подолав увесь цей шлях разом зі своїм ясновельможним, а коли той програв, ти раз — і подався в мостонавідники?

— Ні-ні, ти не розумієш, — відповів рогоїд. — Мій нуатома кинув виклик великому князеві Садеасу. Адже добре відомо, що тут, на Розколотих рівнинах, трапляється чимало Сколкозбройних. Мій нуатома гадав, що можна полегшити собі завдання: спочатку перемогти суперника в самій лише Збруї, а Зброю здобути потім.

— Ну, і…? — не витримав Тефт.

— Щойно нуатома програв ясновельможному Садеасу, як ми всі стали його власністю.

— Отже, ти — раб? — запитав Каладін, підносячи руку до лоба й обмацуючи свої тавра.

— Ні, у нас таке не прийнято, — відказав Скеля. — Я був не рабом, а родичем свого нуатома.

— Родичем? — перепитав Тефт. — Келек! То ти світлоокий!

Скеля знову від душі зареготав — гучно й заразливо. Каладін мимоволі всміхнувся. Здавалося, спливла ціла вічність, відколи він востаннє чув такий сміх.

— Ні, ні. Я доводився йому всього лишень умарті’а — двоюрідним братом по-вашому.

— От і виходить, що ти був його кревним!

— У нас, на Піках, — пояснив рогоїд, — родичі ясновельможного стають його слугами.

— Та як ви там живете?! — роздратовано кинув Тефт. — Прислужувати власним родичам? А хай йому буря! Та я б краще помер, їй-Всемогутній.

— Усе не так погано, — заспокоїв його Скеля.

— Це ти просто не знаєш моїх родичів, — здригнувшись, мовив Тефт.

Той знову розсміявся:

— А ти б краще служив у когось незнайомого? Як-от цей ваш Садеас? У чоловіка, котрий тобі ніхто? — він похитав головою. — Що тут скажеш — низовинці. У вас тут забагато повітря. Тому й мізки набакир.

— Забагато повітря? — не зрозумів Каладін.

— Угу, — підтвердив Скеля.

— А як його може бути забагато? Адже воно всюди.

— Складно.

Скеля добре розмовляв алетійською, проте інколи забував вставляти службові слова, тож про них доводилося здогадуватись. Але здебільшого мостонавідник вживав їх доладно, і речення виходили правильні. Що швидше він говорив, то більше слів бракувало.

— Повітря — занадто. Піднімися на Піки. Второпаєш.

— Ну, не знаю, — сказав Каладін, кинувши погляд на Тефта, який лише знизав плечима. — Але в одному ти помиляєшся. Ти стверджуєш, що ми служимо незнайомцям. Але я добре знайомий із ясновельможним Садеасом. Знаю його як облупленого.

Скеля звів брову.

— Він бундючний, — мовив командир, — мстивий, жадібний і аж до кісток розбещений.

Рогоїд усміхнувся:

— А що, гадаю, твоя правда. Цей чоловік — не найкращий зі світлооких.

— Серед них не буває «найкращих», друже. Усі вони одним крємом мазані.

— То вони добряче тобі насолили?

Каладін лише стенув плечима. Це запитання роз’ятрувало рани, які ще не затяглися.

— Так чи інак, а твоєму господарю пощастило.

— Тому, що загинув від руки Сколкозбройного?

— Тому, що помер, не довідавшись, як жорстоко його ошукали, — пояснив Каладін. — Ніхто би не дозволив йому забрати Садеасову Збрую.

— Дурниці, — втрутився Тефт. — Традиція…

— Традиція — це сліпий свідок, якого радо викликає прокурор, — промовив Каладін. — Приваблива обгортка, яка приховує їхню брехню. І змушує нас служити їм, Тефте.

Той випнув щелепу.

— Я прожив на світі куди довше за тебе, синку. Тож дещо тямлю в тому, як він улаштований. Якщо простолюдин уб’є ворожого Сколкозбройного, він

1 ... 130 131 132 ... 378
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях королів. Хроніки Буресвітла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"