Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів 📚 - Українською

Читати книгу - "Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів" автора Петро Дмитрович Біленчук. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 130 131 132 ... 143
Перейти на сторінку:
(відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, найактивнішою сьогодні на міжнародній арені є FATF (ФАТФ).

FATF (Financial Action Task Force on Money Laundering) — міжурядова організація, яка створена відповідно до рішення саміту “великої сімки” в Парижі в 1989 р. як реакція на зростаюче занепокоєння рівнем відмивання (легалізації) коштів. На момент створення вона налічувала 16 членів: країни “великої сімки”, Європейська Комісія та вісім інших країн. Скликання FATF відбувалося за ініціативою голів країн “великої сімки” або урядом і президентом Європейської Комісії.

Перед цією організацією ставляться завдання дослідження методів і тенденцій відмивання (легалізації) коштів, аналіз заходів по боротьбі з відмиванням грошей на національному і міжнародному рівні, які були здійснені, а також розробка і викладення заходів, які повинні бути вжиті в процесі боротьби з відмиванням (легалізацією) коштів.

Особливістю діяльності FATF є те, що ця організація не має чітко визначеного статуту або необмеженої тривалості свого існування. Міжнародна група здійснює свою діяльність на основі спеціального мандата, який видається на п’ять років. У квітні 1990 р. FATF оприлюднила “Сорок рекомендацій з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей”. Цей документ являє собою всебічний план дій, який має забезпечити боротьбу проти відмивання коштів. Рекомендації містять необхідну сукупність контрзаходів проти відмивання коштів, які охоплюють злочинні прояви в системі правосуддя і правозастосовну діяльність, фінансову систему і її регулювання, міжнародну співпрацю. “Сорок рекомендацій...” були визнані, індосовані та прийняті багатьма міжнародними організаціями. Вони базуються на принципах, які повинні бути покладені в основу боротьби з відмиванням коштів, при цьому гнучкість цих принципів дає змогу їх реалізовувати з урахуванням специфічних обставин і конституційної побудови країни.

У 1996 і 2003 р. FATF вносила зміни до “Сорока рекомендацій з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей” на основі висновків, які були зроблені в процесі вивчення методів з відмивання (легалізації) кримінальних доходів, і після проведення двох раундів взаємних оцінок її країн — членів та юрисдикцій.

Сьогодні організація налічує 32 країни: Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Бразилія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Гонконг, Китай, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Російська Федерація, Сінгапур, Південно-Африканська Республіка, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Великобританія, Сполучені Штати Америки, Фінляндія, а також дві міжнародні організації: Рада співпраці країн Перської затоки, Єврокомісія.

Крім того, є міжнародні організації, які співпрацюють з FATF і мають на меті боротися з відмиванням коштів, зокрема APG — Азіатсько-Тихоокеанська група по боротьбі з відмиванням грошей; GAFISUD — Група з розробки заходів боротьби з відмиванням грошей у Південній Америці; CFAFTF — Карибська група з розробки заходів боротьби з відмиванням грошей; MONEYVAL — Спеціальний комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей; ESAAMLG — Південно-Східна Африканська група по боротьбі з відмиванням грошей. Міжнародні організації, які спостерігають за діяльністю FATF: Африканський банк розвитку, Азіатський банк розвитку, Секретаріат Співдружності націй, Європейський банк реконструкції і розвитку (EBRD), Центральний європейський банк (ECB), Міжамериканський банк розвитку (IADB), Європол, Міжнародна асоціація страхових спостерігачів (IAIS), Міжнародний валютний фонд, Міжнародна організація комісії цінних паперів (IOSCO), Інтерпол, Організація американських країн / Міжамериканський комітет проти тероризму (OAS/CICTE), Організація американських країн / Міжамериканська комісія контролю (управління) зловживання наркотиками (OAS/CICAD), Офшорна група банківських спостерігачів (OGBS), ООН, Світовий банк, Світова митна організація ( WCO).

Структурна будова ФАТФ має такий вигляд: секретаріат, президент, спеціалізовані служби, фінансовий форум і тимчасові групи. Рішення, які приймаються секретаріатом, відображаються на папері і базуються на письмових або усних заявах від делегацій. Усі члени активно працюють, щоб досягти домовленості з багатьох проблем, з якими вони мають справу. Офіційними мовами FATF є англійська і французька.

Президент призначається для головування у FATF терміном на один рік з числа посадових осіб найвищого рівня з країн-членів. Серед країн, представники яких головували в організації, можна назвати такі: Франція (протягом перших двох років), Швейцарія, Австралія, Великобританія, Нідерланди, США, Італія, Бельгія, Японія, Португалія, Іспанія, Гонконг, Китай, Німеччина, Швеція.

Фінансовий форум послуг збирається кожні два роки з метою обговорення стану фінансового сектора послуг та інших сумісних професійних чи ділових інтересів, а також для обговорення тем загального занепокоєння.

Тимчасові групи досліджують спеціальні теми, що потребують детальнішого аналізу в рамках повних зустрічей FATF. Такі групи мають спеціальні мандати і звітують на кожній повній зустрічі про результати своєї роботи.

Спеціалізовані служби є складовими секретаріату цільової групи і допомагають президенту. Ці служби, як і сам секретаріат, розміщені в штабі Організації економічного Співробітництва і розвитку в Парижі, Франція. Хоча секретаріат FATF базується в штаб-квартирі ОЕСР, FATF є незалежною міжнародною організацією.

Результати своєї діяльності ФАТФ публікує у щорічних звітах, які мають назву “Звіт про типології відмивання грошей” і в яких відображено схеми відмивання грошей, що використовуються у світовій практиці.

9.1.3. Міжнародні організації по боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, отриманих злочинним шляхом

Система міжнародних організацій по боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, отриманих злочинним шляхом, включає:

• FATF — Міжнародна міжурядова організація по розробці фінансових заходів протидії легалізації (відмиванню) коштів;

• APG — Азіатсько-Тихоокеанська група по боротьбі з відмиванням грошей;

• GAFISUD — Група з розробки заходів боротьби з відмиванням грошей у Південній Америці;

• CFAFTF — Карибська група з розробки заходів боротьби з відмиванням грошей;

• MONEYVAL — Спеціальний комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей;

• ESAAMLG — Південно-Східна Африканська група по боротьбі з відмиванням грошей.

Рис. 5. Сучасна система міжнародних організацій по боротьбі з легалізацією коштів, отриманих злочинним шляхом

9.2. Фінансовий контроль над злочинами, пов’язаними з легалізацією (відмиванням) доходів, отриманих злочинним шляхом

Одним із дієвих заходів з протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, є фінансовий моніторинг. Відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” від 28 листопада 2002 р. фінансовий моніторинг здійснюється на двох рівнях — первинному і державному.

Первинний моніторинг являє собою діяльність з виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, та інших фінансових операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, отриманих злочинним шляхом. Його суб’єктами є банки, страхові та інші фінансові установи; платіжні організації, члени платіжних систем, еквайрингові та клірингові установи; товарні, фондові та інші біржі; професійні учасники ринку цінних паперів; інститути спільного інвестування; ігрові заклади, ломбарди, юридичні особи, які проводять будь-які лотереї; підприємства, організації, що здійснюють управління інвестиційними чи недержавними пенсійними фондами; підприємства і об’єднання зв’язку,

1 ... 130 131 132 ... 143
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів"