Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Шлях Аріїв: Україна в духовній історії людства 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях Аріїв: Україна в духовній історії людства"

480
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях Аріїв: Україна в духовній історії людства" автора Юрій Михайлович Канігін. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 135 136 137 ... 139
Перейти на сторінку:
й полпотівщини. Якщо на початку світу було слово правди — Боже Слово, то біля витоків антисвіту, кривавого місива спотвореної суспільної системи було фарисейське слово — слово сатани. Вся небезпека й мерзенність таких режимів — у спокусливому сатанізмі, що принаджує до них не лише люмпенів, а й мільйони представників середніх верств суспільства. Як тільки маси «впіймалися» на гачок, пастка зачиняється. Не випадково всі сатанинські режими, в першу чергу, викорінюють віру в Бога, насаджуючи або атеїзм і матеріалізм (СРСР), або диявольський містицизм, окультні вчення, як то було у фашистській Німеччині. А ви думаєте, з чого б це у більшовиків така фанатична ненависть до релігії? Десятки тисяч священнослужителів були репресовані, розстріляні, тисячі храмів зруйновані…

Фарисейство біблійне й сучасне — це спокушання мас і прикриття гріха законами або інтересами народу, держави, класу. Справа не тільки у звірствах, садизмі, кровопусканнях як таких. Весь трагізм у тому, що всі ці злодіяння освячувалися державним законодавством, партійною ідеологією і тим самим виводилися за рамки понять гріха, злочину, совісті, людської порядності, гуманізму.

У що на практиці виливається фарисейство — еманація сатани? Що приховується за солодкими словами книжників і облудників?

Відповіді на ці питання можна знайти в таких розділах Старого Завіту, як книги Суддів, Царств, Ездри, а також… у творах давньогрецького філософа Платона «Держава» й «Закони». Вдумливий читач не може не помітити: все це про нас — наші суспільні системи (навіть із зазначенням деяких дат!). Не випадково платонівські «Закони» після революції в нас не публікували. А в Чехословаччию, наприклад, 1969 року було влаштоване публічне судилище над тими, хто читав цей твір. Зверніть увагу, Платона, котрий жив у V столітті до н. е., боялися марксисти-фарисеї XX століття н. е.!

Читаючи «Закони», важко збагнути, чого вони більше стосуються: сталінізму чи маоїзму? Як відомо, Мао свою соціалістичну Піднебесну повністю скопіював у Платона, навіть строк її існування такий же — 10 тисяч років. Гітлер, до речі, також послуговувався цією цифрою, визначаючи історичний вік Третього рейху.

Але чи існує зв'язок творів Платона з Біблією? Виявляється, найбезпосередніший, про що багато сучасних філософів навіть не здогадується, а може, й свідомо замовчує. Підстави для такого замовчування з'явилися після більшовицького розгрому так званих космополітів у 1948 році, коли нищівної критики зазнали філософські праці, де вказувалося на іудейську громаду як на можливий об'єкт платонівської концепції «ідеальної держави» й комуністичних поглядів.

Навіть такі маститі платонознавці, як професори О. Ф. Лосєв і В. Ф. Асмус, спантеличено знизують плечима, відповідаючи на питання про те, які реальні суспільні системи давнього світу лягли в основу виведених Платоном чотирьох форм держави (тимократії, олігархи, демократії, тиранії), не кажучи вже про платонівську «ідеальну державу». Але ж Платон вельми прозоро натякає, що у згаданих вище творах він зобразив «умови життя людей, котрі рятувалися на вершинах гір під час потопу» (згадаймо Біблію!).

Філософів бентежить те, що Платон «пронизує» виведені державні устрої та уложення відносинами й порядками в громаді. У Платона панує громадський дух, але цього ніяк не скажеш про жоден грецький поліс, де давно діють товарні відносини. А тут — колективне стоїть вище особистого, це явно комунізм. І наші автори роблять висновок: Платон, мовляв, описує первіснообщинний устрій! Але ж звідки в первісному суспільстві виникають такі розвинуті й різноманітні форми держави? На це питання автори не відповідають. Та и що тут скажеш?

А пояснюється все це дуже просто, якщо взяти до уваги єврейську громаду, культивовану століттями, котра за Платона сягнула свого розквіту. За таких обставин легко зробити й наступні кроки в розумінні великих творів Платона. А саме: читай уважно книги Суддів і Царств Старого Завіту. Там є і всі форми державного устрою (звісно, не в такому узагальненому, детально виписаному вигляді, як у давньогрецького філософа), і основи фарисейської облудно-демократичної держави, й основи комунізму.

Можна навести й інші факти, що засвідчують прямий зв'язок соціальних теорій Платона з біблійними текстами. Платон, як відомо, належав до піфагорійців, навчався у Піфагора, котрого стародавні автори називали «виучнем єгиптян і Заратустри». Ми уважно проаналізували скупі відомості, що збереглися, про життя й діяльність Піфагора. Виявляється, його вчення більше тяжіє до халдейської магії, ніж до єгипетських містерій [Це підтверджують і деякі автори. Наприклад, Секст Емпірик досить переконливо доводить зв'язок учення Піфагора з халдейською астрологією]. А халдеї духовно дуже близькі до іудейських містерій (у Біблії сказано, що свою грамоту халдеї одержали від прабатька євреїв Авраама). Відомо, що Піфагор не показувався учням, а віщав, прикриваючись запоною (саме така форма відправи існує в ізраїльській скінії — наметі, перегородженому завісою). Та й родом Піфагор був зі східних, прилеглих до Ізраїлю, районів Давньої Греції.

Зазвичай деякі автори пишуть, що Піфагор і Платон здобували освіту на Сході, в єгиптян і халдейських мудреців. Це, м'яко кажучи, другорядні відомості, вони лише відволікають від суті справи. Загальновідомо, що Піфагор і Платон — вихованці саме іудейських мудреців і пророків. Вони вчилися у знаменитому за сивої давнини місті Іліополі (згадуване у Біблії як місто Бефсаліс), тобто місті Сонця. Це одне з найдавніших міст світу, і належало воно країні Гесемській (Єгипет). Це вотчина біблійного Йосипа, проданого свого часу братами. Тут знаходився чудовий храм жерця Потифера, на взірець якого Соломон збудував Єрусалимський храм, Згодом Іліополь з його іудейським храмом став своєрідною Меккою для еллінських (давньогрецьких) євреїв. Саме серед них і були Піфагор і Платон. Вони навіть одержали посвячення у члени багатої і вченої корпорації іліопольських жерців, членом якої раніше був Мойсей. Отже, Мойсей, Піфагор і Платон — члени однієї іудейської громади, жерці одного й того ж храму.

Але напрямки зв'язує платонівські погляди з іудейськими давньогрецький філософ Сократ. Двадцятирічним юнаком Платон зустрівся з Сократом, і той «перевернув його життя». Платон став «сократиком», цілком і повністю віддав себе в руки цьому «сатирові». А останній умів підкоряти (в духовному розумінні) людей. Недарма майже всі головні твори Платона написані у вигляді діалогів з Сократом. Сократ віщає через Платона! І є досить достовірні дані про те, що Сократ був… іудей. Як і його дружина — знаменита Ксантиппа [Див.: Клаведь Моріс Ми всі його вбили, або «цей еврей Сократ». — Париж, 1949 (фр. мовою)].

Хіба випадково, що саме послідовники Платона (неоплатоніки) взяли на озброєння біблійне вчення і склали філософську основу християнства? Знаменитий Філон Александрійський (сучасник Ісуса Христа і його послідовник, хоча ніколи з ним за життя не зустрічався) був водночас іудаїстом і платоніком. В. Ф. Асмус пише: «Філософія Філона є

1 ... 135 136 137 ... 139
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях Аріїв: Україна в духовній історії людства», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях Аріїв: Україна в духовній історії людства"