Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Коротка історія семи вбивств 📚 - Українською

Читати книгу - "Коротка історія семи вбивств"

274
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Коротка історія семи вбивств" автора Марлон Джеймс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 135 136 137 ... 247
Перейти на сторінку:

Будь ласка, не завалюйся ще далі на ліжко, не торкайся моєї ноги; він там що, схрестив ноги? Ніхто не схрещує своїх ніг; так роблять тільки британські підараси. Тепер він дивиться на мене, я це чую: коли ти відчуваєш на собі чийсь погляд, шию ззаду ніби поколює. А зараз моя шия починає безупинно сіпатися. З яким виразом він на мене дивиться? Схилив свою голову, мов песик, якому ти здаєшся дуже кумедним, чи як оті ямайські дітлахи, що уважно оглядають мене при зустрічі і, певно, думають: чи Ісус за другого пришестя може носити обтислі джинси? Що цей тип має намір зробити? Схопить мене за яйця? Чи бачить він мене крізь простирадла?

«Братане, знаєш, як ти лохонувся? Як сильно ти обкрався? Я зараз навіть говорити з тобою не хочу.

— Що сталося? Брате, піднімайся нагору, дощ іде. Я подзвоню черговому, щоб тебе пропустили.

— Я люблю, коли Джа влаштовує мені водні процедури.

— Не мели дурниць, Присте. Пів на десяту вечора. Тебе навіть погано чутно через грім.

— Минулого понеділка ти прийшов зі мною поговорити і сказав: „Присте, я хочу поставити йому одне-єдине запитання“. Я сказав тобі: „Ти можеш поставити, але, по-перше, він не зобов’язаний тобі на нього відповідати, і, по-друге, якщо він відповість, то відповідь тобі не сподобається“. Пам’ятаєш?

— Звісно, пам’ятаю, адже ти мені це казав. Казав: „Думай, про що запитуєш Папу Ло“.

— Так я не про Папу Ло. Він не єдиний, з ким ти говорив.

— То ти про Шоту Шерифа? Ти мені стрілку з ним не влаштовував, я сам її забив.

— Братане, я тобі про людину з ЛПЯ. Ти говорив із Джосі Вейлзом.

— Умгу. І що з того? Він там був. Я спитав, чи можу трохи з ним поговорити, і він сказав „так“. Ось я і порозпитував.

— А ще я сказав, що рот мені скоро доведеться закрити на замок, бо вони починають здогадуватися, що я стукач. А я, братане, кажу лише правду. Я ж навіть не інформатор.

— Так, ти не інформатор, розумію. Заходь, брате.

— А ще я тобі сказав: не думай, що в Джемдауні всі стають ідіотами, щойно бачать білу людину. Не ходи в гето без паспорта гето.

— Присте...

— Не ходи в гето без свого паспорта гето, — казав я тобі.

— Присте, тобі не здається, що це все якась дурня?

— Я казав: „Не ходи на ту чи іншу територію, поки я не дам знати певним людям“. Я казав: „Не ходи на ту чи іншу територію, якщо з тобою нема мене“».

Бабахнутий на всю голову Прист. Мені знадобився певний час, щоб зрозуміти, що він геть не той, за кого себе видає. Хоча, знову ж таки, єдиний спосіб роздобути інформацію вгорі — зайняти положення знизу Хай куди б ти поїхав, інформатори завжди залягають на самому дні. Можливо, в кожній окремій країні — з тих, де мені доводилося бути, — вони чимось різняться, однак у суті своїй однакові: це на третину підлотники, на третину брехуни, і ще на одну третину — звичайні кульгаві невдахи, які знають, що важливі доти, доки їм вдається видавати себе за пупів землі. Особливо цей екземпляр, що видає інформацію з таким виглядом, ніби власноруч пише Повторення закону. У сраку його «вуличний паспорт», — бо хлопці з Восьми Провулків, з якими я поспілкувався, як з’ясувалося, вважають його самого найдовбонутішим клоуном у гето. «Прист вважає, що його лайно у Восьми Провулках має якесь значення? І що тобі можна сюди зайти, бо тебе послав або привів Прист? Знаєш, чого його звуть Пристом?

— Він сказав мені: це тому, що він єдиний, хто ходить і в Копенгагені, і у Восьми Провулках.

— Та ну його в сраку! Отаке він сказав? Йоу, братани, чули, що йому наплів Прист?

— То це неправда?

— Чо’о ж, частково правда. Тїки не те, що в нього начебто є влада Ісуса, — бо той довбень завжди поводиться так, ніби зараз вручить тобі п’ять хлібин і дві рибини.

— Тобто?

— Прист тому й вештається по всьому гето, бо його навіть коти не бояться. То як гадаєш, чого ми його кличемо Пристом?

1 ... 135 136 137 ... 247
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коротка історія семи вбивств», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Коротка історія семи вбивств"