Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

389
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 140 141 142 ... 210
Перейти на сторінку:
харчування тривалого зберігання, медичних препаратів, медикаментів, лікарських трав, насіння та інших речей і предметів, не заборонених для пере­силання поштою.

2. У зв’язку з тим, що засуджені можуть зберігати при собі тільки окремі предмети першої потреби, засоби особистої гігієни та продукти харчування, встановлені додатком 7 до ПВР УВП, певні обмеження існують і на їх одер­жання у посилках і передачах. Зокрема, у посилках дозволяється надсилати засудженим такі предмети першої потреби та засоби особистої гігієни: одяг і головні убори темного кольору; натільна білизна (тепла і проста) — не більше двох комплектів; постільні речі (білого кольору) — не більше одного комплек­ту; панчохи, шкарпетки та рукавиці — не більше двох комплектів; кашне, но­сові хусточки, нитки та вироби з них; взуття (за сезоном), тапочки кімнатні, спортивне взуття (кеди, напівкеди, тапочки) — по одній парі; годинники ручні або кишенькові з некоштовних металів (1 шт.); бритви електричні або механічні, а також безпечні з касетними головками (1 шт.); електрокип’ятильники побутові промислового виробництва 0,5 КВт (1 шт.); засоби особистої гігієни (мило, зубний порошок чи паста, зубна щітка, гребінець, креми до та після го­ління, шампунь), спеціальні засоби особистої гігієни для жінок; підручники і учбове приладдя; література та періодичні видання, у т. ч. релігійного змісту; копії вироків і ухвал; письмовий папір, зошити, прості олівці, авторучки, чор­нило, стержні (з мастикою чорного, синього або фіолетового кольору), конвер­ти, марки, листівки; шашки, шахи, доміно, нарди; щітки для одягу та взуття, крем для взуття; спортивні костюми (один) та будь-які продукти харчування (за винятком продуктів з простроченим терміном реалізації, консервованих продуктів із м’яса, риби, овочів, фруктів, виготовлених у домашніх умовах, про­дуктів, що потребують додаткового приготування шляхом термічної обробки та ті, що необхідно зберігати при температурі 2—4 °С протягом 72 год., а також спиртних напоїв і пива), тютюнові вироби фабричного розфасування, сигарети та чай.

3. Раніше діючим виправно-трудовим законодавством кількість посилок (передач) і бандеролей для засуджених обмежувалась в залежності від виду колонії, в якій відбувалось покарання. Ця тенденція збереглась і у Криміналь­но-виконавчому кодексі України. Зокрема у КВК України було встановлено наступну кількість посилок (передач) і бандеролей, яку могли отримувати засу­джені: у виховних колоніях засуджені мали право отримувати протягом року 9 посилок (передач) і 4 бандеролі (ч. 1 ст. 143), у виправних колоніях мінімаль­ного рівня безпеки — 7 посилок (передач) і 4 бандеролі (ч. 1 ст. 138), у виправ­них колоніях середнього рівня безпеки — 6 посилок (передач) і 4 бандеролі (ч. 1 ст. 139), у виправних колоніях максимального рівня безпеки — 5 посилок (передач) і 2 бандеролі (ч. 2 ст. 140), засудженим до довічного позбавлення во­лі дозволялось отримувати 2 посилки (передачі) і 2 бандеролі (ч. 5 ст. 151). Без обмеження кількості мали право отримувати посилки (передачі) і банде­ролі засуджені, які тримались в дільниці соціальної реабілітації (ч. 2 ст. 99).

Вищевказані обмеження діяли у 2004—2005 роках. У 2006—2007 роках за­конами України від 20 грудня 2005 p. № 3235-IV «Про Державний бюджет України на 2006 рік» та від 19 грудня 2006 p. № 489-V «Про Державний бю­джет України на 2007 рік» дію ч. 1 ст. 112 КВК України в частині нормованого одержання засудженими до позбавлення волі посилок (передач) і бандеролей було зупинено і засуджені отримали право одержувати посилки (передачі) і бандеролі без обмеження їх кількості. Законом України від 28 грудня 2007 p. № 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» були внесені відповідні зміни до ста­тей 112, 138, 139, 140. 143, 151 КВК України і засуджені нарешті отримали за­конодавче право одержувати посилки (передачі) і бандеролі без обмеження їх кількості.

4. Порядок одержання засудженими посилок (передач) і бандеролей регу­люється пунктами 38—40 ПВР УВП.

5. Посилки й бандеролі від підприємств зв’язку приймаються тільки на адресу тих засуджених, які мають право на їх отримання. Посилки й бандеро­лі, адресовані засудженим, переведеним в інші установи виконання покарань, пересилаються за рахунок установ за місцем їх нового тримання.

Посилки й бандеролі, що надійшли на адресу засуджених, які відбувають стягнення у виді поміщення у дисциплінарний ізолятор, карцер або переве­дення до ПКТ, ОК, видаються після відбуття ними стягнення. Посилки й бан­деролі, що надійшли на адресу засуджених, які звільнилися або померли, по­вертаються відправникам накладною платнею з приміткою «підлягає повер­ненню».

Відкриття і огляд вмісту посилки проводяться молодшими інспекторами нагляду і безпеки в присутності адресата, в разі його відсутності — комісійно. У необхідних випадках хлібобулочні вироби та інші продукти розрізаються, сипучі продукти пересипаються, а інші ретельно оглядаються. Особлива ува­га приділяється консервним банкам і різним упаковкам, в яких можуть бути спиртні напої, наркотичні речовини, гроші та інші предмети, заборонені для зберігання і використання засудженим в установах виконання покарань, у ра­зі необхідності вони розкриваються і оглядаються. Вміст посилок і бандеролей реєструється у спеціальній книзі.

З урахуванням того, що з продуктів харчування, згідно з поштовими пра­вилами, бандеролями можуть пересилатися тільки сухі кондитерські вироби, вони підлягають врученню засудженим у повному асортименті. З предметів культурно-побутового вжитку, що надходять у бандеролях, засудженим вида­ються такі предмети, зберігання яких їм не заборонено. У разі виявлення в бан­деролях заборонених предметів вони повертаються відправникам накладною платнею. Подібним чином адміністрація установ діє з друкованими видання­ми, що надійшли в бандеролях не через книготорговельну мережу.

У разі повернення відправникам посилок і бандеролей у зв’язку з порушен­ням ними асортименту вмісту адміністрація установ виконання покарань від­повідальності за збереження якості вмісту не несе. Адміністрація установ за­безпечує зберігання вмісту посилок і бандеролей за умов, якщо вони не були вручені засудженим у зв’язку з відбуванням ними дисциплінарного стягнен­ня, однак у разі їх природного псування через тривале зберігання відповідаль­ності також не несе.

Облік посилок, передач і бандеролей, що надходять на ім’я засуджених, ведеться молодшими інспекторами у спеціальних картках, які зберігаються у сейфі й обліковуються як бланки суворої звітності, а вміст посилок і бандеро­лей — у спеціальній книзі.

6. Для приймання передач обладнуються спеціальні кімнати, вхід до яких вільний для громадян. У цих кімнатах установлюються столи з письмовим

1 ... 140 141 142 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"