Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Твори в 4-х томах. Том 2 📚 - Українською

Читати книгу - "Твори в 4-х томах. Том 2"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Твори в 4-х томах. Том 2" автора Ернест Міллер Хемінгуей. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 141 142 143 ... 231
Перейти на сторінку:
спитав Річард Гордон у своєї дружини.

— Якщо з тобою, — відповіла та. Потім сказала Лафтонам: — Добридень, — і звернулася до Фредді: — Будь ласка, дві третини французького й третину італійського.

Вона вмостилася на високому стільці, поставила ноги на обніжок і задивилась у вікно. Фредді захоплено поглянув на неї. Він вважав, що вона найвродливіша з усіх жінок, які тієї зими приїхали на відпочинок у Кі-Уест. Вродливіша навіть за уславлену красуню місіс Бредлі. Місіс Бредлі вже трохи розплив-лася. У цієї молодої жінки було обличчя ірландської красуні, чорне хвилясте волосся майже до плечей і гладенька, чиста шкіра. Фредді замилувався її засмаглою рукою, що тримала склянку.

— Як вам працюється? — спитав Лафтон у Річарда Гордона.

— Непогано, — відповів Гордон. — А вам як?

— Джеймс не працює,— сказала місіс Лафтон. — Він тільки п'є.

— Поясніть мені, хто він такий, цей професор Макуолсі? — спитав Лафтон.

— Якщо не помиляюсь, професор економіки, зараз начебто в річній відпустці. Він приятель Гелен.

— Він мені подобається, — сказала Гелен Гордон.

— І мені,— сказала місіс Лафтон.

— Але мені він першій сподобався, — весело заявила Гелен Гордон.

— Ну і забирайте його собі,— сказала місіс Лафтон. — Такі бездоганні дівчата, як ви, завжди домагаються всього, чого хочуть.

— Через те ми й такі бездоганні,— сказала Гелен Гордон.

— Я вип'ю ще чарку вермуту, — сказав Річард Гордон. — А ви? — спитав він у Лафтонів.

— Можна, — сказав Лафтон. — Скажіть, ви йдете завтра на вечірку до Бредлі?

— Авжеж, він іде, — сказала Гелен Гордон.

— Знаєте, вона мені подобається, — сказав Річард Гордон. — Бона мене цікавить і як жінка, і як соціальний феномен.

— Ого, які слова ви знаєте, — сказала місіс Лафтон. — Де там тому професорові!

— Не хизуйся своїм неуцтвом, люба, — сказав Лафтон.

— А із соціальним феноменом сплять? — спитала Гелен Гордон, дивлячись на вулицю крізь відчинені двері.

— Не мели дурниць, — сказав Річард Гордон.

— Мені просто цікаво, чи не входить це в завдання письменника? — спитала Гелен.

— Письменник повинен знати все, — сказав Річард Гордон. — (Він не може обмежувати свій досвід рамками буржуазної моралі.

— Он як, — сказала Гелен Гордон. — А що повинна робити дружина письменника?

— Чого тільки вона не повинна робити, — сказала місіс Лаф-тон. — Ех, прийшли б ви сюди раніше — побачили б того дикуна, що нагрубіянив мені й Джеймсові. Ото був тип!

— Я мав би зацідити йому, — сказав Лафтон.

*- Усім типам тип, — сказала місіс Лафтон.

ч-! Я йду додому, — сказала Гелен Гордон. — Ти йдеш, Діку?

— Та я, мабуть, побуду ще трохи в місті,— сказав Річард Гордон.

— Так? — сказала Гелен Гордон, дивлячись у дзеркало за головою Фредді.

— Так, — сказав Річард Гордон.

Зиркнувши на неї, Фредді вирішив, що вона зараз заплаче. «Тільки б не тут», — подумав він.

— Вип'єш іще чогось? — спитав її Річард Гордон.

— Ні.— Вона похитала головою.

— Чого це ви раптом? — спитала місіс Лафтон. — Невже вам тут не весело?

— Страшенно весело, — сказала Гелен Гордон. — Та все ж я, мабуть, піду додому.

— Я скоро прийду, — сказав Річард Гордон.

— Можеш не квапитись, — відповіла вона. Вона вийшла. І так і не заплакала. І Джона Макуолсі так і не знайшла.

РОЗДІЛ ШІСТНАДЦЯТИЙ

Гаррі Морган зупинив машину на пристані над тим місцем, де стояв човен, озирнувся і, переконавшись, що поблизу нікого нема, підняв переднє сидіння, витяг плаский брезентовий, зашкарублий від мастила чохол і кинув його в кокпіт.

Потім сам зійшов на човен, відчинив дверцята машинного люка й сховав туди автомат. Підкачавши пальне, він запустив обидва двигуни. Правий двигун працював рівно, але в лівому другий і четвертий циліндри давали перебої. Виявивши тріщини в свічках, Гаррі пошукав заміну, але не знайшов.

«Треба дістати нові свічки й заправити баки», — подумав він.

Нахилившись, він розстебнув чохол і зібрав автомат. Потім знайшов два шматки приводного паса й чотири гвинти і, зробивши в пасах прорізи, закріпив їх у вигляді двох петель, на яких і підвісив автомат під самою палубою, ліворуч від люка, якраз над лівим двигуном. Широкі петлі надійно тримали автомат, і Гаррі вийняв з бокової кишені чохла один із чотирьох магазинів і вставив його. Стоячи навколішках між двигунами, він сягнув рукою по автомат. Вистачало, власне, двох рухів. Спершу відчепити пасок, що проходив під прикладом, потім

витягти автомат із другої петлі. Він легко зробив це однією рукою. Пересунувши важілець з одиночних пострілів на стріль-, бу чергами й перевіривши запобіжник, він знову підвісив автомат. Якусь хвилину він вагався, не знаючи, куди сховати чохол із запасними магазинами, а потім сунув його під один із баків з пальним, магазинами вгору, так, щоб легко можна було дістати рукою. «Коли вийдемо в море, я при першій нагоді опущуся сюди й покладу два до кишені,— подумав він. — Краще б, звісно, не носитися з ними, але від вібрації їх там може заклинити абощо».

Він підвівся. День був досить теплий, світило сонце, й повівав легенький північний бриз. Справді погожий день. Уже почався відплив, два пелікани сиділи на палях при виході з протоки. Темно-зелений рибальський човен пропахкав повз причал у бік рибного ринку; негр-рибалка сидів на кормі, тримаючи румпель. Гаррі подивився на воду, гладеньку під вітром, що Віяв за відпливом, сіро-блакитну під полуденним сонцем, і на піщаний острівець, що його намили, коли поглиблювали протоку, в тому місці, де кублились акули. Над острівцем ширяли білі чайки.

«Нічка буде тиха, — подумав Гаррі.— Гарна нічка для переводу». Порпаючись коло двигунів, він трохи спітнів і тепер, випроставшись, витер чоло жмутком клоччя.

На причалі стояв Елберт.

— Слухай, Гаррі,—: сказав він. — Зроби ласку, візьми мене з собою.

— Чого раптом тебе знову принесло?

— Громадські роботи переводять на триденний тиждень. Так нам сказали сьогодні вранці. Мені тепер хоч вішайся.

— Гаразд, — сказав Гаррі. Подумки він уже зважив нові можливості.— Гаразд.

— От спасибі,— сказав Елберт. — А я вже думав — пропав, стара додому не пустить. Вона мені сьогодні в обід такий гвалт' учинила, наче то я сам скоротив робочий тиждень.

— Що це із твоєю старою? — весело сказав Гаррі.— Ти б узяв та й усипав їй бобу.

— їй усиплеш, аякже, — сказав Елберт. — Вона знаєш яку пащеку роззявить! Її тільки зачепи.

— Послухай, Еле, — сказав йому Гаррі.— Ось тобі гроші, бери мою машину й поганяй на військовий склад — купиш там шість свічок запалювання, таких, як оця. Потім купи льоду на двадцять центів і півдесятка риб на наживку. Купи дві бляшанки кави, чотири бляшанки тушонки, дві хлібини, півфунта цукру й дві бляшанки згущеного молока. Заїдь до Сінклера й скажи, Щоб сюди привезли

1 ... 141 142 143 ... 231
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Твори в 4-х томах. Том 2», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Твори в 4-х томах. Том 2"