Книги Українською Мовою » 💙 Різне » МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря 📚 - Українською

Читати книгу - "МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни." автора Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря. Жанр книги: 💙 Різне. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 59
Перейти на сторінку:
ДЕНЬ П’ЯТНАДЦЯТИЙ. "Ранок війни. Жахливий вибух: Боротьба за життя."

Олександр Зоря-Заря (текст і вірші),

Ольга Заря (вірші російською мовою),

 

ДЕНЬ П’ЯТНАДЦЯТИЙ

Розді́лене мі́сто кривавим мече́м,

немо́в, на квадра́ти умо́вні,

і в ко́жному з них своя́ рі́чка тече́ 

напо́внена бо́лем і кро́в’ю.

Хроніка подій. 10.03.22 (четвер)

РАНОК.

Канонада стала невід’ємною частиною нашого життя. Здається, що гради, які рвуться поруч, увійшли в наші вуха і живуть там своїм жорстоким, невблаганним ритмом. Знову вибухи, стрілянина. Ми всіма силами сподіваємося, що наші, українські сили, зможуть відбитися. На вулиці мороз -5°С, холод проймає до кісток. Тонкий шар снігу вкриває землю, немов крихке покривало.

 

11:15.

Щомісяця 10 числа я об 11:00 йшов на пошту, де близько 11:15 одержував пенсію від листоноші. Але в цей березневий день я вперше не пішов за пенсією 10-го числа. Натомість, я отримав "криваву ПЕНСІЮ" від Кремля прямо в голову об 11:15 у власному дворі.

Що запам'яталося: Я, Діма, Валик і невістка Настя вийшли на подвір'я готувати. Наша пічка стояла біля бетонного "холодильника" магазину, який деякі називали «фонтаном». Зварили картоплю в мундирах і манну кашу на воді для внучки (1 рік і 3 місяці). Невістка віднесла це додому. Ми ж залишилися кип'ятити воду на чай і варити буряк. Стояли біля багаття. І раптом, зовсім поруч, пролунав шалений вибух. Я несподівано зрозумів, що намагаюся вибратися з-під землі. Дерся на повітря, але мене знову засипало, і щось важке вдарило по голові. Потім почув голоси: живий, живий! То були голоси синів, які підбігли до мене.

Що бачили всі, а сусідка Валентина Миколаївна записала: «Бомба вибухнула у дворі. Вікна в будинках вилетіли разом із рамами, дерева попадали. Вирвало й повалило стовп із проводами. Дуже постраждали 2-й і 3-й під'їзди нашого будинку. Після вибуху все летіло згори, немов з небес: каміння, скло, залізяччя, бруд і весь мотлох, піднятий вибухом вище 9-го поверху. Сашу (це я) засипало землею. Вилазячи, його (це мене) вдарило каменем по голові. Весь у крові. Валика й Діму ошпарило окропом із багаття і відкинуло вибуховою хвилею на кілька метрів. Валик отримав опіки спини й ніг від окропу, а Діма поранення в ногу осколком. У Саші (це я) голова вся в крові і бруді, ліва нога опухла, не може на неї стати. Усі автомобілі у дворі розбиті». 

  

Молодий чоловік із сусіднього будинку, вигрібаючи із землі коржі, що розлетілися навкруги після вибуху, немов конфеті з хлопавки, кричав на весь двір, що путін – х...ло, бо вже втретє не дає йому закінчити їх приготування.

Від вибуху в нашій квартирі заклинило двері. Залізний замок лопнув. Жінки зсередини (невістка Настя) змушені були виламувати двері, щоб спуститися у двір на допомогу чоловікам.

 

11:30.

З під'їзду вибігла дочка сусідки Наді (з 3-го поверху), яка живе в Московії і приїхала до матері, лише перед війною. Вона перекисом протерла мені голову, і ми із синами, які підтримували мене, почали підніматися наверх.

11:45.

У квартирі ми потрапили в руки наших милих жінок. Сестра Ольга обрізала мені волосся навколо рани й гарячою водою (підігрітою для загального чаювання!!!) змила бруд і кров із голови. Невістка Настя стала нашим головним лікарем. У неї були якісь мазі, знеболювальні засоби. Вона професійно повертала всіх до життя. Найбільшого догляду вимагав Валентин, у якого від окропу з'явилися пухирі на спині й ногах. Найщасливішою (?!) була, звісно, моя дружина Марина. Після падіння бомби живими залишилися її чоловік і обидва сини.

 

12:00.

Чутно стрілянину кожні 10 секунд у районі паспортного столу.

 

ДЕНЬ.

Вибухи чути всюди. Вони то віддаляються, то наближаються. Бомби падають кожні 15-30 хвилин. Схоже, що місто розділене на рівні квадрати, і в кожний щось падає. Між бомбами чутно безперервні канонади артилерії. Літаки заходять парами. Поки не пролунає чотири вибухи, вони не йдуть. Тому до четвертого вибуху не висовуємося.

 

18:00.

Сестра Ольга написала вірш "Ранок війни", як вираз гніву й горя. Цей вірш сестри сприйняли, як крик душі, що висловлює емоції війни й розпач.

УТРО ВОЙНЫ

ОЛЬГА ЗАРЯ

10.03.2022

Утро военное – это: 

Не поцелуи в ушко, 

А бешеный гул ракетный 

И выстрел по сну из пушки. 

Смерч детворе известен, 

Это не змей бумажный, 

Вместо стихов и песен – 

Свист над землёй протяжный. 

Мины летят – не птицы, 

Срочно спасаться надо… 

Где же с детьми укрыться? 

Слыша шуршанье Града. 

Знаю, нельзя бояться, 

Сердце в кулак сжимаю. 

Братья, братишки, братцы! 

Дети весны и мая… 

Что ж вы, юнцы и деды, 

Подняли столько пыли? 

Ради какой победы 

Вы город в труху разбили? 

Кто вы – творцы и судьи? 

Рвётесь, не вымыв ноги… 

Нелюди вы – а не люди… 

Шайка с большой дороги.

ОЛЕКСНДР ЗОРЯ-ЗАРЯ

(переклад)

 

РА́НОК ВІЙНИ́

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 14 15 16 ... 59
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "МарІуполь. Як ми виживали... Хроніка війни., Олександр Зоря-Заря, Ольга Заря"