Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Найкращий сищик імперії на Великій війні 📚 - Українською

Читати книгу - "Найкращий сищик імперії на Великій війні"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Найкращий сищик імперії на Великій війні" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 150 151 152 ... 164
Перейти на сторінку:
же і не збрешеш, бо ступні подерті всі, рушниками замотані. — Сліди на бруківці позалишали.

— Та я той, перепив звечора, прокинувся і хористку вчорашню згадав.

— Женев’єву?

— Ага, Женьку. Ну і поніс мене чорт до міста, бо захотілося її побачити, хоч вий. Босоніж поперся, дурень п’яний! Тільки коли ноги здер, то протверезів трохи і назад пішов. Ви вже вибачте, якось розслабився я.

— Ну, це не страшно. — Піменов заспокоївся. — А що, сподобалася вам дівуля? Можу домовитися, щоб при вас була.

— Ні, не треба, — махнув я рукою.

— Чому? Наче непогана.

— Та хороша, тільки я оце так бачу, коли кожен день нова, то воно веселіше, — усміхнувся я, і Піменов зареготав.

— Ну, це точно. Прислати сьогодні нову?

— Присилайте. Відпочиваємо ж, — кивнув я.

— Тільки дурниць не робіть, а то ще пристрелять козаки з охорони.

— Так вони наче мене не помітили.

— Вони — ні, а абреки мої помітили, вранці вже, сліди ваші криваві, сполошилися дуже. Добре, що це ви.

— Вибачайте, воно ж перебрав, і завирувало тіло.

— Та нічого. Аби на здоров’я. До речі, завтра у гори поїдемо. Ведмедя нам обіцяють. Полювали на ведмедя, Іване Карповичу?

— Ні, тільки на ярмарках бачив. А де полюватимемо? Я б з’їздив, подивився.

— Та не треба, з нами два десятки козаків будуть та ще абреки. Хто нам страшний?

— А все ж перевірив би.

— Та у горах десь, спитай у вахмістра, він знає.

— Добре.

Піменов пішов, а я почав підошви свої роздивлятися. Ще рани промив коньяком, почекав, поки висохнуть, замотав у м’які онучі. Наче нічого, ходити можна. Вийшов, поснідав із чаєм, потім поговорив з вахмістром. Той на мапі показав, як проїхати до місця полювання.

— Якщо верхи та поспішати, то за дві години можна доїхати. А як не квапитися, то і всі чотири, — пояснив вахмістр. — Там будиночок є. Колись село було горянське, але немирні вони, то і прибрали їх звідти.

— А зараз як там місця, мирні? — спитав я.

— Та мирні, але ж гори, самі розумієте. Наче мирні-мирні, а потім вискочить кілька абреків із рушницями. Воно ж гори, ліси, сховатися будь-де можна. Краще самому туди не їздити. Як збираєтеся, то я вам двох козаків дам.

— Ні, дякую, я просто питаю, щоб знати. Завтра вже всі разом поїдемо, — сказав я.

Ще поспитав, а потім попросив коня, щоб до міста з’їздити. Дав мені вахмістр хорошого коня, закинув я манліхер за плече, поклав браунінг у кишеню, зайшов до Піменова.

— Ваша благородь, я до Туапсе поїду. Як прихистить якась добра душа, то, може, і заночую. За мене не хвилюйтеся.

— А полювання? — спитав купець. — Ми ж зранку їдемо.

— Та, якщо можна, без мене. Козаків багато, абреки при вас. Я по мапі подивився, наче нічого небезпечного, — збрехав я.

— А для чого це ти до міста з гвинтівкою зібрався? — спитав Піменов.

— Степане Кузьмичу, я вже бував у бувальцях на цьому Кавказі, тепер обережний зробився. Не тільки гвинтівка, але і браунінг при мені, і ніж. Стерегтися тут треба, такий вже край.

— Ну, може, ти і правду кажеш. Їдь. Завтра полювання, а післязавтра до Царицина поїдемо. Справ багато, досить відпочивати.

— Слухаюсь!

З тим і пішов я. Коли виходив, побачив, що одразу кілька автомобілів приїхало. Гості до Піменова. Просто так до нього не пускали, обшукували абреки і чоловіків, і жінок. Принизливо, але всі терпіли, бо або самі конверти привезли, або по конверти приїхали.

Поїхав я. Наче до Туапсе, а потім у гори узяв. Спочатку дорога широченька була, навіть два вози мені місцеві трапилися. Вози там були з двома великими, у зріст людини, колесами. Їхали на них горяни, зі мною віталися по-своєму. Я теж вітався — головою кивав. Кілька верст проїхав, а потім повернув на вузеньку доріжку над урвищем. Видно було, що їздили по ній мало, а як і їздили, то верхи. Бо он каміння осипалося, он дерево впало, а ніхто не прибирав. Кінь пройде — і добре. Їхав я, роззирався навколо, інколи зупинявся, діставав зошит і вдавав, що записую щось чи малюю. Нехай як хто бачить, то думають, що це я природознавець який, відпочивальник, якому на березі нудно стало, то забрався у гори.

Їхав тою дорогою довгенько, вона вже зовсім на стежину перетворилася, коли виїхав до галявини, на якій хата стояла, з колод складена, а поруч руїни кам’яних хат, які у Криму саклями називаються. Біля цілої хати метушилися козаки. Моїй появі здивувалися, взяли мене за благородного.

— Ви б, пане, тут не їздили самі, — сказав один з козаків.

— А чого?

— Та ведмеді тут є, вовки.

— Ведмеді? — здивувався я. — Ну, ведмеді не страшні, я ж верхи.

— Так коня ведмідь може налякати — і полетите у провалля тільки так.

— І то правильно. А чого ж не вполюєте того ведмедя?

— Та завтра приїде сам наказний отаман із товаришами, щоб його полювати. А потім відпочивати тут будуть. То ми готуємося.

Я пригостив хлопців цигарками, вони мене — чаєм. Розповіли, що до вечора треба їм скласти піч. Потім ту піч накриють брезентовим наметом, нагріють дровами, і буде лазня.

— Гості нагріються і потім у струмок холодний стрибатимуть. Он бачите, ми зі струмка каміння повитягували, то наче озерце маленьке вийшло, — показував козак.

— А що тут, братці, окрім ведмедів, є якісь небезпеки? Абреки водяться? — спитав я.

— Та останнім часом тихо.

— А то ж пишуть, що небезпечно на Кавказі, я по горах їду, і страшно мені.

— Ну, воно самому краще не їздити. Бо час від часу з’являються тут абреки. Два роки тому банк пограбували в Туапсе, а минулого року купця Бархуряна викрали. А так спокійно.

— Ну добре, тоді я далі проїду.

— А далі дороги вже немає. Стежина вузька, але нею лише пішки. І краще не їздити, бо зовсім глухі місця.

— Ні, пішки ходити не хочу, — відповів я. Ще посидів трохи, розпитав у який бік за ведмедем підуть. Виявилося, що долиною річки гірської.

Поїхав я з галявини, за ріг заїхав, з коня зліз і повів його до лісу. Здерся на гору, щоб можна

1 ... 150 151 152 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Найкращий сищик імперії на Великій війні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Найкращий сищик імперії на Великій війні"