Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 155 156 157 ... 182
Перейти на сторінку:

— Ну так от. Живіть і радійте! Соня, мені пора. Не боїсь, батьки нічого не дізнаються, але по можливості, більше не роби дурниць, а?
 
— А що з Вітьком буде? – несміливо спитав Вовка, боячись різкої реакції Влада.

— Ним буде займатися мій друг-однокласник. Він гарний адвокат. Дечим мені зобов’язаний. Постарається вибити невеликий термін. Усе залежить від сторони, що звинувачує. Начебто, в тому рюкзаку було усе, що поцупили. 
Якщо ювелір забере заяву, що навряд чи, Вітька твій відбудеться легким переляком. Адже він своїх замовників не здасть. Але менти й так знають, що Вітьок – просто пішак у чиїхось там інтересах. Грабували не для наживи. Чоловіка з якоїсь причини лякали. Боюся, взагалі можуть прибити. Має свої розбірки з бандюками. І тут ви, блін, у цю кашу влізли.

— А що б ти зробив у цій ситуації? – мені просто було цікаво, який варіант дій можна було вважати правильним з погляду брата.

— Не брати у цього Вітька ніяких речей, - як, виявляється, усе було просто. Ларчик просто відкривався, а ми, як ідіоти, ключі  підбирали.

— Але він лишив рюкзак і пішов. Сказав, що це Вовчині речі, - ніяк не могла заспокоїтися.

— А якби у ньому бомба була? – сперечатися з Владом завжди було  марно. -- На крайняк, перевірила б, що в тому рюкзаку. Але в ідеалі нічого ні від кого підозрілого не брати, - при цих словах я чомусь згадала, як Влад у дитинстві забороняв мені у перехожих, які намагалися всунути цукерку або печеньку в мою маленьку ручку, щось брати.

– Тепер не буду, – обіцяла.

— Сподіваюся, - він потиснув Вовці руку й додав. - Прослідкуй, залишаєшся за старшого, - а потім обійняв мене й поїхав.
— Класний у тебе братан, Соня. Мені б такого, - мовив Вовка, а потім, немов згадав: - Сонь, а тобі в школу не треба? Понеділок же? 

— Ні. По-перше, у мене методичний день, а по-друге, я вже повідомила завучу, що виникли проблеми із замком, – заспокоїла Вовку. – Мені дозволили побути вдома. А ось тобі варто сходити. На четвертий урок встигнеш, - покомандувала я. – Здається, історія. Важливий предмет!

— Давай, краще завтра, - він притягнув мене до себе й почав ніжно цілувати. – Сьогодні є інша пропозиція…Нерви полікуємо…

— Ото цього я й боялася.  Скоро іспити, - тихо мовила у відповідь, але чинити опір його ласкам не могла. 

— Соня, ми  все встигнемо, до іспитів підготуватися також, - підняв і поніс на ліжко. Дякувати Богу, що не прямо на кухні.

О пів на черверту годину в двері подзвонили. Переляканими очима ми подивилися один на одного. Вовка зганяв тихенько до дверей і подивився у вічко. 

— Соня, вставай, там наші. Ти по ходу забула, що призначила додаткові заняття, - здогадався Вовка, натягаючи на ходу штани.

Я підхопилася, немов ужалена (і не осою, а чимось серйознішим: джмелем там чи шершнем), одягла миттю халата й заштовхала Вовку до шафи. Він щось обурливе бурчав, але заліз.

— Я сподіваюся, ти їх спекаєшся?

— Та вже ж не буду проводити додаткові. На всяк випадок, все ж посиди. За п’ять хвилин нічого не станеться, не помреш!

— Доброго дня, Софіє Костянтинівно! – майже хором проспівали троє моїх візитерів. На їхніх обличчях читалося серйозне здивування – білий день, а я у халаті.

— Там завучка сказала, що у вас проблеми із замком, - почав Рома.

— З замком я розібралася, дякую. Ви вже пробачте, діти, але заняття на завтра краще перенесемо. Так нанервувалася, ось, прилягла відпочити. Голова болить дико, - майстерно виправдовувалася.

— Звичайно-звичайно. Ми думали, може, чо допомогти треба? – тільки й встиг вимовити Артур, як із зали вискочила Багіра.

— Багіра? – впізнав пса Рома.
— Ага, - якомога спокійніше відповіла я. – Титаренко попросив з песиком посидіти. У нього якісь справи.
— От проноза! Справи у нього. Між іншим, в школу він сьогодні не потикався, - вирішив пожалітися Артур.

— Це недобре, - намагаючись зберігати правильні емоції за таких обставин, я гнівно зсунула брови й голосно видала. – Завтра я з ним розберуся, з таким поганцем.

— Якщо вам недобре, я можу забрати Багіру, - запропонував Рома.

— Дякую, Рома. Вона не заважає. І мені не так сумно з нею.

Як тільки я зачинила за дітьми двері, з шафи вивалився Вова, чхаючи й сварячись:

— Що ти до цієї шафи наприскала? Смердьож несусвітній!

— Засіб від молі. Щоб шубу не поїли, - пояснила.

— Ото якраз міллю я там себе й  почував. Ледве не спалилися.

На тлі таких подій нам стало зрозуміло, що постійно мешкати разом у нас не вийде. Вирішено було, що Вовка до випускного житиме у себе, а до мене акуратно, щоби менше людей бачило, приходитиме ввечері. Так і  жили. Вранці в школу йшли  в різний час різними дорогами: якщо я їхала в автобусі, то Вова йшов пішки, якщо я вирішувала пройтися, Вові доводилося до школи під'їжджати. Для зручності мені довелося зробити Вовці дублікат ключів від своєї квартири. Було дуже приємно прийти пізно зі школи після батьківських зборів чи педради, а обід з якимись хитромудрими ватрушками (бувало, і тортиком) готовий. Ми з Вовкою тягли їжу до кімнати, вмикали телевізор і дивилися все, що показували.

Якщо ж приходила зі школи раніше я, а Вовки ще не було, то готувала щось дуже простеньке (на жаль, кухня – це мій жах) і швидко намагалася робити свої справи. Потрібно було в темпі писати конспекти, перевіряти зошити, читати потрібну книжку, бо коли закінчувався фільм (часто ще до того, як), Вовка забирав мене в ліжко. Опиратися було марно.

Вже після останнього дзвоника, на початку червня, Вовці видали премію за відмінну роботу, і він купив відеомагнітофон. Так почалася ера нашого захоплення фільмами. Спочатку брали касети у прокаті, розташованому в галантерейці, потім почали купувати. Якщо Вовка віддавав перевагу бойовикам і фантастиці, то я любила дивитися, як він висловлювався, «слізливі мелодрами». Щоб ніхто не ображався, перегляди чергували: один раз дивилися те, що подобалось Вовці, наступний – мені. Траплялися випадки, коли  читали анонс на коробці, купували насіння, налаштовувалися й починали дивитися. Десять хвилин, п'ятнадцять, а нікому фільм не подобався. Перегляд на цьому закінчувався.

1 ... 155 156 157 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"