Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 182
Перейти на сторінку:
ГЛАВА 6 БЕРЕЦЬКА АНАСТАСІЯ

Повагу силою не матимеш ніколи,
Хоч бий, хоч ріж, хоч репетуй.
Ти у дитини цю повагу заслужи,
Душі нащадків не мордуй!

 

  Таких дітей, як Настя, називають непримітними. І риси зовнішності вона мала невиразні, й  пересувалася непомітно, й  в класі її часто просто не помічали. Але  я її помітила зразу. Тому, що вона нагадала мені себе в шкільні роки. Її очі! Кажуть, що очі – дзеркало душі.  Це  були  цікаві допитливі оченята, обрамлені густими  віями. Якщо інші дівчатка непомітно підфарбовувались, то Настя – ніколи не користувалася косметикою. Коли я щось  розповідала, Настя слухала завжди уважно, її очі сяяли внутрішнім сяйвом, й в них  світився  вроджений розум. 

   Батьки Насті – звичайні працівники: мама -  посудомийка в ресторані, тато – виконроб на  будівництві. У Насті була ще менша сестричка Катя, яка вчилася у   дев’ятому  класі, й   брат Сергійко, який навчався у  сьомому класі. Я викладала в усіх цих класах, тому  придивилася до дітей і  виявила, що всі троє доволі тямущі особистості. А ще  я помітила, що в дітей   забагато синців на тілі. Якщо  Настя  майстерно  гримувала  синці, то менші не особливо то  старалися щось  приховати.  На мої питання «хто вас бив?», діти в один голос відповідали, що впали, забилися, буває. І коли  якось  після  трьох днів відсутності Настя  прийшла  до школи з синцем  біля  рота, я не  втрималася й  затіяла надто відверту розмову.

-    Тато у нас  як вип’є, то б’ється, - зізналася дівчина, ховаючи очі.

-    А що мама  з цього приводу говорить? – я розуміла, що чоловік так самостверджується, але ж у дітей  ще  була й мати. Вона не могла не бачити, що відбувається. – Вона зверталася до міліції?

-    Ні. Ви що, вона нам суворо забороняє  кому-небудь навіть говорити про це. Батько буде сердитися. Дуже сердитися.

-    Він і матір б’є? Чому ж вона терпить? - мені, що виросла у родині, де батько з матір'ю носився, як з королевою й пилинки з неї здував, було невтямки, як можна жити інакше.

-    Мама заробляє небагато. А батько вдвічі більше. Вона боїться, що нам ні на що буде жити, коли він кине нас. Та й коли він  проспиться,  то завжди  перепрошує. Він хороший, коли не п’є. Подарунки купує.

-    Чудовий подарунок,- я ледь торкнулася кінчиками  пальців жовтувато-синьої  плями біля рота дівчинки. – Не можна мовчати, Настя, навіть якщо це твій батько. Сьогодні синець, а завтра й вбити зможе. Я знаю, про що говорю. Це насильство, дівчинка, домашнє насильство.

-    Вас теж били? – тихо й несміливо, немов  хтось міг підслухати, спитала Настя.

-    Ні, мої батьки жили й живуть за іншими законами. Я жила у раю, як виявилося. Але одній моїй однокласниці не так пощастило, як мені. Її батько, як був злий, часто бив. Якось не розрахував  сили свого удару – це був останній день у її житті. Вас більше, ніж він один. І ви вже не надто маленькі. Потрібно опиратися.

  Я розуміла,  що треба  щось робити, але що? Не  хотілося  нашкодити  родині й водночас розуміла, що самі вони ніколи не розірвуть цей вузол.  В таких ситуаціях я завжди радилася зі своїм  батьком.  Він – директор великого заводу, мав великий авторитет у нашому містечку серед людей, тому що вмів знайти  підхід до кожного. Іноді збоку здавалося, що він чинить погано, неправильно, але час показував – це було єдино правильне рішення.

Цього разу тато рішуче застеріг мене  від будь-якого втручання  до чужого сімейного життя. Ця жорстка заява стала предметом  не однієї моєї суперечки з батьком. І що цікаво, його аргументи були  міцними, адже він боявся, що в усій цій  ситуації можу  врешті-решт  постраждати саме я.

-    Соня, ти вирішила стати вчителем чи адвокатом? – серйозний татів голос у слухавці телефону і радував, і напружував. 

-    Вчителем не вийде бути  з позицією «моя хата скраю, знать нічого не знаю», таточку,- нагадала йому його ж постулат.

-    Перевіряй зошити, проводь  батьківські збори, підтирай шмарклі своїм вихованцям і не прися туди, куди не варто, - порадив батько.

-    Які шмарклі, па? У мене клас з п'ятнадцятирічними дітьми. Це – десятий  клас! Дорослі особистості, які  фальшу не приймуть,- нагадала.

-    Сонь, напиши заяву до соціальної служби й нехай цією родиною вони займаються. Це повноваження саме їхні.

  Не дивлячись на  пораду  батька і мовчанку  Настиних сестри та брата, я твердо вирішила поговорити  з Берецьким Антоном Петровичем, батьком Насті. Під  приводом  питань щодо  навчання дівчинки, я викликала  Антона Петровича до школи. Це був приємної зовнішності  сивуватий  повний чоловік. За пів години розмови з ним я не виявила жодного підозрілого негативу.  І коли я розповіла, що викликала його, бо  турбуюсь про  Настю, адже вона чудова учениця, але останнім  часом  надто замкнена і весь  час у синцях, він  не приховував, що це його рук справа.

-    Дівка вже  доросла. Хлопці дзвонять. А нам з дружиною не вистачало, щоб у пелені принесла. Своїх три роти.

-    То ви її б’єте через те, що вона зустрічається з  хлопцями? – здивувалася я.

-    Хто зустрічається? Хай тільки спробує. Так, для профілактики.

-    А менших теж для профілактики? – поцікавилася я.

-    А до чого тут менші?  Ви ж керівничка Насті. Про неї й говоримо. Я чогось не розумію, Софія, як вас там?

-    Костянтинівна, - нагадала я.

-    Так от, Софія Костянтинівна. Ви дітей маєте?

-    Ні, поки що.

-    От як заведете, то мене зразу  зрозумієте. Їх лупцювати треба, доки вони на шию не сіли. Боятися мають. Бояться – значить поважають, - недолуга логіка якогось неандертальця, чесне слово.

-    Ви знаєте, мене батько ніколи не бив, але я його завжди поважала й буду  поважати. Вже за те, що не бив. А вас батьки також побивали для профілактики?

-    А як же? І я радий, що вибили усю дур своєчасно. Софіє Костянтинівно, до вас у Насті було п’ять керівників і жоден не пхав свого носа  у наші родинні справи. Як виховувати своїх дітей, я буду вирішувати сам,- от і домовилися, от і побачила  справжнє обличчя цієї нікчеми. Він хоче, щоб його поважали. А я замість того, щоб  плюнути йому межи очі, маю спокійно пояснювати, що він  мерзота, причому, культурними словами.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 15 16 17 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"