Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

387
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 160 161 162 ... 210
Перейти на сторінку:

4. Засуджені, які входять до складу самодіяльних організацій, не корис­туються додатковими пільгами і не звільняються від основної роботи.

1. Згідно з ч. 1 статті, що коментується, в кримінально-виконавчих устано­вах створюються самодіяльні організації засуджених до позбавлення волі, які працюють під контролем адміністрації цих установ.

Робота із самодіяльними організаціями є однією з важливих форм впливу на засуджених до позбавлення волі. Вона спрямована на розвиток у засудже­них корисної ініціативи, соціальної активності, здорових міжособових взаємо­відносин, участь у вирішенні питань організації праці, навчанні, відпочинку, по­буті, впливу на виправлення засуджених, розвиток корисних соціальних зв’язків.

Законодавство називає основні задачі самодіяльних організацій засудже­них. Такими є:

1) надання засудженим допомоги в духовному, професійному та фізично­му розвитку;

2) розвиток корисної ініціативи засуджених;

3) підвищення соціальної активності;

4) забезпечення здорових міжособових взаємовідносин між засудженими, сприяння адміністрації колонії в підтриманні дисципліни і порядку;

5) здійснення позитивного впливу на виправлення засуджених;

6) участь у вирішенні питань організації праці, навчання, відпочинку та по­буті засуджених;

7) надання соціальної допомоги засудженим та їхнім сім’ям.

Зазначимо, що перелік перерахованих задач не є вичерпним, оскільки ч. 3 статті, що коментується, передбачено, що в колоніях можуть створюватися ін­ші самодіяльні організації засуджених, а отже, можуть перед ними стояти й ін­ші задачі, які не суперечать цілям, порядку і умовам відбування покарання. Наприклад, громадські формування засуджених спрямовують свою діяльність на проведення фізкультурно-оздоровчих, загальнопросвітницьких, санітарно- гігієнічних та інших заходів, які забезпечують раціональне використання їх вільного часу; беруть участь у вирішенні питань трудової діяльності, надання матеріальної та іншої допомоги особам, які її потребують.

2. Участь у самодіяльних організаціях є добровільною справою кожного за­судженого, його соціально корисна активність заохочується адміністрацією ко­лонії і враховується при визначенні ступеня його виправлення. Таким чином, самодіяльні організації засуджених у виправних колоніях — це добровільне формування осіб, позбавлених вироком суду волі, які створені з метою вико­ристання елементів самоорганізації і самоуправління в процесі їх виправлення. Членом самодіяльних організацій може бути не кожний засуджений, а тільки той, хто відзначається зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до пра­ці й навчання. Тобто, засуджений повинен довести своє право на вступ до та­кої організації. Принципово важливим тут є вільне волевиявлення — тобто добровільний вступ засуджених до самодіяльних організацій. Водночас закон опосередковано спонукає засуджених вступати в ці організації, стимулює ак­тивність у їхній роботі, що заохочується відповідно до ст. 130 КВК, відбива­ється в характеристиках і враховується при визначенні ступеня виправлення засуджених. Останній показник може мати правові наслідки, змінюючи пра­вовий статус даних осіб відповідно до статей 81, 82 КК України та статей 100, 101 КВК України.

3. Рада колективу колонії обирається відкритим голосуванням на загаль­них зборах засуджених колонії або їхніх представників, обраних на загальних зборах відділень соціально-психологічної служби, строком на один рік у кіль­кості не менш як одинадцять осіб. До її складу на правах членів входять також голови ради колективів відділень соціально-психологічної служби. На такий же строк на загальних зборах засуджених кожного відділення соціально-пси­хологічної служби відкритим голосуванням обирається рада колективу відді­лення в кількості не менш як сім осіб. Персональний склад обраних членів рад затверджується начальником колонії. Ради колективу засуджених колонії і ради колективу засуджених відділення відкритим голосуванням обирають зі свого складу головуючих, їхніх заступників і секретарів. Робота ради колекти­ву колонії організується на основі квартального плану, ухваленого на її засі­данні й затвердженого начальником колонії, а робота ради колективу відді­лення — на основі місячного плану, ухваленого нею і начальником відділення соціально-психологічної служби. Засідають ці ради не менш як два рази на мі­сяць. На засіданнях ради колективу колонії обов’язково має бути присутнім начальник УВП або його заступник, а на засіданнях ради колективу відділення — начальник відділення соціально-психологічної служби. З обговорюва­них питань названі ради розробляють пропозиції і вносять їх на розгляд адмі­ністрації.

Ради колективів періодично (не рідше одного разу на півріччя) звітують про свою роботу на зборах засуджених. Рішення, що приймаються радами ко­лективів, затверджуються адміністрацією колонії.

Згідно з ч. 4 статті, що розглядається, засуджені, які входять до складу са­модіяльних організацій, не користуються додатковими пільгами і не звільня­ються від основної роботи. Це положення закону спрямовано, насамперед, на підвищення суспільної активності особи, позбавленої волі, на її стимулюван­ня, спонукання до самоорганізації, на формування позитивного ставлення до матеріальних і духовних цінностей. Самодіяльні організації засуджених та їхні члени не можуть володіти повноваженнями адміністрації виправної колонії. Члени самодіяльних організацій мають право: обирати й бути обраними в ке­рівні органи самодіяльних організацій засуджених; брати участь в обговорен­ні на зборах самодіяльних організацій питань організації праці, побуту та до­звілля засуджених у виправній установі, вносити пропозиції щодо їх покра­щення; вимагати від засуджених виконання встановлених правил поведінки та інформувати адміністрацію установи про скоєні або такі, що готуються; брати участь у створенні громадського фонду матеріальної допомоги засудженим і мати інформацію про його роботу.

У той же час на членів самодіяльних організацій законом покладаються де­які обов’язки, а саме: виконання всіх законних вимог адміністрації, які пред’яв­ляються до засуджених у період відбування покарання; брати участь у підтри­манні дисципліни й порядку у виправних установах, покращувати умови праці, побуту та дозвілля засуджених; виконувати рішення зборів членів самодіяль­них організацій засуджених, рад колективів колонії.

Стаття 128. Богослужіння і релігійні обряди в колоніях

1. У колоніях здійснення свободи сповідувати будь-яку релігію або вира­жати переконання, пов’язані із ставленням до релігії, підлягає лише тим об­меженням, які необхідні для забезпечення ізоляції, громадської безпеки і встановлені цим Кодексом.

2. Богослужіння і релігійні обряди в колоніях проводяться за проханням засуджених або за зверненням релігійної організації в неробочий час.

3. Адміністрація

1 ... 160 161 162 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"