Книги Українською Мовою » 💙 Любовне фентезі » Арюмор, Аліна Скінтей 📚 - Українською

Читати книгу - "Арюмор, Аліна Скінтей"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Арюмор" автора Аліна Скінтей. Жанр книги: 💙 Любовне фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 69
Перейти на сторінку:
- 9 -

Північна Європа.

970 рік правління Харальда I Синезубого

Нічний морок опускався в тутешніх землях, дуже швидко занурюючи все навколо в чорну темряву, навіть місячні стріли-промені не в силах були просочитися крізь великі гострі гори. Круглий рік вітер нещадно тріпав крони дерев, що росли на крутих пагорбах, нахиляючи їх гілки до самої матінки-землі, створюючи неймовірно гучний шум-шелест, подібний шепоту. З цієї причини народ і дав назву селищу яка його ототожнювала –  «селище Шепоту». Була ще одна особливість тутешнього природного ландшафту: круті гори які були виструнчені навкруги невеличкого селища, слугуючи міцною опорою-стіною від інших правителів та зазіхання на їхній крихітний шматок землі.

Подейкували, що в горах жили кровожерливі, подібні валунам тролі, а народ, що населяв те селище, їм данину пошани віддавали у вигляді їжі, пійла і золота. Ходила також серед народу простого, казка чи то небилиця, мов, дочка старости селища була віддана ватажку тролів в дружини в обмін на вічний спокій та захист.

Казка чи брехня, та не було кому це перевірити: жоден конунг чи ж то король не посилав військо в село, жодна істота не посягала на землі Шепоту, жодне стихійне лихо не торкнулося селища і жоден розбійник ногою туди не ступав.

Простий торговець або мандрівник – всі поспішали піти з села, ще до заходу сонця. Ніхто з чужинців не залишалася на ніч, адже лякають гори з величезними печерами, біля яких були розкидані жменьки кісток різних розмірів, та й дивне сопіння, що лунало звідтіля, не належало жодному  існуючому звіру. Подейкували, що кістки належали тим, хто зважився сунутися після заходу сонця у володіння троля, бажаючи отримати його дарунок та багатство, слідуючи за зеленим світінням з глибин кам'яних скель, котре видніється лише опівночі.

Молодого хлопця зовсім не лякали тутешні землі, розкидані кістки й навіть періодичний нелюдський рев, від якого здригалися скелі. Міцно тримаючи в руках коротку палицю, кінець якої був обмотаний смоляним клоччям і запаленою для освітлення, він сміливо йшов у глиб самої величезної печери тих скель.

Дійшовши до своєї мети, перед юнаком відкрився неймовірний вид: вся підлога була укрита вовчими шкурами, на стінах красувалися різні дорогоцінні прикраси, що поглинали відблиск вогню, створюючи яскраве освітлення в печері, що було схоже на денне світло, але не несло лиха власнику печери. З рівних колодок, перев'язаних товстими саморобними мотузками, було виготовлено подобу ​​меблів: стіл, два стільці, ліжко, невеликі акуратні підвісні полички. У кутку печери зі стіни била струменем водойма, створюючи невелику подобу озерця-ванни. Всупереч розкиданим кісткам для відлякування, в печері була цілком домашня і затишна атмосфера.

З правого боку біля багаття сиділо величезних розмірів чудовисько, у його великих загострених вухах красувалося одне невеличке золоте кільце, що свідчило про його владу над іншими родичами, а також про його унікальність. Він був останнім із роду кам’яних йотунів, нащадком могутнього Ксаннаракса.

Округле обличчя велетня обрамляло довге сріблясте волосся, заплетене в товсту косу; сіро-сизі очі мигдалеподібної форми нагадували людські, за винятком розмірів, контрастували з блідо-сірою шкірою чудовиська. Троль мав підтягнуте атлетичне тіло, довгі м'язисті руки, на яких вільно бовталися кілька тоненьких золотих браслетів, з внутрішньої сторони які були вкриті гравіюванням рун. На чудовиську був людський одяг збільшена лише в розмірах: лляна широка сорочка сірого кольору перев'язана на талії червоним широким поясом, коричневого кольору штани, ноги ж залишалися босими.

— Запізнюєшся.

Сухо сказало чудовисько, навіть не обертаючись на свого гостя. Одна з унікальностей тролів – це неймовірний нюх, що здатний на великій відстані відчути запах навіть гусениці.

— Прости, важко було пояснювати жителями селища, чому винуватець урочистості тікає з бенкету раніше покладеного часу.

Юнак загасив палаючий факел.

— Сідай за стіл, я готую твої улюблені ласощі, — все так же не обертаючись на юнака, говорив троль. — За людськими мірками сьогодні ти, здається, став уже дорослим?

— Так. У світі людей вісімнадцятиріччя – це той вік, коли юнак стає молодим чоловіком, і він має право отримати свою зброю, скласти іспити на вступ до армії, провчившись три роки і зарекомендувати себе як найкраще, щоб стати воїном.

— Ясно. Яку ж ти вибрав зброю?

— Спис.

— Мабуть, хорошим воїном хочеш стати?

— Так.

— Молодець, — щиро похвалив троль свого гостя.

      На деякий час в печері повисла практично гробова тиша, яку порушувало хлюпання водойми й тріск сухих палаючих дров.

— Знаєш, що я сьогодні зробив?

Перериваючи незручне мовчання, голосно сказав молодик, очі якого горіли невичерпним ентузіазмом і харизмою. Він сидів на стільці, що в рази три більше за саме людське доросле тіло, завзято махаючи ногами, немов дитина, хоча за мірками тролів такий вік якраз-таки дитячий.

— Що?

Крехтячи сказав троль, повільно повертаючи по колу залізний спис, на якому смажилися акуратно нанизані курячі крильця, котрі були улюбленими ласощами сина.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 16 17 18 ... 69
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Арюмор, Аліна Скінтей», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Арюмор, Аліна Скінтей"