Книги Українською Мовою » 💛 Наукова фантастика » Екстремофіл, Алан Кервін 📚 - Українською

Читати книгу - "Екстремофіл, Алан Кервін"

176
0
01.04.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Екстремофіл" автора Алан Кервін. Жанр книги: 💛 Наукова фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 136
Перейти на сторінку:

О так, трясло Тео тоді добряче. Всіх трясло, через що піддослідних фіксували і вставляли силіконові капи, щоб не потрощили самі собі зуби. І мало хто лишався в гострий період при тямі. Тео пам’ятав той час уривками і не був певен, що лікарі, які постійно щось мацали, кололи й світили в очі, йому не марилися. Коли пік минув і він отямився, то кілька тижнів було відчуття, ніби по ньому проїхалися катком. А згодом, коли залишені пасками фіксації рани загоїлися, його вперше заморозили. Після розмороження Тео почувався набагато краще, а гострий період став примарним спогадом і не залишив по собі навіть шрамів — все зійшло.

Він ніколи не замислювався, чи були ті марення реальністю і як тоді виглядав перед лікарями. Зараз побачити відеозапис і глянути на себе їхніми очима було дуже неприємно: скажена особа з виряченими баньками, яка смикається, хрипить і згинає металеві труби. Голова в Тео і без того гула, а від побаченого мозок взагалі відмовився далі щось аналізувати і вимкнувся.

І от тепер це нав’язливе дзижчання розбудило його. Може, все це взагалі сон? І не було ні кіборга, ні лабораторії?

Тео відкрив очі. Він у теплиці на лежаку, дбайливо накритий пледом. Прямо перед собою побачив щось дрібне й блискуче, що то наближалося до його щоки, то віддалялося. Він простягнув руку і, дзизнувши голосніше, «щось» відлетіло.

— Склади пучки квіточкою, і вона підлетить, — почув Тео дитячий голосок позаду.

Він озирнувся і побачив ту саму дівчинку з довгим світлим кучерявим волоссям і сірими допитливими оченятами, що стояла біля таці з його сніданком, сховавши руки в кишені хвартушка. Він не пам’ятав, як її звати, але вчора за столом вона говорила чи не найбільше за інших.

— А що це?

— Це робот-бджола. Мабуть, вважає, що у тебе на щоці квітка, — усміхнулася дівчинка.

— Робот-бджола? — здивовано перепитав Тео, проте дослухався поради і склав пучки пальців, до яких одразу ж підлетіла блискуча дзижчалка.

Тепер він ясно бачив, що це мініатюрний робот. Повисівши кілька секунд над його рукою, робот наблизився до щоки, а потім полетів до грядки огірків і зник у яскравій жовтій квітці.

— У бабусі їх було десять, один набір, але одна минулого року десь загубилася. Ми шукали її кілька днів і не знайшли. Лишилося тільки дев’ять, проте вони, наче, справляються з теплицями.

— А чому ви не використовуєте справжніх бджіл?

— У наших краях їх вже давно нема. Ще коли моя мама була маленькою, бджоли тут вимерли, а мед, якщо і привозили з півдня, то він був страшенно дорогим. А тепер уже й не привозять. Тут особливо нема кому його купувати...

— Зрозуміло, — повільно вимовив Тео, простеживши, як робот вилетів із квітки і полетів до наступної. — А як довго вона може літати?

Крихітний розмір не дозволяв помістити в робота потужний акумулятор, але ж він літає вже щонайменше кілька хвилин... Хоча... Аразан. Пітер вчора казав, що малі об’єми здатні тримати великий заряд.

— Я не знаю, — знизала плечима дівчинка, — але довго, а потім летять заряджатися, і я думаю... що бджола не загубилася, а її розібрав Пітер. Він геть усе розбирає, що потрапляє йому до рук. Дядько Боб учора пообіцяв привезти йому кінцівки дроїдів і планшети з інших капсул, знову будуть запчастини скрізь валятися, — незадоволено буркнула дівчинка. — Він би й Лялечку розібрав, аби поглянути, як до її мозку під’єднані дроти. Чула, як він таке про неї колись казав.

— Йому цікаво, мабуть, — усміхнувся Тео, хоча новина про те, що планшети з інформацією про його загиблих колег віддадуть підлітку на розтерзання, його засмутила. — А ти не знаєш, як я тут опинився?

— Ти заснув, і Лялечка тебе сюди віднесла.

— Ага, ясно.

— Бабуся сказала, що ти ще слабкий і тобі потрібен час, щоб відновити сили.

— Твоя бабуся права.

— Насправді, вона не моя бабуся. І нікому з нас вона не рідна, проте називати її по-імені якось неправильно. Марія піклується про всіх нас, як про своїх, тому ми всі називаємо її бабусею, бо без неї хтось із нас опинився б у притулку, а когось перетворили б на кіборга.

— Невесела перспектива.

— А в тебе є родина?

— У мене? Ну, у мене колись були батьки і брат... — Тео замовк, пригадавши близьких. — Але я їх дуже давно не бачив і не знаю, що з ними сталося.

— Мої батьки померли під час останньої пандемії. Лишилися тільки я і Ада. Тому краще не тішити себе ілюзіями і бути готовим почути про свою рідню невтішну правду. Якщо зустрінеш їх живими — це буде приємним сюрпризом, — зітхнувши, сказала дівчинка, і в цей момент вона мала зовсім не дитячий вигляд.

Тео точно знав, що не зустріне своїх близьких, але відповідати не став. Натомість він зняв серветку з таці й поглянув на свій сніданок: чай, омлет і пара оладок із зеленню. Мабуть, смачні, але жувати йому буде важко.

— Ти снідала? — поцікавився він у малої.

— Так.

— Не хочеш ще оладку?

— Це ваші.

— Я пригощаю. Бери.

Повагавшись, дівчинка взяла одну.

За сніданком Тео слухав розповідь про господарство на фермі: що садять, як доглядають, як поливають, про курей, про кіз.

— А звідки у вас вода? Бо, як я бачу, довкола пустельний краєвид.

— Є дві свердловини.

— А енергія? Аразан?

— Так. За теплицями стоять сонячні батареї, і за літо енергії накопичується стільки, що взимку вистачає і на опалення, і на різні побутові потреби.

— А школа?

— Що?

— Ну, ви ж десь навчаєтеся?

— Ми дивимося відеоуроки, виконуємо завдання і відправляємо їх на перевірку. Раз на два дні над нами пролітає супутник, їх перевіряють і присилають нові.

— Раз на два дні? Так рідко?

— До того, як більшість жителів переселилися за Великий Хребет, над Долиною літало багато різних супутників, а тепер, коли жителів лишилося мало, літає один раз на два дні. Увечері.

— А вишки вже не використовують?

1 ... 16 17 18 ... 136
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Екстремофіл, Алан Кервін», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Екстремофіл, Алан Кервін» жанру - 💛 Наукова фантастика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Екстремофіл, Алан Кервін"