Читати книгу - "Вийди за межі. Забудь про успіх – стань видатним!"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
І дії, і відмови є невід’ємними частинами успіху. Отже, без чого ви можете обійтись?
Дисципліна починається з плану
Ви стаєте таким, яким плануєте стати.
Подумайте про це…
У вас дуже невеликі шанси виграти в лотерею чи отримати спадщину від доброго багатого дядечка. Якщо ви схожі на більшість людей, то проживете життя, виправдовуючи свої невдачі й намагаючись дотримуватись оптимістичної думки, що успіх не за горами.
А що, якби ви були впевнені, що великий успіх і справді вже не за горами?
Що, якби ви могли СМІЛИВО робити ставку на те, що отримаєте все, чого коли-небудь хотіли для себе? Що ви самі зможете цього досягти?
Ось вам маленький секрет:
Ви можете мати все, чого хочете, поки готові планувати свої дії.
А потім, звісно, виконувати їх.
Це водночас і дії, і відмови. З одного боку, ви зосереджуєтесь на досягненні успіху. З іншого, відмовляєте собі й цілеспрямовано кажете «ні» легким шляхам.
Дисципліна починається саме з планування. По суті, якщо ви можете спланувати, то зможете й отримати. Усе, що завгодно.
Чим величніша ваша мета, тим величніший план вам треба розробити. Чим більшу нагороду ви очікуєте від успіху, тим більш ризикованим має бути ваш план.
Дізнаймося історію Лассе Вірена.
Лассе Вірен із Фінляндії був поліцейським, який 1971 року з’явився на міжнародній біговій арені, пробігши 5 та 10 тисяч метрів. Він посів 7 та 17 місця в кожному з забігів відповідно. Проблема полягала в тому, що він біг занадто швидко на початку і тому стомлювався під кінець.
Якби історія зупинилась у цей момент, у ній не було б нічого особливого. Лассе здавався б великим невдахою, як будь-який інший спортсмен, що не докладав багато зусиль. Але, ледве закінчивши своє друге змагання, він почав планувати свій успіх.
Зосереджений на досягненні своїх цілей, Лассе вирішив переїхати за 4000 миль до Томпсон Фолс у Кенії, щоб розпочати суворі й виснажливі тренування. Під мальовничим водоспадом заввишки 250 футів [8] при витоку річки Евасо Нарок він щоденно тренував витривалість свого тіла. У тумані потужного водоспаду він планував побити світовий рекорд під час забігу на дві милі, що мав відбутись у Гельсінкі влітку 1972 року. І він зробив це.
Проте його успіх не був повним. Незважаючи на світовий рекорд, Лассе не став відомим одразу. Його наступна мета була досить зухвалою: перемогти на Олімпійських іграх у Мюнхені. Таким чином, його план мав бути дуже сміливим.
Після повернення до Фінляндії він пробігав тисячі кілометрів місцевими лісами, поступово збільшуючи інтенсивність, щоб підготуватися до змагання свого життя. Постійно невдоволений своїми результатами, Лассе опанував мистецтво «математики поворотів», що являло собою біг внутрішнім краєм першої доріжки. Він вважав, що це допоможе йому випередити суперників на десятки метрів.
Усе сходилось. Але чи буде цього достатньо для досягнення успіху?
Лассе вирушив на Олімпійські ігри в Мюнхені і 3 вересня 1972 року зайняв своє місце на стартовій лінії забігу на 10000 метрів, готовий дотримуватись плану до самого фінішу. Після стартового пострілу Лассе вийшов на передні позиції й почав бігти за відомим атлетом Стівом Префонтейном. Він утримував цю позицію протягом 12 кіл.
Доки не впав.
Він спіткнувся об ноги туніського бігуна Мохаммеда Ґаммуді та впав на доріжку, швидко здаючи позиції спортсменам, які продовжували бігти. Відчай охопив його до глибини, та Лассе підвівся й кинувся бігти далі. Менш ніж через 150 метрів він наздогнав лідерів перегонів. Чим більше пришвидшувався Префонтейн, тим швидше біг Лассе. Він був у синцях, ледве дихав, але залишався неймовірно зосередженим.
Він планував перемогти, і це був його шанс. До кінця забігу лишалося 600 метрів, і Лассе пришвидшився так, що ніхто не міг його наздогнати. Усі, включно з Префонтейном, побачили лише хмарку пилу, що залишилася за спиною Лассе в той час, як він перетинав фінішну лінію. План Лассе допоміг йому здобути золоту медаль і встановити новий світовий рекорд.
Але його план досягнення успіху не зупинявся на цьому. Розумієте, Лассе тільки розігрівався.
Через тиждень він виграв золоту медаль у забігу на 5000 метрів, перегнавши Префонтейна та трійку відомих бігунів. Потім, лише через кілька днів після олімпійських перемог, у мряці Гельсінкі Лассе встановив новий світовий рекорд у забігу на 5000 метрів. На наступній Олімпіаді, через чотири роки, Лассе знову виграв золоті медалі в обох забігах (5000 та 10000 метрів). Цього разу суперники були ще серйознішими, ніж мюнхенські.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вийди за межі. Забудь про успіх – стань видатним!», після закриття браузера.