Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Війни художників 📚 - Українською

Читати книгу - "Війни художників"

299
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Війни художників" автора Станіслав Стеценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 170 171 172 ... 215
Перейти на сторінку:
class="book">«Мабуть, не варто відмовлятися, коли пропонують подібний тост», — Гущенко бурмоче: «Гарний тост», відпиваючи до половини. Баронеса випиває свій бокал залпом.

Після наступного тосту, цього разу — за зустріч, Лені раптом заявляє:

— Тобі не здається, що тут страшенна задуха: жодного вікна чи вентиляції! Ніколи мені не подобалися ці ресторанні закапелки! Я навіть із задоволенням скинула б цю блузку, але мені трохи незручно, — язик у баронеси вже помітно заплітається, Гущенко розуміє, що в такому стані — їй море по коліна. — Ти якось обіцяв намалювати мене оголеною. Може, якраз оціниш мене в якості моделі?

Він поставив бокал, відкинувся на спинку крісла. У голові вже добряче шумить. Він розуміє, що цю п’яну німкеню вже не зупинити. Хай робить, що хоче! Дивно було б йому зараз кликати на допомогу або наставляти баронесу на путь істинну. Тим більше, знаходячись у подібному закладі. Тож — уперед, баронесо! Побачимо, чим усе це закінчиться.

— Запросто. І не варто комплексувати, люба Лені. Я ж художник, і споглядання оголеного жіночого тіла для мене не новина, — холоднокровно говорить Гущенко. — Це для мене — робочий момент. Я бачив оголеними сотні жінок!

— Сотні? Брехунець! Але ж ти мене не бачив! — з викликом заявляє баронеса.

— Це не принципово.

— Мушу ще випити для хоробрості. Прошу, підтримай мене.

Пляшка коньяку вже спорожніла на дві третини. Тепер і Гущенко випиває залпом. Вона ж бере склянку і п’є дуже повільно, але теж до дна. Після чого примхливо заявляє:

— Я таки роздягнуся!

— Ні в чому собі не відмовляйте, — бере бика за роги Гущенко.

— Тільки якщо ти, Нікола, відвернешся, — кокетує нетвереза баронеса.

— Без проблем.

Гущенко відвертає погляд до дверей, але краєм ока бачить, як Лені рішуче розстібає блискавку своєї бузкової, в чорну смужку блузи. Встає, звичним жестом стягує її, залишається в бузковій, під колір блузи, білизні. Її пишне тіло і чималі груди, здається, рвуться назовні, хочуть звільнитися з мереживного полону. Потім вона з викликом дивиться на Гущенка, перевіряючи, чи справив якесь враження на нього цей номер.

Але Гущенко робить вигляд, що йому цілком байдуже. І справді, це майже так і є. Збудження, яке б він мав би відчувати від напівоголеного жіночого тіла, нівелюється граничним напруженням нервів від очікування чогось, що має от-от статися. Що задумав Клейст? У Гущенка немає жодного сумніву — те, що відбувається, робиться не без відома або ж за прямою вказівкою Клейста. Навіщо це йому — працівникові Імперського міністерства іноземних справ? Не інакше він паралельно працює ще й на абвер або гестапо? І якщо це так, то що цим службам потрібно від нього, адже він ще не порушив жодного німецького закону?

Лені тим часом спокійно кладе ногу на ногу, демонструючи з-під сірої спідниці апетитні стегна, обтягнуті дорогими панчохами.

— Продовжимо? — запитує. Усмішка грає на її вустах. — Треба ще випити!

Гущенко киває головою і вкотре наповнює бокали. Пляшка порожня! Після пляшки шампанського вони спорожнили ще й пляшку коньяку!

— Ти говориш — Клейст. Клейст — грубіян! Він раніше в усьому радився зі мною, а нині, мені здається, за людину мене не вважає. Клейст — страшний тип! Ти навіть не уявляєш, яка це жахлива людина! У мене просто мурашки по шкірі, коли я думаю, на що він здатний! Для нього людина — сміття! Він може людину відправити до концтабору і більше про неї ніколи не згадати.

— Розумію, — бурмоче Гущенко. — Але не знаю, чим тут можна зарадити.

Подумки він говорить Лені: «Говори, говори, зрозуміло, що тобі можна говорити, що завгодно!» Лені відкидається на спинку крісла й закладає руки за потилицю.

— Раджу тобі пристати на всі його пропозиції! Він для тебе готовий багато на що. Погоджуйся! Ти йому імпонуєш! Вже й не знаю, чим ти заслужив його симпатію. Ось мене, то він і в гріш не ставить, а кожній жінці важливо, щоб її поважали.

Вона знову присувається до нього. І кладе голову на плече. Ніби говорить: ось він, твій десерт! Простягни руку і візьми його! Поки ніхто не бачить. Вона піднімає голову, її обличчя поряд, вуста відкриті для поцілунку. Гущенко робить різкий рух рукою — і відкрита пляшка зі шнапсом перекидається просто їй на коліна, потім падає на підлогу, вимощену кахлями, і з гучним брязкотом розлітається на друзки.

— От лайно! — вигукує вона і підхоплюється на ноги. Напій тече по панчохах.

— Вибачте, вибачте! — Гущенко тягнеться за серветками.

— Scheisse! (Лайно!) От незграба! — люто шипить трохи протверезіла баронеса.

А Гущенко, витираючи полу її спідниці серветкою, ще раз окинув поглядом кімнату: мікрофони в люстрі, камера за шторою.

— Що ви крутите головою і махаєте руками, коли вам пропонує себе жінка! — обурюється Лені, струшуючи шнапс зі свого крісла. — Та ще й не найпотворніша в цьому закладі. Я вже не претендую на якісь почуття. Де ваша елементарна повага! — говорить вона ледь не крізь сльози, знову перейшовши на «ви».

— О, я вас більше, ніж поважаю, — гаряче заперечує Гущенко, продовжуючи серветками боротьбу зі шнапсом. Він скрізь — на шторах, на столі, на панчохах баронеси.

Лені неприємно вражена тим, як розгортаються події.

— Може, щось не так, гер Гущенко?

— Чому ж, цього я не сказав. Чудовий вечір, чудова жінка, ще й напіводягнена.

— Не бачу, щоб ви цим якось переймалися, — крижаним тоном виголошує баронеса. — При тому, що геносе Клейст, якого ви так боїтеся, нам не заважає.

— Так, щось я сьогодні не в найкращій формі, — сприймає докори Гущенко. — Якось іншим разом ми добряче гульнемо! Відкриємо одне одному душу.

— Я не дуже на це сподіваюся! — у голосі Лені сум і розчарування. — Здається,

1 ... 170 171 172 ... 215
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Війни художників», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Війни художників"