Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 172 173 174 ... 182
Перейти на сторінку:

Навантажена великим пакетом (а вийшла всього за майонезом), жуючи ванільне морозиво, я попрямувала з супермаркету до автобусної зупинки. На півдорозі, проходячи через сквер, я вирішила поставити пакета на лавку, щоб рука перепочила, і морозиво можна було спокійно доїсти, бо воно дуже швидко тануло, обіцяючи ось-ось впасти з палички.


Я так зраділа, коли побачила біля пам'ятника Вовку з оберемком троянд. Хотіла крикнути йому, щоб він помітив мене, але так і застигла на місці. Через хвилину біля Вовки вже стояла красива блондинка, в якій я легко впізнала  Лєну Новікову. Вовка мило посміхнувся їй і подарував квіти. А потім вони, поцілувавшись, попрямували в протилежний від мене бік.

Який я пережила шок, мені важко навіть описати словами. Так руйнуються сподівання. Недоїдене морозиво я викинула у смітник, підхопила пакета й пішла слідом за гарною парою. Слов'янські жінки так влаштовані, що коли їм погано, вони доводять себе ще до більшого нещастя – універсальний спосіб мазохізму. І я, замість того, щоб тікати, куди очі дивляться, пішла за Вовкою та Лєною. Мені вкрай потрібно було подивитися, що буде далі. А далі було все банально: вони зайшли в кав’ярню з великими вітражними вікнами, крізь які їх було видно за столиком, як на долоні, замовили сік і тістечка й почали мило спілкуватися. Періодично Вова брав ніжну ручку Лєни, прикрашену делікатними обручками, у свої руки й цілував.

Я сварила себе останніми словами,  розчавлюючи й так принижене власне самолюбство. І коли  Лєна потяглася через столик до Вовки, і вони поцілувалися, мій мазохізм дійшов кульмінації. Тільки тоді я схопила пакета й кинулася геть, рятуючи рештки свого розуму. Сльози потоком хлинули з моїх очей (захисна реакція організму на стрес), тому я дякувала собі, що не возилася перед виходом з макіяжем. Перехожі співчутливо проводжали мене поглядом, але поговорити якось не наважувалися. Тільки один чоловік запропонував допомогти донести пакета, але я щось відповіла грубе (не пам'ятаю, що), тому він не наполягав сильно, пішов.

Я ніколи не розуміла, в якому стані має бути людина, щоб покінчити життя самогубством. Тепер я це зрозуміла. Мене вражало тільки те, що я не звинувачувала ні в чому Вовку. Зрадив? А хіба я це не передбачала? Адже й жити погодилася з Вовкою тому, щоб пройти перевірку побутом. На дев’яносто вісім відсотків  була впевнена, що не пройдемо, тоді чому так здивувалася цій випадково побаченій сцені? Можливо тому, що дуже вірила у ті два відсотки. Він просто гарний хлопчик. Не могла я мріяти, що заміню йому юну дівчину. Значить, я звинувачувала у всьому лише себе. Чудово знаючи себе, побоялася, що можу зі зла наговорити Вовці багато поганого та образливого. Прощатися треба красиво, щоб в пам’яті лишалися тільки приємні спогади, а не образливі слова, сказані в істеричній агонії.

Примчала додому, залишила пакети з продуктами, схопила найнеобхідніше та рвонула на електричку. Я їхала на дачу, бо хотіла побути насамоті. На кухонному столі залишила швидко продиктований свідомістю вірш-прощання. Його я писала не ручкою, а душею.

Повір, нікого так в житті ще не любила,
Ймовірно, більше так не полюблю,
Можливо, не настільки я і мила,
Щоби з тобою розділити доленьку свою.
Ти зрозумієш потім все, коханий,
Від чого ти відмовився, збагнеш,
За те, що наш  роман  лишиться недописаний,
Собі, я впевнена, не раз ти дорікнеш.
Я надто горда, щоб упасти на коліна,
Хоч до безумства я тебе люблю.
Пішов до іншої, я теж піду
І навіть вигляду, що боляче, не покажу.
Я буду жити, і радіти, і сміятись,
Що гірко – не зізнаюся нікому,
Хай всі говорять: серцю не накажеш,
Ти знай: я навіть серцю накажу!

Я часто помічала, що коли на душі паршиво, поезія так і струмує з мене. Мабуть, більшість поетів так живуть. Тому найкращі поети в особистому житті найнещасніші люди. Коли я залишала цей вірш на столі, знала, що Вовка зрозуміє мене. В глибині душі сподівалася, що він примчиться на дачу і постарається набрехати щось красиве, щоб я повірила, що все побачене - дурощі.

Поки їхала в електричці, планувала, що піду в ліс побродити, поплаваю на озері в човні й трохи вгамую серцевий біль. Але з відчинених дверей хвіртки дачі мені назустріч у халаті вийшло чорнявеньке дівчисько років шістнадцяти й здивовано запитало, хто я?

— Та вже ніхто, напевно, - тихо прошепотіла я. – А ти?

— Я – Катя. Вовку чекаю, обіцяв приїхати сьогодні увечері.

— Увечері? Приїхати? - у моєму мозку складався цілісний пазл, і ніяк не міг скластися. Лєна вдень, а Катя увечері? І я десь на підхваті. Вова не інакше, як гарем вирішив завести? Про те, щоб залишитися тут, на дачі, й мови не могло бути.

Я увімкнула найбільшу швидкість і опинилася знову на залізничній платформі. Пів години – і я в електричці, яка везла мене до мого рідного міста, до батьків. Куди тікають, коли стає дуже самотньо та гірко? До батьків! І я не була в цьому плані оригінальною.
Мама відчинила двері й по моєму вигляду, ймовірно, все зрозуміла, тому що на порозі спитала:

— А Вова де? Ви посварилися?

— Типу того, мамо. Зараз ні про що не питай. Я в душ і спати. Потрібно все скласти до купи. Зрозуміти, що робити.

Я не спала. Чула, як мама ходила і все заглядала до моєї кімнати. Чула, як з роботи приїхав батько, і мама довго йому щось розповідала. Чула, як дзвонив телефон, і мама з кимось говорила. А я знаходилася в якомусь, невідомому мені досі просторі. Очевидно, це і є паралельний світ, у якому перебувають аутисти. Все чую, все бачу, але нічого не можу зробити, оскільки і руки, і ноги заніміли і не хочуть слухатись. І лише пам'ять, як кінострічку, прокручує важливі хвилини. І в кожній хвилині – Вовка.

Зранку поснідавши, пішла на цвинтар до могили Макса. Виплакалася, прибрала, поклала квіти й довго мовчки споглядала його мужнє, серйозне обличчя, яке дивилося на мене з могильної фотографії.

1 ... 172 173 174 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"