Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Червень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"

296
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Червень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 175 176 177 ... 179
Перейти на сторінку:
до цнотливого й чистого життя. Проте не в одному цьому видно розбіжність, бо в житії святого Петра від Симеона Метафраста написано, що після загибелі Симеона-волхва не зразу Петро святий постраждав, але через декілька років, через двох любих Неронові наложниць, що до Христа навернулися й чисто жити навчилися. А тому що й Павло святий у той самий час, коли й Петро, у Римі і в навколишніх західних землях прожив літ досить, можуть обидві ті речі правдою бути: і що Павло святий на Симона-волхва Петрові святому помагав у час першого свого перебування в Римі, і вдруге, коли прийшов до Риму, знову з Петром святим єдинодушно служив спасенню людей, чоловіків і жінок на цнотливе в чистоті життя наставляв. І зрушили царя Нерона, який нечестиве і прескверне життя мав, на гнів, який обох, на смерть шукавши, убив. Петра, як чужинця, — на розп'яття, Павла, як римлянина, якого не годилося безчесною смертю страчувати, на страту мечем засудив. Якщо ж і не одного року, проте в той самий день. Коли ж відтято було чесну голову Павлову, з рани витекла кров з молоком. Вірні ж, взявши святе його тіло, поклали в одному місці зі святим Петром. Так помер посудина Христова вибрана, учитель народів, всесвітній проповідник, небесних висот і благ очевидець, ангелів і людей видіння й подив, великий подвижник і страждалець, який рани Господа свого на тілі своїм витерпів, — святий верховний апостол Павло. І вдруге, хоч і без тіла, до третього неба був взятий, і перед Троїстим постав Світлом. Разом з другом і співпрацівником своїм святим верховним апостолом Петром із Церкви воюючої перейшов до Церкви торжествуючої, у голосі радости й ісповідання святкового. І славлять Отця, і Сина, і Святого Духа, єдиного у Тройці Бога, Йому ж і від нас, грішних, хай буде честь, і слава, і поклоніння, і дяка нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Місяця червня в 30-й день

Собор святих славних і всехвальних дванадцятьох апостолів

Петро — святий верховний апостол, палкий за Господом ревнитель і славний імени Його ісповідник, який сказав: "Ти — Христос, Син Бога живого", — був братом Андрія Первозваного. Походив з Витсаїди, неславного галилейського града, син Йони з роду Симеона. Від рибальських сітей до постольства і від ловлення риби до ловлення людей Господь його покликав. Замість човна — Церкву, замість весла — ключ до Небесного Царства отримав. Проповідував Євангеліє спершу в Юдеї, тоді в Антіохії, і в Понті, і в Галатії, і в Каппадокії, і в Азії, і Витинії, і в Ілиріці. Дійшов і до Риму і у всій Італії благовістив Боже слово. Симона-волхва посеред Римського града переміг силою Христа — з висоти повітря скинув його додолу. Пізніше від Нерона-царя на хресті стрімголов розп'ятий був — узятий на небо.

Андрій святий — первозваний апостол. Спочатку був учнем святого Йоана Хрестителя. І першим пішов услід Агнцеві Божому, що взяв на себе гріхи світу. Братом був верховного апостола Петра, його ж і привів до Христа. Він, після прийняття Духа Святого, проповідував Христа у Витинії і у всіх краях у примор'ї Євксинського Понту, і в Херсонесі, і на Русь, Провидінням Божим, дістався, хрест на горах Київських поставив і провістив прийняття віри родом цим від свого апостольського трону у Візантії. Проповідував же у великій Скитії, повернувся до Тракії, дійшов же і до Еллади, і в Пелопоннес. І розіп'ятий був від антипата Егеята у Патрах Ахеїтських.

Яків — святий апостол, син Заведея, якого Господь назвав Воанергес, тобто Син Грому, брат святого Йоана Богослова. Бачив славу Переображення Господнього на Таворі. Після Вознесення Господнього, як грім, у кінцях земних загримів. Проповідував Слово Боже спершу по всій Юдеї, після того в Іспанії, тоді знову до Єрусалиму повернувся. Громоголосо викривав невірних євреїв, із Божественного Писання показуючи їм, що Ісус Христос — справжній Месія. Цього не терпіли юдеї, намовили на нього царя Ірода, названого Агрипа, і випив апостол святий чашу страждання за Христом, яку випити обіцяв, — мечем від Ірода був потятий.

Йоан — святий апостол, і євангелист, і богослов. Приліг на грудях Христа, і під хрестом з Пречистою Дівою Богородицею стояв, і її сином назватися сподобився, і в час пречесного її Успення вравіє райське, від ангела дане, перед одром її ніс. Проповідував Євангеліє Христове в Ефесі, і у всій Азії, на острові ж Патмос невимовних одкровень божественних сподобився і про те написав. Повернувся в Ефес і багато людей азійських країв до Христа привів. Спочив у мирі, померши природною смертю: старий був літами.

Пилип — святий апостол, співгромадянин Петра й Андрія, пророчих книг і всього Старого Закону досвідчений знавець. Натанаїла до Христа привів, сказав: "Того Ісуса, про кого написав Мойсей у законі і пророки, знайшли, прийди і подивись". Він проповідував Христа також в ассирійських краях, зі святим апостолом Вартоломеєм і Маріям — сестрою своєю. У Єраполі ж Фригійському, від еллінів стрімголов розіп'ятий, помер.

Вартоломей — святий апостол, родом із Галлади. Спершу зі святим Пилипом проповідував у Сирії та Горішній Азії. То разом проповідували, то окремо, помагав їм часом і святий Йоан Богослов. Тоді, після кончини Пилипової, пішов до Індії, названої Євдемона, і, досить часу там у благовістуванні пробувши, і багатьох до Христа навернувши, і Євангеліє, яке святий Матей написав, мовою їхньою індійською переклавши, пішов звідти до Вірменії Великої, і в Албані, граді вірменському, на хресті через розіп'яття стрімголов, і шкіри з тіла здирання, і через голови відрізання увінчався. Тіло його в олов'яну раку поклали і в море вкинули. Як у лодії, воно легко по водах плавало, пристало на острові, що Липар називається.

Тома — святий апостол, названий близнюком, із Панеяди, града галилейського. Торкався ран Христових після Воскресення Його. Проповідував Христа партам, мидам, персам, гирканам, бактрам, брахманам — аж до крайніх земель Індії. У Каламидському краю, списами простромлений, помер за Христа.

Матей же, святий апостол, брат Якова Алфеєвого, з митниці на апостольство прикликаний, був першим записувачем життя Христового. Написав Святе Євангеліє мовою єврейською. Проповідував Христа у всій Етіопії і в Антропофагійському краю, де ж у граді, що Мирмени називається, по-мученицьки з життя цього пішов. Яків Алфеїв, Христовий апостол, брат Матея-євангелиста, у різних краях ідолопоклонницьким народам слово Боже проповідував, і незліченно люду привів до Христа, був Його наслідувачем. На хресті розіп'ятий, закінчив страждання. Навернені ж

1 ... 175 176 177 ... 179
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Червень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"