Читати книгу - "Небезпека «Дому на околиці», Агата Крісті"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Незабаром усі ми перебралися в парк, туди, де він виходив до моря та бухти. Для літніх людей було розставлено кілька стільців, але більшість із нас залишилися стояти. Небо освітила перша ракета.
Цієї миті я почув знайомий гучний голос і, озирнувшись, побачив, що Нік вітає містера Крофта.
– Дуже шкода, – якраз говорила вона, – що й місіс Крофт не може бути тут із нами. Нам слід було б принести її на ношах абощо.
– Лиха доля спіткала мою бідолашку, що тут поробиш? Але вона ніколи не скаржиться, от уже де золотий характер… Ого! Нічого собі… – Це з небес саме пролився потік золотавого дощу.
Вечір був темний, безмісячний: молодик мав зійти за три дні. А ще, як і завше, ближче до ночі, попри літо, повіяло холодом. І Меґґі Баклі, стоячи поруч мене, дрижала.
– Збігаю жакет прихоплю, – шепнула вона.
– Давайте краще я.
– Ні, ви не знайдете.
І дівчина рушила до будинку. У цю ж мить голос Фредеріки Райс гукнув:
– О, Меґґі, принеси й мою накидку, вона у мене в кімнаті.
– Вона тебе не почула, Фреді, – сказала подрузі Нік. – Я сама принесу. Та заодно візьму свою хутряночку, бо ця шаль щось зовсім не гріє. А все тому, що вітряно.
З моря і справді задував колючий вітерець.
Унизу, на причалі, утворюючи картини, спалахувала наземна піротехніка. Я розговорився з літньою леді, яка стояла поруч, і та влаштувала мені формений допит щодо деталей біографії, кар’єри, смаків і очікуваної тривалості перебування в Сент-Лу.
Бабах! Небо заповнив зелений зорепад, який змінився спершу синім, тоді червоним, а відтак сріблястим.
За ним ще один, ще.
– Кажуть, за «Ах!» чекай і на «Ох!», – зненацька зауважив Пуаро ледь не мені на вухо. – Під кінець усе це якось набридає, вам так не здається? Бр-р-р! А трава мокра, у мене ноги як хлющі. І я за цей феєрверк поплачуся застудою. Та ще й цілющого tisane[52] нема де роздобути!
– Застудитеся? Такого чудового вечора?
– «Чудового вечора»! Куди вже чудовіше? Ви так говорите тільки тому, що зараз не ллє як з відра! У вас завжди, як не періщить дощ, то ось тобі й «чудовий вечір». Але скажу вам, друже мій, що варто звіритися з показами термометра, і ви б таки дещо збагнули.
– Ну, чесно кажучи, я й сам не проти того, щоб накинути плащ.
– І це дуже розважлива думка. Ви ж бо прибули з теплих країв.
– Я й ваш принесу.
Пуаро котячим рухом підняв спершу одну ступню, а потім іншу.
– Ноги промочити боюся, ось у чому вся річ. Як ви гадаєте, тут пару калош роздобути не вийде?
Я, притлумивши посмішку, відказав:
– Жодного шансу. Розумієте, Пуаро, їх більше не носять.
– Тоді я посиджу всередині, – заявив той. – Заради зайвої Ночі Ґая Фокса[53] мені тільки enrhumer[54] бракувало. Або, чого доброго, fluxion de poitrine[55] підхопити…
І ми з другом, який і досі обурено бурчав, спрямували свої кроки до будинку. Знизу, з причалу, долинав гучний тріск: там саме показували чергову інсталяцію – здається, корабель із написом на борту: «Вітаємо наших гостей».
– Всі ми в душі дітлахи, – задумливо сказав Пуаро. – Les Feux d’Artifices[56], вечірки, ігри в м’яча… ба навіть фокусник, здатний пошити в дурні наш зір, хоч як би пильно ми придивлялися… Mais qu’est-ce que vous avez?[57]
Річ у тім, що однією рукою я міцно схопив його за лікоть, а іншою показував перед собою.
Ми перебували ярдів за сто від будинку, а просто перед нами – між місцем, де ми стояли, і відчиненим французьким вікном – лежала скулена фігурка з насичено-червоною китайською шаллю на плечах.
– Mon Dieu![58] – прошепотів Пуаро. – Mon Dieu…
Розділ восьмий
Фатальна шаль
Гадаю, ми простояли там не більше секунд сорока, заціпенілі від жаху й нездатні поворухнутися, але мені вони здалися годиною. А відтак Пуаро, струснувши мою руку, зробив крок уперед. Ступав він якось механічно, наче автомат.
– Це все-таки сталося… – видобув він, і я навряд чи зможу описати гіркоту та му́ку в його голосі. – Попри всі мої застереження… попри всі запобіжні заходи – все ж сталося. Яке злочинне недбальство з мого боку, чому я її не вберіг?! Я повинен був це передбачити! І ні на мить від неї не відходити!
– Вам немає за що дорікати собі, – мовив я.
Язик прилип мені до піднебіння, і я заледве міг говорити.
У відповідь детектив лише скорботно похитав головою й опустився навколішки поруч тіла.
І цієї миті ми обоє отримали другу порцію шоку.
Бо тут залунав голос Нік, дзвінкий і веселий, а ще за хвилю у прямокутнику вікна, на тлі освітленої кімнати позад неї, проступив її силует.
– Вибач, що я так довго барилася, Меґґі, – сказала вона, – але…
І раптом змовкла, витріщившись на сцену перед собою.
Мій друг, пронизливо охнувши, перевернув труп на газоні, а я підступив ближче, щоб і собі подивитися.
Моїм очам відкрилося мертве лице Меґґі Баклі.
За мить Нік опинилася поруч. Тишу прорізав її несамовитий зойк:
– Меґґі… Ох, Меґґі! Ні… не може…
Пуаро й досі оглядав тіло дівчини. Але нарешті дуже повільно підвівся.
– Невже вона… вона… – голос міс Баклі осікся.
– Так, мадемуазель. Вона мертва.
– Але як так? Чому? Навіщо комусь убивати її?
Детектив відповів швидко та твердо:
– Вбити хотіли не її, мадемуазель, а вас! Нападника ввела в оману шаль.
Нік вибухнула нестримним плачем.
– Чому тут лежу не я? – голосила вона. – Ох, чому вбито не мене? Так було б набагато краще. Мені більше не хочеться жити – тепер. Я б радо… охоче… за щастя… померла.
Нестямно скинувши руки го́рі, вона похитнулася. Я хутко обійняв сердешну дівчину за плечі й підхопив.
– Заведіть її всередину, Гастінґсе, – звелів Пуаро, – і зателефонуйте в поліцію.
– В поліцію?
– Mais oui![59] Скажіть, що тут застрелили людину. А потому залишайтеся з мадемуазель Нік. За жодних обставин не відходьте від неї.
Я кивнув на знак того, що інструкції зрозумів, і, підтримуючи напівпритомну міс Баклі, зайшов через вікно вітальні до будинку. Влаштувавши дівчину на дивані й підклавши їй під голову подушку, я поспішив у передпокій шукати телефон.
І
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Небезпека «Дому на околиці», Агата Крісті», після закриття браузера.