Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

382
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 183 184 185 ... 210
Перейти на сторінку:

3. Засуджені до довічного позбавлення волі залучаються до праці тільки на території колонії з урахуванням вимог тримання їх у приміщеннях камер­ного типу.

4. Самодіяльні організації серед засуджених до довічного позбавлення во­лі не створюються. Для засуджених, які не мають загальної середньої освіти, у виправних колоніях утворюються консультаційні пункти.

5. Засуджені до довічного позбавлення волі мають право:

витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів пер­шої потреби гроші, зароблені в колонії, в сумі до п’ятдесяти відсотків міні­мального розміру заробітної плати;

одержувати один раз на шість місяців короткострокове побачення;

одержувати посилки (передачі) і бандеролі.

Засудженим надається щоденна прогулянка тривалістю одна година

(Частина 5 ст. 151 змінена Законом України від 28 грудня 2007 p. № 107-IV).

6. При сумлінній поведінці і ставленні до праці після відбуття десяти ро­ків строку покарання засудженому може бути дозволено додатково витрача­ти на місяць гроші в сумі двадцяти відсотків мінімального розміру заробітної плати.

7. Засудженим до довічного позбавлення волі може бути подано клопо­тання про його помилування після відбуття ним не менше двадцяти років при­значеного покарання.

(Статтю 151 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 3559-IV від 16.03.2006 p.).

1. Про приміщення камерного типу див. коментар до ст. 140 КВК України.

Як зазначено у п. 8 ПВР УВП, у виправних колоніях максимального рівня

безпеки з триманням засуджених до довічного позбавлення волі у приміщен­нях камерного типу на території, де розташовані ці об’єкти, розташовуються ДІЗО, ОК, камери для праці засуджених, карцер. Біля цих приміщень облад­нуються дворики для прогулянки засуджених. У ПКТ обладнуються спеціаль­ні ізольовані приміщення для проведення соціально-виховної та психологіч­ної роботи із засудженими, надання їм телефонних розмов, побачень з адвока­тами, іншими особами та здійснення особистого приймання засуджених. У цих приміщеннях встановлюються вмуровані в підлогу або відкидні стіл і стілець для засудженого таким чином, щоб засуджений не мав змоги перешкодити представникові адміністрації УВП вільно вийти з камери.

Порядок обладнання ПКТ визначений у п. 17 ПВР УВП. Ці камери забез­печуються інвентарем та іншими предметами за нормами, встановленими пе­реліком (додаток 5 до цих Правил).

Приймають їжу засуджені в камерах.

Особи, які тримаються у ПТК, забезпечуються жилою площею у розмірі, передбаченому законодавством (див. коментар до ст. 115 КВК).

2. Використаний законодавцем у ч. 1 статті, що коментується, термін «як правило» означає, що у ПКТ можуть утримуватись і більше, і менше засудже­них до довічного позбавлення волі, але за умови дотримання норм жилої пло­щі та забезпечення інших матеріально-побутових, санітарно-гігієнічних та ін­ших прав засуджених (у виняткових випадках). Зокрема, кількість засуджених до довічного позбавлення волі щорічно в Україні зростає: так, на 145 осіб збіль­шилось їх число у 2006 р. — з 1218 (у 2005 р.) до 1363, причому кількість жінок збільшилась до 14 осіб, а тому виникають проблеми їх розміщення, включаю­чи створення цих місць у СІЗО та інших виправних колоніях. Крім цього, у необхідних випадках з метою захисту засудженого від можливих посягань на його життя з боку інших засуджених чи запобігання вчиненню ним нового зло­чину або за наявності медичного висновку за мотивованою постановою началь­ника колонії його можуть тримати в одиночній камері (п. 24 ПВР УВП).

3. Форма одягу спеціального зразка для засуджених до довічного позбав­лення волі визначається та затверджується ДКВС України (див. коментар до ст. 115 КВК). При цьому, як зазначено у п. 92 ПВР УВП, верхній одяг засу­джених до довічного позбавлення волі відрізняється від одягу інших засуджених.

4. У частині 2 статті, що коментується, встановлений загальний правовий статус засуджених до довічного позбавлення волі, а саме: на них поширюють­ся права і обов’язки засуджених до позбавлення волі, що передбачені ст. 107 КВК України. Особливості правового положення цих осіб визначені у ч. 5 стат­ті, що коментується, та у п. 23 ПВР УВП.

5. Залучення засуджених до довічного позбавлення волі до праці здійсню­ється на загальних підставах, що визначені у статтях 118—121 КВК України, з урахуванням того, що ці особи працюють тільки на території УВП у спеціаль­но обладнаних для роботи ПКТ (пункти 17, 67 ПВР УВП).

6. Про зміст терміна «самодіяльні організації серед засуджених» див. ко­ментар до ст. 127 КВК України. Враховуючи особливості розміщення, триман­ня та умови відбування покарання у виді позбавлення волі (по-камерно, з ура­хуванням правил ізоляції, визначених у ст. 92 КВК), самодіяльні організації серед засуджених цієї категорії не створюються.

7. Загальна середня освіта — цілеспрямований процес оволодіння систе­матизованими знаннями про природу, людину, суспільство, культуру та ви­робництво засобами пізнавальної і практичної діяльності, результатом якого є інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток особистості. В Україні пра­вові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи за­гальної середньої освіти визначаються Законом України «Про загальну серед­ню освіту». Ця освіта є обов’язковою основою безперервної освіти.

Відповідно до ч. 4 статті, що коментується, у виправних колоніях для засу­джених, які не мають загальної середньої освіти, утворюються консультативні пункти.

Консультативний пункт — це штатний або позаштатний підрозділ УВП, педагогічні працівники якого допомагають порадами (консультують) засудже­них з питань, що стосуються оволодіння основами загальної середньої освіти. Порядок роботи консультативних пунктів УВП визначається законодавством України про освіту та спільними нормативно-правовими актами МОН Украї­ни і ДДУПВП (див. коментар до статей 125—126 КВК). При цьому слід мати на увазі, що відповідно до вимог ст. 107 КВК України, засуджені мають право на отримання освіти, а тому адміністрація УВП, з одного боку, зобов’язана створити належні умови для його реалізації, а з іншого — не в праві примушу­вати зазначену категорію осіб до навчання.

Особливості організації загальноосвітнього навчання засуджених в

1 ... 183 184 185 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"