Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Дивний світ 📚 - Українською

Читати книгу - "Дивний світ"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дивний світ" автора Олександр Іванович Шалімов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 185 186 187 ... 189
Перейти на сторінку:
апарат, що використовує для руху явище випромінювання фотонів (частинок світла).(обратно) 136

Альберт Ейнштейн (1879–1955) — один із засновників сучасної теоретичної фізики, громадський діяч-гуманіст. Автор загальної теорії відносності (1906–1916) та ряду інших фізичних теорій.

(обратно) 137

Земна кора — верхня тверда оболонка земної кулі.

(обратно) 138

Мантія— оболонка земної кулі між її корою та ядром.

(обратно) 139

Лагуна — внутрішня мілка водойма атола, відокремлена від моря неширокою смугою суходолу або сполучена з ним вузькою протокою.

(обратно) 140

Атол— низинний кораловий острів кільцеподібної форми з мілководною лагуною всередині; атоли поширені в тропічній зоні.

(обратно) 141

Пірога — у народів Центральної й Південної Америки та Океанії — вузький довгий човен, обтягнутий корою, шкурами або видовбаний чи випалений зі стовбура дерева.

(обратно) 142

Ямб — у давньогрецькій поезії — поетичний твір, за характером близький до сатири; у силабо-тонічному віршуванніямб — двоскладова стопа з наголосом на другому складі.

(обратно) 143

Атлантида — земля атлантів, тобто велетнів; міфологічний острів, на якому начебто існувала могутня держава, яка підкорила народи Середземномор’я, окрім греків; за велінням Зевса Атлантида була затоплена океаном за надмірну гордість її мешканців.

(обратно) 144

Платон (427 р. до н. е. — 347 чи 348 рр. до н. е.) — давньогрецький мислитель, поряд з Піфагором, Парменідом і Сократом родоначальник європейської філософії; глава філософської школи, відомої як Академія. Саме у діалогах Платона «Тімей» і «Критій» містяться перші згадки про Атлантиду.

(обратно) 145

Ата (казах.) — батько.

(обратно) 146

Якши (казах.) — гаразд, добре.

(обратно) 147

Віктор Амазаспович Амбарцумян (1908–1996) — вірменський радянський астрофізик. Йому належать важливі дослідження в галузі фізики зір та газових туманностей, механіки та зоряних систем, позагалактичної астрономії.

(обратно) 148

Піраміда Джосера — ступінчаста гробниця фараона 3 династії Джокера у Саккарі біля Мемфіса, збудована приблизно в 2670 році до нашої ери за проектом видатного архітектора та вченого Імхотепа.

(обратно) 149

Касти — тут: замкнені суспільні групи, що зберігають свою відокремленість і привілеї.

(обратно) 150

Метафізика — тут: ідеалістичне філософське вчення про незмінні начала світу, що не піддаються дослідженню, які нібито є основою всіх фізичних явищ.

(обратно) 151

Саркофаг — оздоблена, зазвичай кам’яна труна, поширена в Давньому Єгипті, Давній Греції та Римі.

(обратно) 152

Папірус — тут: стародавній рукопис, виконаний на матеріалі, виготовленому з пресованих та висушених стебел папірусу — багаторічної трав’янистої рослини родини осокових.

(обратно) 153

Мумія — труп людини або тварини, штучно збережений від розкладу; ритуал муміфікації (бальзамування) померлих був широко розповсюджений у Давньому Єгипті.

(обратно) 154

Діорит — глибинна магматична кристалічна гірська порода сірого або зеленкувато-сірого кольору; використовується як будівельний матеріал.

(обратно) 155

Іоносфера — верхній шар атмосфери, що містить велику кількість іонів та вільних електронів (Тут і далі примітки перекладача).

(обратно) 156

Іонізація — перетворення електрично нейтральних частинок середовища в електрично заряджені.

(обратно) 157

Термінатор — тут: межа між освітленою Сонцем і темною частинами небесного тіла.

(обратно) 158

Турбуленція — тут: невпорядковані й випадкові зміни напряму і швидкості частинок повітря.

(обратно) 159

«Ревучі сорокові» (англ. Roarіng Fortіes) — назва, дана моряками океанічним просторам між 40° і 50° широти в Південній півкулі, де дмуть сильні і стійкі західні вітри, що викликають часті шторми.

(обратно) 160

Тороси — крижані брили, утворені при стисканні криги в морях, озерах, річках.

(обратно) 161

Вуглеводні — органічні сполуки, молекули яких складаються лише з атомів вуглецю та водню.

(обратно)
1 ... 185 186 187 ... 189
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дивний світ», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дивний світ"