Книги Українською Мовою » 💛 Гумор » Лукаві замашки 📚 - Українською

Читати книгу - "Лукаві замашки"

270
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лукаві замашки" автора Павло Добрянський. Жанр книги: 💛 Гумор. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 31
Перейти на сторінку:
розсердившись). Ах, вам аргументів закортіло?! (Хапає рогачі).

Великим планом: Дід сторчголов вилітає із світлиці на подвір'я. З-за горизонту повзе чорна хмара. Важко зітхнувши, Дід іде в гараж і довго розглядає ЛОПС-78 (лопата, що працює на сонячній батареї), міняє поламані зубці в ГР-6 (граблі, які чудово розпушують грунт), пришиває латку до ПТ-39 (пневмоторба). Іде дощ. Крізь заплакані шиби визирає Баба і сумно співає:

Той горя не знає!..

Третя серія

Ранок. Дід мляво жує фініки, запиваючи їх кокосовим молоком.

Баба (запобігливо). Хочете, я вам яйця черепахи підсмажу?

Дід (не дивлячись у її бік). Дякую, я ситий вашими... рогачами!

Баба. Годі сердитися! Ну, потягла пару раз - так це ж із любові...

Д і д. А коли б ця «любов» потрапила в око?

Баба. Чудні ви! З моїм довгорічним стажем і- в око? Ну, не сердьтеся! (Цілує Діда в щоку. Дідове обличчя квітує посмішкою). Чи не пора вам сіяти ріпку?

Дід. Чого ж, грунт вологий після дощу - саме раз.

Десь угорі жайворонок перебирає срібні струни цимбал. Сонце пронизує його пісню своїм сяйвом. Апаратом ПТ-39 Дід розкидає по ріллі насіння ріпки. Баба сидить на межі і накручує перед дзеркалом бігуді.

Епілог

Едуард Рокитський знову поселився у селі. Безсумнівно, він знову порадує громадськість талановитим твором про нашого сучасника.

ЛУКАВІ ЗАМАШКИ...

Замість прологу

Отак аптека, а через паркан - хата Василя Хорольця.

Між парканом хвірточка: ми її «вікном у Європу» прозвали. Пригадую, як нині...

- Павле-е, свіжої рибки хочеш? - лине голос з гущавини садка.

Я мовчки брав вудочку, а тоді вже через «Європу» та поза городи- у світ широкий, аж до річки, попід кручею. А берег там високий, метрів зо три буде.

- Там тої риби аж кишить, - дорогою коментує Хоролець. А коли вже закинемо вудочки, враз споважніє і починає неквапливу розповідь, як йому колись рибацьке щастя всміхнулося.

- Василю Семеновичу, - зауважую з м'яким докором, - це ж вона, рибина, як вам повірити, завбільшки з літак ЯК-40 була?

- Не знаю, не міряв, - насуплює брови сусід. - Тільки скажу тобі, що очиська такі мала, як мої кулаки! - І враз пожвавлюється. - Підсікай! Підсікай! - шепче мені, показуючи на поплавок.

Застуканий зненацька, незграбно хапаюся за вудлище і, посковзнувшись, - шубовсть із берега. Молочу по воді ногами, а Хоролець мало не качається по землі од сміху:

- Ну й циркач! Шкода, фотоапарата не було. Така комедія пропала!

- Та вже не гірша од тієї, як ви з Вербичкою цілий день гору розкопували, - огризнувся я.

Хорольців сміх нараз вщухає.

- Уже й не можна нічого сказати, - мовить примирливо.

«Он воно що. Виходить, ця оказія «з горою» тобі не по нутру?»- думаю собі.

І пригадалося, як кілька років тому до Хорольця завітав невеличкий на зріст чоловік з чорною, смолянистою бородою. Мав таку плавну ходу, що, здавалося, не йшов - плив на човні. Лагідний погляд карих очей та розпогоджене посмішкою обличчя справляли приємне враження і викликали симпатію до цієї людини.,

- Вербичка Іван Гнатович, - відрекомендувався мені. - То як воно, братику, на світі білому живеться? - подав руку й сусідові.

- Дякую, аби не гірше було, - відказав той. - От не знаю, як ти тепер себе почуваєш. Чув, полювання на хутрового звіра забороняють на кілька років?

- Правильно роблять!

- І це каже той, хто грозився своїй «половині» наступного року лисячу шубу подарувати? - аж підвівся з місця Хоролець.

- Щоб знав, я тепер більше лиса візьму, ніж тоді з рушницею. Ти про норне полювання щось чув?

- Ні. А що воно таке?

- От бачиш, а я вже тобі й собі за песиків, які з нори лиса тягнуть, домовився. Той чоловік, що продає, казав - за сезон фокстер'єр до тридцяти лисів витягує! Уявляєш? - перейшов мало не на шепіт.

- І що ж коштує отаке цуценя? - питає заінтригований сусід.

Вербичка називає ціну.

- Спам'ятайся, чоловіче, - Хоролець підстрибує з місця, наче вжалений. - Та за такі гроші корову можна купити!

- Вольному - воля, - підвівся Вербичка. - Пошкодуєш потім.

Не знаю, про що вони там далі говорили, бо мене якраз покликали. Але ввечері Василь Іванович сказав:

- Ти той... позич до зими грошей, аби моя не знала, а я вже тобі чи хутром... Словом, як захочеш.

На другий день по сусідському подвір'ї бігало рябе, клаповухе, з такою мордою, як молоток, цуценя.

- Фокстер'єр Аристократ, - гордо поглядав на свою мисливську надію Хоролець і додавав: - До речі, його мама медалістка - до сотні лисів із нір вицупила. А воно - викапана мамуня!

Настала пізня осінь, а з нею і пора сповнення найзаповітніших сподівань Хорольця та Вербички - перше норне полювання на лисиць. Цю операцію під назвою «Лис» у всіх деталях розробив Вербичка. Місцем полювання обрали Павлівські яри.

- Там тих лисів - нірка на нірці! - коментував дорогою Іван Гнатович, ведучи на ремінці свого фокстер'єра Пірата

- Де ж оті нори в бісового батька? - нипали ми вже добру годину по ярах. Мене також взяли - як спостерігача.

- Усе це дрібниці, - розраджував нас Вербичка. - Головне, що ми сюди вчасно прибули... Он лишень сонечко сходить, а в такий час лис спить, забувши про всяку обережність.

Десь аж під обід нам таки пощастило натрапити на лисячу нору. Бачили б ви у той час Вербичку.

Він тішився, як мала дитина: вклякнув на коліна перед ніркою, встромив туди голову настільки, скільки дозволяв діаметр, і довго принюхувався.

- Як собі хочеш, а лис тут таки є, і не один, - констатував Вербичка, витягши з нори вимащену глиною голову. - Значить так, братику, - коротко скомандував, - запускай Аристократа першим, а я за тобою...

Операція «Лис» почалася. Псиська впиралися, скавучіли, та їхні гоподарі, ввійшовши в азарт, не звертали на це уваги - запихали. Невдовзі вперта боротьба закінчилася їхньою перемогою. Тільки-но собаки опинились у норі, Хоролець з Вербичкою застигли з дрюком поблизу.

- На всяк випадок, - підморгнув мені Вербичка. - Раптом лис рятуватиметься втечею.

Минає година, друга. Набурмосене небо сіє на землю мжичкою, сирість проймає холодом тіло аж до кісток, а фокстер'єри як у воду канули.

- Казна-що! - цокотить зубами Хоролець. -

1 ... 18 19 20 ... 31
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лукаві замашки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лукаві замашки"