Читати книгу - "Останній пророк"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Перебуванню Єгоханана в духовно близькому йому колі есеїв, вирішальному етапові його становлення і доростанню до місії Предтечі — святителя Ісуса Христа — мала бути присвячена четверта частина роману Леоніда Мосендза, певно, найважливіша в його задумі. Але смерть зіграла на випередження…
Отож маємо роман не про Івана Предтечу, а про юнака-вибранця Єгоханана, якого кипіння єврейського життя випробовує на гідність стати Предтечею. Маємо роман не тільки на євангельську тему, а й на тему педагогіки духу: зростання людини у прагненні морального абсолюту.
УПОРЯДНИК І ВИДАВНИЦТВО ЩИРО ВДЯЧНІ ЗА ДОПОМОГУ І ПІДТРИМКУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ЦЬОГО ВИДАННЯ:
п. Дарії Даревич, голові Наукового Товариства ім. Шевченка у Канаді;
п. Василеві Махну з НТШ в Америці;
дітям Богдана Кравцева (США) — за беззастережну згоду на публікацію статті їхнього батька;
сестрам Тетяні та Марії Герич (Канада) за надане право на використання укладених д-ром Юрієм Геричем пояснень до тексту роману.
Про авторів статейЕЛЕОНОРА СТЕПАНІВНА СОЛОВЕЙ (ГОНЧАРИК)
Народилася 1944 року в Молдові. Закінчила Чернівецький університет та аспірантуру Літературного інституту ім. Горького (Москва).
До 2012 р. працювала провідним науковим співробітником відділу компаративістики Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Доктор філологічних наук, професор. Член Національної спілки письменників України та Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу. Дослідниця української філософської лірики, зокрема творчості Володимира Свідзінського. Автор шести літературознавчих монографій.
БОГДАН-ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ КРАВЦІВ
(1904–1975)
Народився у с. Лоп’янка Долинського повіту (нині Івано-Франківщина) в родині греко-католицького священика-просвітянина. Вчився у Львівській академічній гімназії, затим в Українському таємному університеті у Львові, де студіював філологію і право. Активний діяч українського націоналістичного руху, перший крайовий провідник ОУН на західноукраїнських землях. Від 1939 р. жив у Німеччині, де редагував низку українських газет. У 1949 р. переїхав до США. Працював у редакціях газети «Свобода» та журналу «Сучасність».
У 1971–1975 рр. — головний редактор журналу «Сучасність». Автор 11 поетичних збірок та низки праць з проблем української літератури XX ст. Член редколегії «Енциклопедії українознавства».
ІВАН МИХАЙЛОВИЧ ДЗЮБА
Народився 1931 року на Донеччині.
Закінчив Донецький педагогічний інститут, згодом — аспірантуру Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Автор понад 400 праць з актуальних проблем історії та нинішнього стану вітчизняної літератури і культури: «Інтернаціоналізм чи русифікація?», «Автографи відродження», «З криниці літ», «Не окремо взяте життя», «Є поети для епох», «У літературі й навколо», «Тарас Шевченко серед поетів світу» та ін. Академік НАНУ, член Національної спілки письменників України, лауреат багатьох міжнародних та вітчизняних премій. Герой України.
Інформація видавцяУДК 821.161.2(494)'06-312.2
М81
Друкується за виданням:
Леонід Мосендз. Останній пророк. Торонто, 1960.
Упорядкування Івана Дзюби
Автори статей:
Елеонора Соловей, Богдан Кравців, Іван Дзюба
На оправі: Іоанн Хреститель. Ікона VI–VII ст. з колекції єпископа Порфирія (Успенського). Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків
На шмуцтитулі: Іоанн Хреститель. Малюнок Мирона Левицького (1913–1993)
Головна редакція літератури з гуманітарних наук
Головний редактор Світлана Головко
Редактори Оксана Бойко, Юрій Медюк
Розповсюдження та тиражування без офіційного дозволу видавництва заборонено
© Іван Дзюба,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Останній пророк», після закриття браузера.