Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Війна з багатоликим звіром 📚 - Українською

Читати книгу - "Війна з багатоликим звіром"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Війна з багатоликим звіром" автора Володимир Парал. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 89
Перейти на сторінку:

— На твої вбогі каламбури мені начхати. Зрештою, солідні стандартні й перспективні продукти нашому підприємству потрібні більше, аніж… усіляка ексцентричність із шарлатанським присмаком!

— А кому потрібні оці твої квадратики? Вони нагадують нарізану ганчірку для підлоги. І мають такий самий смак.

— Я виготовив зразки свого екохліба на основі світової наукової літератури…

— … з якої все й здер. А тоді вже зробив полімерні сітки, напхавши їх крихтами справжньої їжі. Ще й хочеш, щоб діти робили її самі.

— Я рішуче протестую…

— Ну, досить, припиніть! Нехай висловляться інші, — втрутився генеральний директор.

Еда Роган, як завжди, перебільшував, але де в чому він мав рацію. Хоча Бімонь був сумлінний працівник, винахідливості чи оригінальності йому бракувало. Він умів тільки переймати, розробляти та оформляти — 3000 крон на місяць було йому за це цілком досить. Адже таке вмів будь-хто.

Після короткого обговорення секретарка занотувала резолюцію про те, що ПЧХП надсилає на міланський ярмарок колекцію д-ра Е. Рогана. Потім зачитала головний пункт порядку денного:

— ПЧХП на випадок оголошення стану зараженості. Доповідає начальник кризового штабу.

— Ми привели до повної готовності всі сорок протимазутових (ПМ) прожекторів і шістнадцять ПМ-пропелерів, — почав доповідач. — Можливо, будемо змушені значно обмежити постачання всього енергетичного блоку підприємства електрикою, включаючи котельню й лічильник…

Генеральний директор стомлено підійшов до вікна і відчинив його. Важкі руді хмари вже осіли суцільною низькою завісою, й шибками текли перші краплини слизької темно-рудої рідини.


СЬОГОДНІ ВЖЕ ВІДОМО, що мазут, оті темно-руді хмари, яких стає дедалі більше в промислових районах, над великими містами, виникають з усіляких відходів. Дим підприємств, промислові викиди, вихлопні гази машин, відвали порожньої породи, відходи заводів, пил, забруднення річок, міські, стічні води, тютюновий дим — усе це викликає руду заразу, яка чимраз дужче поширюється на землі. «Говорячи образно, — сказав нашому кореспондентові професор Празького університету Янік, — наша земна куля захворіла водночас на катар бронхів, нежить і сильний розлад шлунка. Лишається сподіватися, що з цього в неї не розвинеться рак».


МАТЕРІЯ ЗБОЖЕВОЛІЛА? В англійському місті Лідс, центрі сталеливарної промисловості, виявлено неймовірну кількість рудої маси — кучугури по кілька метрів увишки. Аналіз речовин підтвердив побоювання вчених. У цих рудих драглях знайдено мікроструктуру, що викликає розмноження клітин раку в людському організмі. Тому драглям дано назву «канцерит». Є й інші назви, що свідчать про її походження: «деград», «дестракт» і «декомпросит», темно-рудий, коричневий колір речовини зафіксовано в російській назві «коричмас», в англо-американській і німецькій — «брауніт», її експансивність утілено в назві «експандіт», — є навіть назви типу «ідіотін» та «катастрофіт»…

Однак дедалі більшого поширення набуває отой первісний термін — «мазут».


II

Доктор Едвард Роган (42 роки) — високий, стрункий, із довгобразим смаглявим обличчям — вийшов з адміністративного корпусу на подвір’я, яке в цю мить нагадувало аеродром під час знімання кінофільму. На чотириметрових металевих підставках височіли три неоковирні протимазутові пропелери, а на асфальтованій стоянці бригада електриків підключала серед клубків кабелю батареї ПМ-прожекторів. Уже скоро ц е мало впасти на нас. Чи вистоїмо ми?

— Добрий день, пане докторе! — хвацько козирнув Польда Штрунц, одягнений у темно-синю форму вахтера.

На ньому були краватка на резинці і начищені до ідеального блиску черевики. Вахтер мав такий вигляд, немов усім цим керував саме він, складалося навіть враження, що руда катастрофа його тішить.

У корпусі В Еда стрибав через дві сходинки, а в приймальні свого кабінету гукнув до секретарки Тіни:

— Перемога! Іду до Мілана!

— Ти завжди перемагаєш, Едо, — посміхнулася вона.

Моя секретарка Тіна Трикова-добра молодичка, подумав Еда, але їй не щастить. Тібор, наш шофер, за рік по весіллі пішов од неї до іншої. Тіна мешкає в сусідній квартирі, і я часто чую, як вона ставить одні й ті самі п’ять зачовганих касет, які вже знав увесь будинок. Музика лунала майже півночі. Тіна жила без чоловіка, а це, звичайно, не йшло на користь молодій матері.

— Відзначимо, Тіно?

— Сьогодні у тебе немає часу.

— От тобі й маєш! Чому?

— Бімонь до самого вечора чергуватиме в штабі боротьби з кризою.

Виходить, Тіна вже знала про мене й Аеону Бімоньову… Звичайно, добра секретарка все повинна знати, але зухвальство Тіни було нестерпне.

— Це мене не обходить. І тебе також не повинно обходити, — холодно відказав Еда. — Зателефонуй моїй дружині.

Тіна прикусила язика, набрала номер міської бібліотеки, попросила покликати пані Роганову й передала трубку шефові.

— Привіт, люба! — вигукнув Еда. — Я переміг, їду до Мілана! Лечу до тебе, давай відсвяткуємо, га?

— Вибач, Едо, — згодом сказала Тіна Трикова. — Я не хотіла…

— Забудьмо про це, — сказав Еда й зайшов до своєї лабораторії.

На двох широких столах панував страшенний гармидер, немов після погрому: скрізь валялися взірці оранжевого й рожевого швейцарського сиру, ягід горобини, ягнячого та заячого м’яса — свідчення двомісячної виснажливої праці, й тут же — вдалі експонати для всесвітнього ярмарку. Все це Еда нетерпляче згріб, кинув до електричної дробарки й увімкнув струм… Наступна гірко-солодка страва цього разу мала бути цілком стандартна, немов з конвеєра…

Електрична дробарка хрипіла, тріщала й плямкала. Еда Роган мовчки стояв перед заскленою картою свого «ПАВУТИННЯ», ледь торкаючи її пальцями. Молоко, яйця й овочі надходили безпосередньо з ферм, борошно — з малих електричних і вітряних млинів, а плоди — просто з дерева. Все це рухалося доцентрово, а в зустрічному потоці йшли сіль, прянощі й склотара. Виробництво й розподіл відбувалися в кожній точці зіткнення мережі «ПАВУТИННЯ». Настав кінець гігантським підприємствам,

1 2 3 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Війна з багатоликим звіром», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Війна з багатоликим звіром"