Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Екст, Геннадій Обушній 📚 - Українською

Читати книгу - "Екст, Геннадій Обушній"

441
0
05.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Екст" автора Геннадій Обушній. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 76
Перейти на сторінку:
практично не користується. Є коротке, містке і зрозуміле слово — екст.

Дивізіон екстів прийшов на зміну Корпусу Вільного Пошуку (КВП), створеного відразу по відкриттю Альфи. Постала необхідність гарантувати безпеку нової домівки й шукати нові, придатні для проживання світи.

Вважається, що КВП складався з романтиків — молодих, сміливих і необережних. Їм не вистачало знань і досвіду, техніка й навігація трималися на грані науки та інтуіції. Однак суворе виконання інструкцій і регламентів забезпечувало необхідну безпеку. Але хто з людей любить дотримуватися правил? Тому чимало катерів просто зникли, і не знайдені досі.

До того ж, скоро стало зрозуміло, що виявлення і вивчення проявів розуму в нововідкритих світах вимагає високо-професійного підходу та відповідної кваліфікації. Тому КВП було переформатовано, як тільки визріли умови — було вже знайдено два десятки світів, вдосконалилася техніка і був виписаний Регламент контактів.

Ексти постійно працюють на зовнішніх межах населеного простору, і сенс їх роботи — розширення цих меж. Вони дуже мало говорять про свою роботу, бо пов’язані вимогами Комітету про конфіденційність, з одного боку, і вродженою потаємністю характеру, з другого, що дуже не подобається різноманітній і багатоликій громадськості. Тому наша робота досі оповита серпанком загадковості й постійного ризику.

Здебільшого екстівські екіпажі входять в батальйон М і складаються з 10-15 осіб, упакованих у відносно просторі кораблі, забиті дослідницьким устаткуванням та лабораторіями. Не сідаючи на ґрунт, вони методично й скрупульозно, не оминаючи дрібниць, вивчають чергову зоряну систему. При цьому спираються на попередню інструментальну оцінку екзопланет, яка йде вже принаймі 400 років, і попередній узагальнений огляд.

І хто ж його робить? Та найменша екстівська частина — батальйон F, що ходить на невеликих бортах екіпажами по одній-дві особи. В баті F лише сотня людей, але саме вони першими потрапляють у нову систему, маючи при цьому тільки теоретичні оцінки та дані інструментальної розвідки. Максимально приховано збирають масу даних, але ніхто нікого не квапить і такий первинний огляд може затягнуться і на рік і на два. Основним завданням місії є відповідь на питання: чи присутні в системі прояви розумної діяльності.

Бат М формується як звичайний військовий підрозділ: через власне училище (конкурс 1:50) з п’ятьма роками навчання.

Для бата F зовсім інша процедура. Приблизно половина приходить з бата М після багаторічної служби, а решта — не з системи, цивільні. Я саме з цієї частини і можу розповісти про власну історію приходу в бат F. Факт, що сюди приходять спокійні, мовчазні, зрілі люди, психологічно стійкі, схильні до тривалої усамітненої роботи, здатні приймати самостійні рішення. Всі вони — не вузькі фахівці. Чоловіків близько 80%. При відборі враховується все попереднє життя кандидата. Та головні критерії відбору для мене так і лишилися загадкою.

А сталося все дуже просто, на перший погляд. Звичайного буденного дня я отримав запрошення прибути до Комітету під якимось незначним приводом. Ненав’язливо мені запропонували пройти медобстеження, тому що при мікробіологічному контролі автомату щось там не сподобалося. Випадково я зустрів старого друга Лапу, якого не бачив років п’ятдесят, і днів три ми, не просихаючи, реанімували свої шкільні спогади. Потім мене розшукали, привезли в стареньку будівлю з багатьма вивісками й завели в якусь кімнату, де стояв неймовірної давнини масивний дерев’яний стіл і два такі ж за віком стільці. Стіни кімнати суцільно вкриті полицями з раритетними паперовими книгами.

Увійшов незнайомий чоловік і буденно запропонував нову роботу. Він дав мені на роздуми один місяць.

Рівно за місяць, година в годину, хвилина в хвилину мені зателефонували. Розмова була короткою:

— Згоден? Якщо ні, то жодних претензій.

Я погодився. Знову прилетів до Комітету і в тій же кімнаті зустрівся особисто з його Головою. Мені дали якийсь стародавній девайс (перову авторучку), і я від руки написав документ, що мав назву «Заява про зарахування в дивізіон збору даних на зовнішніх кордонах».

Потім взяв у руки не менш раритетний текст і, стоячи, прочитав Клятву. Після цього Голова вписав (теж від руки) моє ім’я у велику паперову книгу. Розписався, рукостискання, вітання. Все, я курсант і почалося навчання.

Перший етап — вивчення Регламентів, історії та соціології на Головній базі екстів. Матчастина, звісно. Нескінченні тести й тренування. На це йде близько року. Нудно, як для технаря. З космологією ще можна змиритися, а соціології забагато.

Другий етап — рейди в якості стажера. Ходив п’ять разів на різних катерах з досвідченими екстами. Цей етап зайняв ще два роки. І це вже було не так нудно.

Третій етап — рейди з інструктором. Зазвичай достатньо двох рейдів, це ще півроку.

Четвертий етап — вибір катера. Це наполовину містична процедура і може тривати кілька місяців.

Справа в тому, що існують катери двох категорій: нові, щойно з заводу, і бувалі, що вже працювали в просторі. Коли екст бере новий катер, то жодних проблем. Тільки вибір імені для аватари.

Бувалі — інша річ. Треба розуміти, що розвідувальний катер — дуже складна й довгоживуча машина. І не машина, а кіберорганізм з потужним мозком, чіткою і нечіткою логікою. У кожної з часом формується свій характер і можна говорити про псевдоособистість. У деяких вже змінилося до семи пілотів. І кожен наступний пілот повинен знайти психологічний контакт зі своїм катером! І це не смішно.

Мені пощастило. Я для Грейс був п’ятим пілотом, і вона добре «розумілася» на людях. Ми з тиждень спілкувалися на різні теми і взаємної алергії у нас не виникло.

П’ятий етап — самостійний. Я вже капітан катера і Представник Раси Людей. Почалася та сама таємнича й інтригуюча (для необізнаних) робота.

Насправді ж це досить рутинна праця, що ділить твоє життя на цикли, які складаються з трьох приблизно рівних частин. Циклічність у баті F у середньому три місяці, у мене довше — півроку. У баті М інакше: рейди триваліші. А вцілому ексти розходяться радіально від Альфи в північній півкулі Галактики і йдуть углиб галактичного диску, в напрямку Стрільця і Магелланового Мосту. Зоряне населення відносно щільне, багато протозоряних утворень. Розривні переходи короткі, а періоди вивчення зоряних систем тривалі.

У моєму випадку була одна особливість. Коли екст стає капітаном, пройшовши всі етапи підготовки, то може пропонувати Комітету нові цілі, що не входять до затвердженого переліку.

Після декількох звичайних внутрішніх рейдів я запропонував Комітету відкрити новий стратегічний напрямок: карлик Секстанта і далі на М31. До Секстанта приблизно 90 кілопарсеків відносно порожнього простору, який можна швидко пройти. Потім знайти й облаштувати планетарну базу, яка в подальшому стане міжгалактичною. А далі, не поспішаючи, торувати шлях до М31 і МЗЗ.

1 2 3 ... 76
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Екст, Геннадій Обушній», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Екст, Геннадій Обушній"