Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Спецназ 📚 - Українською

Читати книгу - "Спецназ"

577
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спецназ" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 60
Перейти на сторінку:
той же рівень, і кожен штаб, у свою чергу, отримує інформацію про супротивника не тільки від своїх власних джерел, але так само від інших штабів.

Якщо будь-який військовий підрозділ зазнає поразки в битві через незнання противника, командир і його начальник штабу не мають права посилатися на те, що вони не були цілковито інформовані про ворога. Найголовніше завдання для кожного командира і його начальника штабу - не чекаючи поки інформація звідкись надійде, вони повинні організувати свої власні джерела інформації про супротивника і сповістити свої власні сили і свої вищі штаби про будь-яку виявлену небезпеку.

Спецназ є однією з форм Радянської військової розвідки, яка займає місце десь між дослідженням і збором інформації.

Це ім'я дане ударним групам розвідки, в якому об'єднані елементи шпигунства, тероризму та великої частки партизанських операцій. У самому терміні приховані різні види людей: таємні агенти, набрані Радянською військовою розвідкою серед іноземців для шпигунства і терористичних операцій; професійні загони, що складаються з найкращих спортсменів держави, і загони створені зі звичайних, але ретельно відібраних і добре тренованих солдатів. Чим вищий рівень штабу, тим більше в його розпорядженні спецназівських одиниць і більше професіоналів у загонах спецназу.

Термін «спецназ» складається з частин слів «спеціальне призначення». Назва обрана добре. Спецназ відрізняється від інших форм розвідки тим, що не тільки шукає і виявляє важливі ворожі цілі, але, в більшості випадків, атакує і руйнує їх.

У спецназу довга історія, в якій були періоди успіху й періоди спаду. Після Другої світової війни спецназ був у занепаді, але після середини 1950-х почалася нова ера в історії цієї організації у зв'язку з новим розвитком на заході тактичних ядерних озброєнь. Цей розвиток створив для Радянської Армії, яка завжди готується і до цього часу готова до «визвольних» війн на чужій території, практично нездоланну перешкоду. Радянська стратегія не могла продовжувати колишню лінію, не знайшовши способів усунути Західну тактичну ядерну зброю з дороги радянських військ без перетворення, в той же час, ворожої території в ядерну пустелю.

Зруйнування тактичної ядерної зброї, що робила Радянську агресію неможливою або марною, могло бути виконане тільки в тому випадку, коли всі або, принаймні, більшість ядерних тактичних установок противника були б відомі. Але це, само по собі, було значною проблемою. Дуже легко сховати тактичні ракети, літаки і ядерну артилерію і, замість розгортання справжніх ракет і гармат, ворог може розгорнути макети, відволікаючи, таким чином, увагу радянської розвідки й оберігаючи справжні тактичні ядерні озброєння таким маскуванням.

Тому радянське вище командування було змушене розробляти засоби визначення, які могли б допомогти добратися до ворожої зброї якомога ближче, і в кожному окремому випадку дати точну відповідь на питання справжня вона чи ні. Але навіть якщо значна кількість ядерних батарей були б виявлені в потрібний час, це не вирішило б проблему. У той час, поки розвідувальні донесення передаються в штаби, поки аналізується отримана інформація і поки готується відповідна команда для проведення акції, ця батарея може змінити позицію в будь-який час. Тому ця служба має бути створена так, щоб вона була в стані розвідувати, виявити і негайно зруйнувати знайдену ядерну зброю в разі війни або негайно перед її початком.

Спецназ був і залишається саме цим інструментом, що дозволяє командним офіцерам на армійському рівні і вище негайно встановити, де знаходиться найбільш небезпечна зброя противника і знищити її на місці.

Чи можливо для спецназу встановити місце знаходження і зруйнувати кожну з виявлених ядерних установок противника? Звичайно ні. Ну і як же вирішувати цю проблему? Дуже просто. Спецназ повинен докласти всіх зусиль для виявлення та знищення ядерної зброї противника. Ядерні сили становлять ніби зуби держави і їх треба вибити при першому ж ударі, по можливості, краще перед початком битви. А якщо виявляється неможливим вибити всі зуби при першому ударі, то далі бити треба не тільки по зубах, але й по мозку і нервовій системі держави.

Коли ми кажемо про «мозок», ми маємо на увазі найбільш важливих державних діячів і політиків. У цьому сенсі лідери опозиційних партій, так само як і лідери керівної партії, розглядаються як досить важливі кандидати на знищення. Просто опозиція є запасним мозком держави, і було б нерозумно знищити головну систему, що діє і приймає рішення, без залучення в акцію резервної системи. Кажучи це, ми розуміємо, наприклад, головних військових лідерів і політичних вождів, очільників Церкви і профспілок і взагалі всіх людей, які можуть у критичний момент звернутися до нації і яких нація добре знає.

Під «нервовою системою» держави ми маємо на увазі головні центри і лінії урядових і військових комунікацій, комерційні комунікаційні компанії, включаючи головні радіостанції і телевізійні студії.

Звичайно, зараз зруйнувати мозок, нервову систему і зуби було б навряд чи можливим, але одночасний удар по всіх трьох найбільш важливих органах може, на думку радянських лідерів, значною мірою послабити можливості нації до дії в разі війни, особливо в її початковій, найбільш критичній стадії. Частина ракет буде зруйнована, а інші не зможуть злетіти через те, що нікому буде дати відповідну команду, або через те, що команда не прийшла в потрібний час по зруйнованих комунікаціях.

Маючи в себе таку організацію, як спецназ, і перевіривши їх можливості в численних операціях, радянське вище командування прийшло до висновку, що спецназ може з успіхом бути використаний не тільки проти тактичних, а й також проти стратегічних ядерних установок: баз підводних човнів, складів зброї, авіаційних баз і ракетних пускових шахт.

Вони зрозуміли також, що спецназ може бути використаний проти серця і кровоносних судин держави, тобто його джерел і розподільників енергії - силових станцій, трансформаторних станцій та ліній електропередач, так само як і проти газо- і нафтопроводів, насосних станцій, заводів нафтопереробки. Виведення з ладу навіть кількох важливих електростанцій противника може поставити останнього в катастрофічне становище. Не тільки не буде світла: зупиняться заводи, ліфти припинять працювати, холодильні установки стануть марними, виявиться, що лікарні в більшості своїй не зможуть функціонувати, кров, що міститься в холодильниках, почне гнити, насосні станції і потяги зупиняться, комп'ютери не зможуть працювати.

Навіть цей короткий список приводить до висновку, що радянська військова розвідка (ГРУ) і її складова - спецназ - є чимось більшим, ніж «очі й вуха Радянської Армії». Як спеціальний підрозділ ГРУ, спецназ призначений для дій під час війни і в найближчі дні та години перед тим як вона почнеться. Але спецназ не простоює і в мирний час. Мені іноді кажуть: «якщо ми

1 2 3 ... 60
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спецназ», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спецназ"