Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Ліки від страху 📚 - Українською

Читати книгу - "Ліки від страху"

526
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ліки від страху" автора Аркадій Олександрович Вайнер. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 116
Перейти на сторінку:
з вами ніхто дисертацій не писав, а захищалися ми достроково тому, що свою справу любили і їсти хотіли. Ну, цього я не знаю, вирішуйте на власний розсуд. — І закінчив злісно: — Усього вам найкращого…

Він помовчав, потім, повернувшись до мене, сказав:

— І все-таки, я думаю, тут непорозуміння. Я не вірю, що якийсь хімік добув цю сполуку й не розуміє, що в нього і в руках.

— Ви не вірите у можливість випадкового відкриття цієї сполуки?

Панафідін роздушив недокурка в попільниці, всміхнувся:

— Ваше запитання чудово ілюструє загальні уявлення людей про характер нашої роботи. Блукаємо всі потемки, раптом одному пощастило: бац! — велике відкриття. І мов скарб виставлено на загальний огляд. Так нині не буває…

— А як буває? — сумирно запитав я, хоч він мені вже досить-таки набрид своєю вченою чванливістю, але не хотілося, грюкнувши дверима, ставити на справі крапку.

Й крім того, ледь помітне і все ж уловлене мною хвилювання Панафідіна бентежило мій нюх, нюх слідчого. Щось він знав, або здогадувався про щось, або мав якесь слушне припущення, але говорити не хотів.

— Наука дуже спеціалізувалась. І в кожній її галузі безліч чудових фахівців займається найтоншими проблемами. Й коли сукупність їхніх знань сягає необхідного рівня, хтось із них кладе останню цеглину — часто зовсім крихітну цеглинку, — й велика споруда відкриття завершена.

— Можливо, хтось і поклав уже ту цеглинку в споруду метапроптизолу?

— Ні, — похитав він головою. — И ж сам виконроб на цій будові й знаю, що в кого зроблено: ми цей будинок ще під дах не підвели.

— А раптом, доки ви тут свій храм із цеглинок складаєте, отой «хтось» вигнав коробку з бетонних блоків — і привіт?

— Усе можливе. Але для цього треба бути в математиці — Лобачевським, у фізиці — Ейнштейном, а в хімії — Лібіхом. У вас є на прикметі Лібіх? — запитав Панафідін, підвівся й промовив: — Я часто замислююся над дивовижною суттю своєї професії. Я хімік, і можливо, це пояснює деяку мою тенденційність, але поступово у моєму світогляді виник такий собі хімікоцентризм. Справді, хімія проникає повсюдно: страх — адреналін у крові, радість — норадреналін у крові. Кофтинки, гумові скати, любов, сукні, костюми, дітородіння, заводи, добрива, урожай — усе стає залежним від хімії. Хімія попереду всієї людської науки…

— Ну, а якщо вважати, що все нове — ліки, ідеї, теорії, машини, моди — все йде від науки, то ви — попереду всього людства! — Я усміхнувся і, не даючи можливості Панафідіну відповісти, запитав: — Чи не могли б ви показати мені вашу лабораторію? — І на всякий випадок уточнив: — Ту, де ви працюєте над метапроптизолом?

— Чому ж не можу? Будь ласка…

Панафідін узяв із стінної шафи білий халат, підсинений, накрохмалений, випрасуваний до хрусту, накинув на широкі плечиська.

— Ходімо? Нам халат дадуть у лабораторії…

Проте ми не встигли вийти, бо що раз озвався телефон.

— Панафідін. А-а, здрастуй, здрастуй. Так, у мене люди. Я втікаю, зателефонуй через годину… Ну, тоді давай домовимося: у суботу за чверть до сьомої біля входу у Будинок кіно. Так, так, мені Гавриловський квитки залишить. Ну, не знаю я — одягни що хочеш… Так — у всьому. І завжди. І більш ніхто. Й ніколи. Усього доброго…

Акваріум із жовтокосою тропічною рибкою, скляні двері, пластиковий безконечний коридор з неживим денним світлом, поворот ліворуч, перехід праворуч, темний хол, розкраяний задимленим стовпом сонця, сходи — два прольоти вгору, коридор, фарбовані білилом двері з табличкою «Лабораторія № 2».

У великій кімнаті з багатостулчастим вікном працювало четверо.

— Здрастуйте, друзі, — привітався Панафідін.

Люди неуважно озирнулися, різноголосо пролунало по кімнаті:

— Здрасту-йте, Олексан-Микола-ичу…

Усі продовжували займатися своєю справою, ні на мить не припиняючи роботи. Одна із співробітниць складала на довгому столі біля торцевої стіни грандіозний прилад: у ньому було штук із п'ятдесят колб, різнокаліберних пробірок, скляних з'єднувальних трубок, крани, нагрівачі. У різні вузли цієї тендітної і дуже гармонійної споруди були вмонтовані електричні датчики, увімкнені прилади, сигнальні лампи, в овальний герметичний балон літрів на десять впаяні схожі на іграшкові лопатки електроди, сполучені з індукційним генератором.

За столом біля вікна кремезний хлопчина з модною зачіскою чаклував над приладом.

— Як справи, Сергію? — ввернувся до нього Панафідін.

Юнак мотнув головою з боку в бік:

— Розвалюється продукт, Олександре Миколайовичу.

— Я тобі дістав молекулярні сита на три ангстреми, зайди до мене.

У приладі булькала, закипаючи, якась рідина. Центром приладу, очевидно його головною частиною, була дебела тригорла колба, під якою кучерявилася парою водяна лазенька. У середнє, широке горло опускався гнучкий привод від моторчика — дволопатева мішалка безперервно збовтувала вміст посудини. Через правий увід в колбу занурена крапельниця, яка зціджувала раз по раз жовті важкі намистинки. У ліве горло був уведений радіаційний охолоджувач — стрімко піднімаючись по трубці, пара осідала краплями на вимитому циркулюючою водою склі й поволі стікала знову в колбу.

Панафідін, зупинившись за моїм плечем, сказав:

— Так звана реакція Гриньяра. Та головна наша надія там, — він змахнув рукою в бік системи біля стіни. — Вона мусить спрацювати…

Й мені вчулися в його голосі гіркота, втома, майже відчай.

— В чому у вас найбільша трудність? — запитав я.

— Молекула не тримається. У схемі вона складається з кількох дуже великих блоків. Але щоб тривко з'єднати їх, у колбі потрібен певний режим — температура, тиск, світло, каталізатори. Для кожного окремого зв'язку в молекулі ми параметри визначили. А все разом — ніяк… Це дуже важко.

Так, мабуть, це справді важко — бути попереду всього людства.

До нас підійшла жінка, яка складала отой величезний прилад, що вразив мою уяву. Вона сухо кивнула мені й сказала Панафідіну:

— У мене з другої години семінар із практикантами.

— Гаразд, Анюто. Познайомся, це

1 ... 19 20 21 ... 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ліки від страху», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ліки від страху"