Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський 📚 - Українською

Читати книгу - "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти" автора Данило Борисович Яневський. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Пригодницькі книги / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 57
Перейти на сторінку:
навіть уявити не міг, що за деякий час мені буде надана така честь. Це було дуже багато для мене, дуже далеко, поза моєю уявою. Це було настільки нереально, що я навіть не мріяв, що зможу дійти до кінця та стати частиною Ордену.

За день до моєї ініціації я був спокійний, незважаючи на знання, що завтра зі мною повинна була відбутися, як згодом стало зрозуміло, найурочистіша подія у моєму житті. І чим ближче до ініціації, тим більш спокійно я себе почував.

Ритуал ініціації справив на мене незабутнє враження.

За декілька десятків хвилин мені вдалося пережиті всю гамму почуттів: від страху до ейфорії, відчути себе абсолютно одиноким та відчути тверду руку братської підтримки, яка направляла мене та захищала під час моїх перших подорожей. Ритуал ініціації та участь у першій роботі ложі затвердили мою думку, що Масонство це найвеличніше мистецтво, яке покликано людині в допомогу, щоб вона піднялася над самим собою, подолала свої слабості, стала сильною, мудрою, людяною. Масонство — це Воля, Рівність і Братерство. Тут немає місця нічому, що може роз’єднувати людей. Людина — Вища цінність масонства. Кожний конкретний Брат — скарб.

Я вважаю, що глибинний зміст проведення церемонії полягає в тому, що Ініціація є інструментом для внутрішнього пробудження й осяяння неофіта, відкриття їм свого «я», самопізнання й збагнення через символи суті й значимості масонських ідей.

Декілька слів про символи. Спочатку я переймався питанням — навіщо потрібен ритуал? Невже за сотні років масони не змінили свого ставлення до символів та обрядів? І зараз, пройшовши ритуал ініціації, можу сказати, що враження, які на мене справили символи, які були відкриті мені під час мого першого ритуалу, незабутні і їх дуже важко передати словом. І я цілком згоден з твердженням: масонство «сховане в алегоріях і ілюстроване символами, оскільки це найвірніші способи навчання моральним і етичним істинам. …Не тільки розумом новопосвячений повинен осягати Масонство, але також і серцем. Розум говорить із розумом за допомогою усного або письмового слова. Серце говорить с серцем словами, які не можуть бути записані або вимовлені. Ці слова — символи, тобто слова, які мало що означають для байдужного, але багато — для розуміючого. Тіло має п’ять почуттів, за допомогою яких розум може навчатися; також розум має уявлення. Ця уява може бачити далі ока, і чути звуки більш тихі, ніж чутні вухом. Для уяви символи так само прості, як друковане слово — для ока. Ніщо інше просто не підійде; ніякі слова не можуть бути так ефективні (якщо вони не є самостійними символами); ніякі навчання, виражені мовою, не засвоюються розумом так легко, як ті, які проходять через обробку символами, через уяву. Той, хто чує в Масонстві тільки слова, зовсім пропускає їхнє значення».

Приємне враження також складає пошана та повага, яка була надана нам, новопосвяченим, після ритуалу. Кожен з присутніх особисто поздоровляв нас, і в їх обіймах та словах відчувалась щирість, і неподільна радість та тепло. Я відчув себе рівним серед рівних.

І ось Я став членом Великого Стародавнього Братерства! І мене переповнює гордість, що мені надана честь залучитися до знань Ордену та стати частиною його великої історії.

Завершити хочу словами, які найбільш повно відображають мої перші враження: «Масонство — щось набагато більше, ніж громадська організація, що виявляє братню допомогу своїм членам. Це спосіб життя, і призначення його — нести духовні блага всім: як масонам, так і не масонам».

Масонство — це духовний пошук. Функція сучасного масонства полягає в тому, щоб вишиковувати незримий Храм життя для кожної людини. Ми освоюємо справжні життєві цінності й правильні людські відносини. Ми напрацьовуємо самоконтроль, чесність, почуття справедливості, милосердя, високі моральні якості, особисту цілісність і почуття братерства як необхідний фундамент для духовного зростання. Дійсною метою масона є зростаюче розуміння духовних цінностей.

Libertas (Latin) Liberty // Encyclopedia, І, 445

«Свобода — важливе слово в градусі Червоного Хреста. Воно стосується «свободи переходу», здобуте євреями, що поверталися через річку Євфрат попри зусилля своїх ворогів, як це описано в Шотландському Ритуалі в ступені Лицар Сходу, де старий Французький ритуал мав «свободу переходу».

«Свобода, Рівність, Братерство» — гасло Французьких Вільних Мулярів.

Про символізм висловлювання «На Славу Великого Архітектора Всесвіту»

Від моменту народження людина починає свою подорож по життю. Саме так починається її подорож по дорозі пізнання, на якій вона зустрічає безліч питань. Але перше та найважливіше серед них — звідки я прийшов і хто сотворив мене?

Людина відчуває, розуміє: в цьому світі він як дитина, що загубила матір, яка втратила відчуття безпеки, любови, керівництва, впевненості, визначеності абощо. Але дитина може знову відчути всю цю гамму почуттів, якщо віднайде матір. Думаю, саме тому людина і починає пошуки Б-га-Творця…

Подорож до пізнання Б-га надзвичайно стародавнє, правдоподібно, що цей шлях почався практично одночасно із виникнення homo sapiens. На початках людської історії місце релігії займала міфологія. Кожен міф, наскільки я розумію, представляє собою символ, який в ті часи сприймався як Б-г або декілька богів.

Стародавня людина сприймала дію потужних та впливових в повсякденному житті явищ, таких як Сонце, вогонь, землетрус, буревій як повсякденну реальність присутності в його житті «вищих» сил та уклонявся їм. Під час цієї умовної «подорожі пізнання» людина намагалася пізнати Б-га, надаючи Йому (або їм) антропоморфних рис, створюючи, наприклад, міфи про їх походження, життя, взаємні стосунки та ставлення до людей. Видимим проявом такої міфотворчості були, наприклад, статуї або численні капища, присвячені тому чи іншому богові, «відповідальному» за ті чи інші природні явища.

Докорінний перелом відбувся в момент, коли Предвічний Б-г явився Моше (Мойсею) на горі Синай і передав йому Закон, згідно з яким мали надалі жити люди. Наразі маємо три монотеїстичні релігії — юдаїзм, християнство та іслам, кожна з яких по-своєму тлумачить Творця Всіх Світів.

Так, юдаїзм трактує Б-га як Творця, що обрав єврейський народ з-поміж інших для того, аби свідчити Його присутність, зокрема, і в цьому світі.

Християни всіх

1 ... 19 20 21 ... 57
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"