Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська" автора Олександр Віталійович Красовицький. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 137
Перейти на сторінку:
з жертвами в містах регіону. Для того, щоб російська сторона могла це інтерпретувати як «терор української влади проти народу», — повідомив Тимчук.

9 квітня 2014 року

• Андрій Курков «Щоденник Майдану та війни»

[Київ] 9 квітня. Учора, поки ми відкривали «Книжковий Арсенал», поки я отримував із рук посла Франції в Україні Алана Ремі орден Почесного легіону, в Луганську продовжувала загострюватися обстановка навколо захопленої сепаратистами будівлі обласного управління СБУ. У сепаратистів близько 1000 одиниць вогнепальної зброї, багато автоматів Калашникова і навіть гранатомети, адже вони захопили арсенал зброї СБУ і захопили понад 50 заручників. Постійно вели переговори по мобільному з Росією, звідки ці дії координуются. Люди в захопленому будинку телефонують і зі своїми однодумцями в Луганській області. Частина розмов прослуховується Службою безпеки. З цих розмов було зрозуміло, що минулої ночі о 5 годині російські війська були готові пройти на українську територію. Координатори з Росії просили сепаратистів нейтралізувати прикордонників на конкретній польовій дорозі, щоб туди кинути на прорив своїх військових, які мусили ввірватися до Луганська й підтримати сепаратистів, які захопили будівлю. Але, незважаючи на зафіксоване перегрупування військ Росії на кордоні з Луганською областю, російська армія кордон із Україною не перетнула. Мабуть, завадило те, що на цій ділянці захист кордону з української сторони було посилено військовими підрозділами, перекинутими із сусідніх областей. Але атака російської армії може відбутися в будь-який час. Ті, що захопили СБУ, здаватись і здавати зброю не збираються. На телекамеру вони записали коротке звернення, що нагадує дешеві голлівудські фільми. Головна фраза, вимовлена декількома чоловіками в камуфляжі, в масках і обвішаних зброєю, була така: «Ласкаво просимо до пекла!» Поки що з ними мляво ведуться переговори. Але більшість заручників — офіцерів Служби безпеки — з будівлі випустили. Боюся, що в цій ситуації без стрілянини та без жертв не обійдеться.

Хоча в Донецьку ситуація трохи поліпшилася. Ті, що захопили СБУ, залишили приміщення без зброї. Залишається захопленою обласна адміністрація, яку теж оточили барикадами та шинами, які час від часу підпалюють. Сепаратисти хваляться великим запасом коктейлів Молотова. У Миколаєві все заспокоїлося, в Одесі, здається, теж.

У Криму російський сержант розстріляв українського без­збройного майора, який мав переїжджати на материкову частину України для продовження служби. Сьогодні його поховають у Бердянську, а російському сержанту Зайцеву, що вбив його, навіть не пред’явили звинувачення. Він продовжує залишатися на волі. Скоро в Криму не буде вважатися злочином убивство громадян, які не побажали стати власниками російських паспортів.

• Зведення новин

Державний секретар США Джон Керрі звинуватив російські спецслужби у розпалюванні сепаратистських заворушень на сході України, заявивши, що Москва може спробувати готуватися до військових дій, як це було в Криму. Про це він сказав у Вашингтоні у вівторок, повідомляє Reuters.

Уряд України наголошує, що захоплення, які почалися в неділю, є частиною плану Росії щодо розчленування України. Керрі заявив, що побоюється, що Москва може повторити свою кримську операцію. «Зрозуміло, що російські спецслужби і агенти були каталізатором хаосу останніх 24 годин», і це «потенційно може бути надуманим приводом для військового втручання, як це ми бачили в Криму»,  — сказав Керрі.

• СБУ затримала громадянку Росії, яка виконувала завдання спецслужб для дестабілізації ситуації у південних областях України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Марія Коледа, 1991 р.н., прибула в Херсон 4 квітня ц.р. За її словами, це вже дев’ята її подорож в Україну. «Протягом 5-6 квітня іноземка провела низку зустрічей із лідерами та активістами проросійських рухів у м. Херсон, а також відвідала окремі районні центри області для моніторингу ситуації на місцях»,  — йдеться у повідомленні СБУ.

• Проросійські активісти, які блокують будівлю управління Служби безпеки в Луганській області, встановили у сквері наметове містечко. Про це повідомляє УНІАН.

Наметів налічується близько 10 штук. Також сепаратисти спорудили другу лінію барикад за будівлею управління Національного банку. Барикади будуються, в основному, з дощок і автомобільних шин. Люди несуть воду, ковдри, продукти харчування. На даний момент на площі перебуває близько тисячі людей, серед яких і випадкові перехожі.

• У центрі Одеси прихильники федералізації зводять барикади.

Про це повідомляє УНІАН.

На Куликове поле, де встановлені намети антимайдану, завезли пісок, який укладають в будівельні поліетиленові мішки і складають із них барикади. Огорожу заввишки близько 1 метра облаштовують по периметру майданчика, на якому встановлене наметове містечко з десятка наметів. Сюди ж звезли багато автомобільних шин, які також виклали біля мішків. Також проросійські активісти привезли на Куликове поле старі дошки, різну металеву арматуру.

На питання журналістів люди, що викладають всі ці пристосування, вважають за краще не відповідати, або говорять, що «для захисту від нападу майданутих».

• Парламентська Асамблея Ради Європи на пленарному засіданні у середу засудила дії Росії щодо України та підтримала її цілісність і унітарність. Відповідне рішення отримало 154 голоси, 26  — виступило проти, повідомив депутат «Батьківщини» Андрій Шевченко.

«ПАРЄ ухвалила резолюцію з тотальною підтримкою України і дуже серйозними позиціями в тексті. Це була найжорсткіша рубка в Асамблеї за останні багато років, але результат на табло! Вітаю всіх!», — написав у себе на Фейсбук депутат «Батьківщини» Володимир Ар’єв.

10 квітня 2014 року

• Андрій Курков «Щоденник Майдану та війни»

10 квітня. Четвер. У країні триває воєнізований проросійський бардак. Здається, час ультиматуму минув. Тим, що захопили будівлі СБУ, обіцяють амністію і звільнення від кримінального покарання — це при тому, що вони розібрали на руки зброю. Напевно, у них також була зброя з собою. Якщо вони тепер розійдуться по амністії, вони зберуться в іншому місці, й історія повториться. Їх треба переписувати, фотографувати, складати картотеку, щоб знати агентів Путіна докладно з адресами та обличчями. Триває блокування військових частин, триває президентська кампанія, в якій несподівано головний проросійський кандидат Олег Царьов отримав учора в південному місті Миколаєві по обличчю, а також зеленкою по дорогому костюму від непривітних жителів, які обізвали його до того ж російським шпигуном. Також у неприємну ситуацію потрапив кандидат у президенти Добкін — офіційний кандидат від ПР. Його там же, на Південному Сході, облили майонезом.

• Зведення новин

На пункті пропуску «Турецький вал» особи, які представились російськими прикордонниками та бійцями кримського «Беркуту», не пропустили до Криму групу міжнародних військових спостерігачів.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

Спостерігачі їхали на півострів з метою спостереження за підготовкою військових частин та техніки Збройних Сил України до евакуації на

1 ... 19 20 21 ... 137
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"