Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Соло бунтівного полковника. Вершина 📚 - Українською

Читати книгу - "Соло бунтівного полковника. Вершина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Соло бунтівного полковника. Вершина" автора Анатолій Іванович Сахно. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 207 208 209 ... 249
Перейти на сторінку:
5

— Здрастуйте, Іване Миколайовичу, — Зорій подав руку Цюбі. — Дуже приємно, щиро радий з вами познайомитися. Багато чув про вас, та якось…

— Не треба, Богдане Даниловичу, — перервав Зорія Цюба. — Дійсно, навряд чи хтось знає більше про мене, ніж ви. Те, що ми зараз тут у такому складі — зовсім не випадково. Але ця зустріч не відбулася б, якби їй не передували непрості бесіди між мною і Олександром.

— Можливо, ми спочатку сіли б за стіл і тоді вже поговорили? — втрутилася в розмову Ніна.

— Так, так, прошу до столу, — підтримав дружину Сашко.

— Дякую за запрошення, — Цюба не рушив з місця, — але деякі позиції треба б з’ясувати до того, як у світлий і тверезий розум втрутиться така гарна, хоч і небезпечна річ, як Нінина наливочка.

— Так, Іване Миколайовичу, маєте рацію, — підтримав Цюбу Зорій. — Перш ніж зайняти позицію, треба визначити диспозицію.

— Вибачте, але тоді прошу дати мені можливість дещо пояснити, — сказав Тесля. — Ніхто у світі не знає більше, ніж ви всі, про те, що зі мною трапилося. Маю на увазі не лише події

майже річної давнини, а й усе моє життя. Я не раз останніми роками скрупульозно аналізував усі свої вчинки в різні часи й доходив різних висновків. Багато з них, тобто з висновків, були не лише неправильними, а й мало не коштували мені життя. Останні ж події змусили мене переглянути багато чого з того, що я вважав зрозумілим і правильним. Висновок, якого я дійшов, виявився простим, як олівець: завжди вчиняй по совісті. Завжди вчиняй по правді. І я вирішив одним махом виправити все те, що вважав зробленим не по совісті й не по правді.

Перше, що я зробив, це розповів Ніні про все, що трапилося зі мною до мого викрадення. Я не утаїв жодного свого вчинку, жодного свого кроку, розповів про свої муки совісті, ну і про інші деталі, про які тут не говоритиму. Потім уже разом з Ніною ми прийшли до єдино правильного висновку, що про все треба розповісти Іванові Миколайовичу. Бо хоч би як ми виправдовувалися перед самими собою, не було б нам спокою до кінця днів наших, вчини ми якось по-іншому. Я пішов до Івана Миколайовича і все йому розповів. Розповів про те, як я писав на нього доноси, що писав, коли писав. Потім я спробував пояснити, чому я все те писав, але Іван Миколайович тоді мене перебив і сказав — не треба нічого пояснювати, він усе не лише прекрасно розуміє, а багато про що здогадувався раніше.

У нас були складні довгі розмови, під час яких ми багато говорили про вас, Богдане Даниловичу. І знаєте, якого ми дійшли висновку? — Тесля глянув на Цюбу, потім знову на Зорія. — Ми з Іваном Миколайовичем вирішили, що нам пощастило: і мені, і йому трапилася на життєвому шляху така людина, як ви, Богдане Даниловичу. Адже діяльність Івана Миколайовича в ті роки спонукала б органи безпеки до щоденного стеження за дисидентом Цюбою. Не було б вас, Богдане Даниловичу, обов’язково був би хтось інший. І не факт, що він виявився б такою мудрою й толерантною людиною, як ви.

— Ну, Сашку, це ти вже… — невпевнено спробував заперечити Зорій.

— Олександр каже щиру правду, — втрутився в розмову Цюба. — Мені лише після наших із ним розмов дійшло, чому мене тоді не посадили, як це зробили з багатьма моїми соратниками й однодумцями. Бо біля мене весь час були ви,

Богдане Даниловичу, й Олександр. Зізнаюся — я це весь час відчував, але тільки тепер, аналізуючи тодішні події, зрозумів усе остаточно. Для вас не секрет, як люди мого кола, та й узагалі більшість людей, ставляться до стукачів. І ось я, той, кого ніколи, за жодних обставин не змусили б змінити ставлення до інституції агентів як такої, починаю розуміти, що й тут не все так просто. Як не буває взагалі чогось простого в житті. Щоправда, для мене залишається нез’ясованим питання, так би мовити, індивідуального характеру: як такій людині, я б сказав, нетиповій для того кола, до якого ви, Богдане Даниловичу, належите, вдалося пройти такий довгий шлях серед підлоти й шантажу, ворожості до власного народу й відвертих злочинів проти нього, і залишитися людиною — чесною і порядною. А саме так характеризує вас ваш агент «Шаляпін»…

— Іване Миколайовичу, навіть це… — знову спробував заперечити Зорій.

— Гаразд, не буду. Але скільки ж серед вашого брата наволочі!..

— Шановні гості, — знову втрутилася в розмову Ніна, — так ви й до ранку дискутуватимете на ногах. Чи не краще все-таки поговорити за столом? Якраз і картопелька в духовці домліла.

— І справді, Іване Миколайовичу, Богдане Даниловичу, прошу до столу. Я ж не бачу принципових суперечностей у ваших позиціях. Чи не так? — запитав Сашко.

— Так, так, — підтримав Теслю Цюба й першим пішов до столу.

— Особливих заперечень немає, — зрадів і Зорій можливості трішки перевести дух і хоч кільканадцять секунд мати для того, щоб оговтатися від раптової навали неочікуваних подій та інформації.

Цюба жестом запропонував Зорію зайняти місце біля нього. Полковник подякував і сів на вказаний стілець.

— Маючи добру нагоду, поки Сашко наповнить наші чарки, — Зорій уже цілком володів ситуацією, знав, що казатиме далі й що робитиме, — я розповім одну цікаву пригоду. Тільки не сприйміть її як таку, що стосується лише до мене. Можливо, вона й зовсім не про мене.

Так-от, є в мене друг, Володя Ямошенко, генерал, гарна людина й досвідчений контррозвідник. У складний період мого життя, коли я прийняв тверде рішення кинути службу з етичних міркувань, Володя розповів мені таке. Після закінчення інституту його залишили там-таки працювати, а потім невдовзі хлопці з держбезпеки запропонували

1 ... 207 208 209 ... 249
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Соло бунтівного полковника. Вершина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Соло бунтівного полковника. Вершина"