Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Пісня дібров, Павло Сергійович Дерев'янко 📚 - Українською

Читати книгу - "Пісня дібров, Павло Сергійович Дерев'янко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пісня дібров" автора Павло Сергійович Дерев'янко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 20 21 22 ... 176
Перейти на сторінку:
тутешнім людям. Стеляться спогади: як він ходив тут джурою без золотої клямри, як у тіні споконвічних дерев відчував власну мізерність, як постать вчителя притлумлювала глибинний страх...

Захара вбито. Осавул вбито. Бозна-скільки вбито у битві за Буду. А скільки ще полягло, поки він скнів у потойбічному полоні?

Стежка волхвів привела до невеликої галявини, чий простір обіймала огрядна кам'яна брила. Володар лісу чекав його перед олтарем: жива гора різноманітного зілля, величезні лаписька до землі, довгі гострі пазурі, древній лосячий череп, прикрашений пожовклими первоцвітами. Кремезну постать огортала хмара запахів: свіжа глиця, волога земля, опале листя, солодкава гниль... Очниці черепа палахкотіли зеленим сяйвом і лихим передчуттям.

Северин уклонився, стискаючи руків'я піштоля.

— Прийшов, — проскрипів лісовик. Він стояв за кілька кроків, але його владний голос шепотів прямо на вуха: — Ґадра шукає тебе.

— Знаю.

Після втрати половини великого пальця Северин тримав зброю гірше. Але досі був спроможний на влучний постріл за десять кроків.

— Мені байдуже, — зелені очниці спалахнули. — Вона не має влади у цьому світі. Я тут володар!

Однією турботою менше. Характерник відчув, як невидимий погляд промацує його від маківки до ніг.

— Швидко постарів. Люди як метелики. Народжуються, гаснуть. Був щеням, повернувся вовком, — чудовисько вказало на нього довгим пазурем. — Згасаєш. Тіло отруєне Потойбіччям... А я пашію життям! Ліс — моя плоть, моя сила.

— Ти кликав мене, — мовив Северин.

— Ти почув, — лісовик відійшов від олтаря, закритого його плетеним тулубом. — Хочу повернути.

На камені розпластався дебелий білий вовк. Його бік здіймався і спадав у ритмі глибокого сну. Северин відчув, як до обличчя линула кров: за всі роки, що минули відтоді, він згадав про цього вовка щонайбільше тричі. Ніби пам'ять вичистила пляму негідного вчинку.

— Не став справжнім вовком. Забагато людини, — Володар махнув лаписьками. — Забирай. Щоб запаху його більше тут не було.

Не чекаючи на Северинову відповідь, лісовик схилив рогатого черепа до білого вовка.

— Геть, — характерникові здалося, наче потвора дмухнула на хижака, — Ніколи не повертайся.

Лісовик розвернувся, а хаща враз розступилася перед ним.

— Почекай-но, — гукнув Чорнововк. — І це все?

Володар лісу спинився. Не рухаючи тулубом, обернув до сіроманця череп, немов пугач.

— Більше не приходь. Наступної нашої зустрічі хтось помре, — почувся лункий скрегіт, що, напевно, слугував лісовику сміхом. — Прощавай, людино-вовче.

На тому Володар лісу зник, огорнутий обіймами весняних дерев.

Повітря над олтарем захиталося. Вовчі обриси попливли, репнули, хутро поплямувало кров'ю й розлізлося — менше, ніж за хвилину, на камені лежав чоловік із надзвичайно блідою шкірою та білим волоссям. Навіть брови перевертня були білими. Чоловік застогнав, розплющив очі з червоними райдужками, примружився і закліпав, допоки не пристосувався зір. Поглянув здивовано на свої руки, торкнувся нігтями щоки, обережно лизнув кров між пальців, гризнув власного зап'ястка і жалісно заскавучав, намагаючись вбратися у роздерте перетворенням хутро.

— Агов, — покликав характерник.

Колишній вовк завмер, готовий відбити напад. Напружив м'язи, загарчав погрозливо, закопиливши високо верхню губу. Северин прибрав піштоля і продемонстрував руки долонями догори.

— Я прийшов із миром, — мовив заспокійливо. — Давно не бачилися, Максиме Вдовиченку.

Гарчання стихло, і тінь пробігла у червоних очах. Людська свідомість не згасла — він досі пам'ятав своє ім'я!

— Максим Вдовиченко, син Ярослави та Романа Вдовиченків, — нагадав Северин.

Альбінос здивовано витріщився — зовсім як Оля, коли він показував «чари» зі щезальним у кулаці великим пальцем.

— Я не ображу тебе.

Максим кілька разів розтулив і стулив рота, наче риба, викинута на берег. Намагався щось вимовити, але натомість проскімлив.

— Потроху, потроху, — Северин зробив крок назустріч. Максим не ворухнувся. — Не силуй себе! Слова помалу повернуться.

Аби не налякати Максима різким рухом, характерник повільно скинув опанчу, взяв у витягнуті руки і зробив іще кілька обережних кроків.

— Початок квітня видався прохолодним. Замерзнеш без одягу.

Альбінос смикнувся, коли Северинові руки наблизилися впритул до нього, але дозволив загорнути себе в опанчу. Зіщулені очі дивилися з підозрою. Чорнововк підняв руки і позадкував.

— Бачиш? Я не бажаю тобі шкоди. Спокійно, спокійно...

— Ти... ти...

Максим промовляв непевно, наче дитина, що намагається опанувати перші склади. Чоло зосереджено насупилося.

— Я — Северин Чорнововк. Пригадуєш мене?

Альбінос протер кулаками очі. Кліпнув кілька разів.

— Зір у тебе тепер інший... Людський. Ти звик до вовчого, тож зараз усе різниться, — пояснив Северин.

Максим глибоко вдихнув повітря носом.

— Багато запахів зникло, інші ослабли. Вітаю у людському тілі.

Альбінос шморгнув носом, закинув голову і жалібно завив, проте змовк, щойно зачувши власний голос.

— Розумію, — продовжував Северин. — Ти був вовком. Забув старе життя і не бажав повернення. Але Володар лісу вигнав тебе. Ти — знову людина.

Максим уважно роздивився Чорнововка. Погляд його був недобрий.

— Хто. Ти?

Він хотів спитати більше, але не знайшов потрібних слів.

— Я все розповім. Слухай уважно, і згадаєш минуле. Я говоритиму довго. Хочеш пити?

— Ні.

Максимові слова нагадували гарчання. Червоні очі з-під білих брів дивилися з недовірою. Чорнововк зітхнув і взявся викладати.

— Мене звуть Северин. Ми з тобою, Максиме, були друзяками дитинства. Але після Рокошу наші родини — родини Чорнововків і Вдовиченків — ворогували. Сірий Орден проти Вільної Зграї, кривава Вовча війна... Пригадуєш? Твій батько, Роман Вдовиченко, і моя мати, Ольга Чорнововк, загинули при спробі залагодити перемир'я. Розбрат продовжився, і Зграя таки зазнала поразки. Твоя мати забрала вас із братом за кордон. Потім, через кілька років, ви вдвох повернулися. Мій батько вистежив і намагався вбити вас, але прикінчив лише твого брата Святослава. Тієї ночі ти вибіг прямо на мене. Я не знав, що то був ти, батько обманув мене...

1 ... 20 21 22 ... 176
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пісня дібров, Павло Сергійович Дерев'янко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пісня дібров, Павло Сергійович Дерев'янко"