Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » Стіни в твоїй голові , Ріна Март 📚 - Українською

Читати книгу - "Стіни в твоїй голові , Ріна Март"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Стіни в твоїй голові" автора Ріна Март. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 20 21 22 ... 63
Перейти на сторінку:
Ідіть від того, хто карає вас мовчанням

Думаю, багато хто, якщо не кожен другий, у житті стикався у стосунках з любителем затівати гру в «мовчанку».

Замість того, щоб сказати партнеру все, що турбує і болить, людина замовкає. Раптово припиняє спілкування. Піди зрозумій, що там у неї на думці і з якого переляку вона вкотре забралася «під батарею» і відмовчується.

Така поведінка зазвичай родом із дитинства. Ми всі звідти, і далеко не кожні батьки здатні виростити дитину, не травмуючи її психіку. Сумно, але це факт. Щоправда, найчастіше батьки роблять це несвідомо, проте дитині від цього не легше. Але іноді батьки ранять власне чадо через особистісні проблеми. У дитинстві за кожен проступок чада слідувало покарання мовчанням: «Я з тобою таким навіть розмовляти не хочу». Або ж батьки взагалі замовкали без попередження, занурюючи власну дитину в безодню страху і відчаю, бо маленька людина не здатна до аналізу, щоб зрозуміти причину маминого мовчання, тому несвідомо закріплює у свідомості подібну поведінку як норму.

Така дитина виростає в невротичного дорослого, нездатного до адекватної комунікації в конфліктних ситуаціях. Це дорослий, що не виріс, який замість того, щоб працювати над собою і визнавати право іншого на будь-які емоції, зокрема й такі деструктивні, як злість, образа, прикрість, гнів, роздратування, намагається його зламати і підім'яти під себе, застосовуючи один із найжорстокіших типів маніпуляцій - мовчання.

Роби як я сказав, інакше я з тобою не розмовляю...

У стосунках з любителями гри в «мовчанку» дуже важко, з ними бракує повітря, оскільки маніпуляція мовчанням - це фактично заборона на «неправильні» емоції. Або будь задоволений і ширше посміхайся, або будеш покараний, щойно посмієш щось вимагати.

Жінка, яку чоловік руйнує тишею, починає втрачати себе, підлаштовуючись під коханого. Вона себе ламає, наступає на горло своїй Пісні. Тьмяніє буквально на очах, випрошуючи любов і намагаючись повернути стосунки у звичне гармонійне русло.

Чоловік поруч із жінкою, любителькою гри в «мовчанку», перетворюється на безвольний килимок, на висохлий осінній листок, який тягне тужливий вітер. Він не здатний більше на подвиги і серйозні рішення.

У таких ситуаціях потрібно донести любителю цієї жорстокої гри, що така поведінка - руйнівна. Що це губить стосунки і людину поруч. Якщо ж ви самі виступаєте в ролі мовчазного руйнівника, наберіться хоробрості для того, щоб чесно зізнатися: «Я хочу побути один, наодинці зі своїми емоціями, але це не означає, що я тебе не люблю. Просто мені потрібен час. Мені потрібно побути на самоті, подумати, зібратися з думками.

Якщо ви опинилися у стосунках із людиною, яка замість чесної розмови раптом починає мовчати ні з того ні з сього, одразу позначте свої кордони і правила гри. Не чекайте, що вона як доросла людина має зрозуміти щось сама. Не зрозуміє, а буде тиснути все сильніше і жорсткіше. Тому що може і вважає свою поведінку нормою.

Не чекайте, поки у вас заберуть силу, зруйнують ваш Всесвіт. Коли в надії на зміни замовкне ваша Пісня, ви вже будете не ви. Ви себе просто не впізнаєте і настане момент, коли ви станете страшенно сумувати за собою, колишнім. І ця туга за собою, іншим, вільним, спокійним, ставатиме дедалі сильнішою. Поки одного разу не витіснить любов до мовчуна. І життя поруч стане нестерпним. Вам доведеться піти, щоб знову знайти себе.

Тому не терпіть, бо результат таких стосунків заздалегідь вирішений і залежить лише від вашого терпіння. Якщо людина не розуміє, що ранить вас навіть після того, як кордони позначені, якщо вона не бажає вчитися правил шанобливих взаємин, за якими живуть дорослі зрілі особистості, треба йти, щоб урятувати себе від повільного руйнування.

Так, це нестерпно боляче - йти, коли почуття не охололи. Так, це страшно - залишати того, хто став рідним. Але все ж краще жахливий кінець, ніж нескінченний жах. І якщо, незважаючи на всепоглинаючу тугу, ви відчуваєте спокій на душі, якщо знову відчули себе живим і можете розправити крила, якщо спокійно приймаєте і цю тугу, і смуток, і гіркоту, розуміючи, що вони не безмежні й там, за поворотом, на вас чекає інше життя. Без тривог, поранень і гіркоти. Значить, ви все зробили правильно.

Усе мине. І це теж...

З повагою, ваша Ріна Март. Не забудьте тицьнути кнопку «Підписатися»

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 20 21 22 ... 63
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Стіни в твоїй голові , Ріна Март», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Стіни в твоїй голові , Ріна Март"