Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » І прибуде суддя 📚 - Українською

Читати книгу - "І прибуде суддя"

552
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "І прибуде суддя" автора Володимир Лис. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 20 21 22 ... 58
Перейти на сторінку:
що й пиво не йде, — почув я голос одного з тих двох за столом.

— Віро, чому в тебе пиво тепле? — спитав другий.

Буфетниця отямилася, але не відповіла, а подивилася на мене так, наче я прийшов зачинити їхню їдальню назавше.

— Доброго ранку, — сказав я.

— Є тільки шніцель і чай, — замість «доброго ранку» відповіла буфетниця. — Будете брати?

— Буду, — приречено погодився я.

— Катю! — загорлали з кухні уже погрозливо. — Так ми ніколи не зваримо супу.

Я, проте, намагався усміхатися. Сьогодні мені хотілося усміхатися.

Шніцель, звичайно ж, був підгорілим, а чай — теплою підсолодженою водичкою. Та я ковтнув їх за одним подихом — голодне з’їсть і холодне, а ці так звані страви були теплими.

Чемно подякував буфетниці, хоч дякувати не було за що. Але сьогодні мені хотілося дякувати.

Зустрівши на площі працівника районної ради, з яким нещодавно познайомився, я перекинувся кількома словами, порадів разом з ним добрій погоді. При підході до суду сказав комплімент своїй співробітниці, хоч зовні та й характером вона скидалася на бабу-ягу.

Сьогодні вранці мало початися слухання справи про спробу пограбування крамниці в одному з сіл району. Справа мені видавалася ясною, грабіжник, на якого вказав посварений з ним сусід, визнав свою вину. Вів засідання сам Микола Мефодійович, тому я мав принаймні півдня вільного часу.

Я, звісно, замельдувався[1] до нього, терплячи, з посмішкою вислухав розмірковування про сьогоднішню справу, отримав ще одну папку з проханням дати оцінку. Микола Мефодійович повідомив, що він уже отримав зауваження за те, що й досі тримає мене помічником. Я міг би перейти слідчим у прокуратуру, але він хоче, щоб я лишився в суді. Одному з суддів, Микиті Григоровичу, до закінчення терміну суддівства за віком усього рік. Я подумав, що ліпше було б працювати слідчим, але нічого не сказав.

У приймальні я пожартував із секретаркою. В коридорі почув уривок розмови людей, котрі чекали початку судового засідання. Спустився на свій перший поверх, сів за стіл, став гортати щойно отриману справу і вже за кілька хвилин зрозумів, що не можу ні про що думати, окрім Ніли. Невже вона не зателефонує? Подивився за вікно. Майданом простували одинокі перехожі. Сонце освітлювало дерева і будинки так яскраво, мовби в містечку була не осінь, а весна. Тепер Стара Вишня здавалася свіжовимитою і радісною. Додай — і щасливою, бо щасливий ти сам, сказав я собі. Щасливий, що покохався з якоюсь повією, котру інші безжалісно били.

Я пригадав раптом свій вранішній сон. За цих три місяці Валерія дзвонила двічі, я написав їй листа. Писати не було чого, а написати правду не насмілювався. Останні тижні я став сумніватися, чи справді розлюбив Валерію. «Мою Валерію», — кепкував. Але не міг себе примусити думати інакше. Все вирішилося само собою: я зрадив Валерію, зробив це легко, але ж, з іншого боку, жодних обітниць їй не давав.

Мої думки перервав телефонний дзвінок. Я зняв трубку і почув чийсь сміх.

— Пане суддя? — почулося крізь той тріскучий сміх.

— Помічник голови суду, — уточнив я. — Кого вам треба?

— Не впізнаєте?

Він засміявся ще голосніше, і я впізнав. То був голос жебрака, який зустрів мене у ніч приїзду до Старої Вишні.

— Впізнаю, — сказав я. — Що вам?

— Пан суддя не хоче дізнатися, що сталося цієї ночі? — спитав він і мовби вдавився сміхом.

— А що ста…

Та він уже поклав трубку. Я стискав слухавку і відчував, як щось у мені геть опускається. Серце почало бухати на весь кабінет, а шлунок, печінка, все наче сповзало донизу. Тремтячою рукою опустив трубку на важіль і… І тут же квапливо набрав номер чергового місцевої міліції, назвався і попросив поінформувати, мовляв, для голови суду, що трапилося в місті цієї ночі.

— Цієї ночі? Вам у місті чи районі в цілому?

— У місті, у місті, у Старій Вишні.

— Одне пограбування і одне вбивство чи… самогубство.

— Само… — я затнувся. — Ви сказали — самогубство?

— Ще точно не встановлено. Існує попередня версія.

— Як це сталося?

— Дівчину задушили подушкою. А можливо, — задушилася сама.

— Дівчину? — я весь похолов. — Як її звали?

— Трачук Неоніла Петрівна.

— Ніла?

— Ви її знали? — у свою чергу здивувався черговий.

— Трохи знав, — знічено спромігся відповісти я йому.

Відчув, що ось-ось або грубо вилаюсь, або розплачуся, тому поспішно подякував і поклав трубку. «Може, це збіг?» — подумав і зрозумів, що обманюватися не варто. Не варто, не треба, і що там ще? Загинула дівчина, яку я цієї ночі так пристрасно, ледве познайомившись з нею, кохав. «Яке огидне слово», — подумав я. Огидне зараз, у цей момент. Більше підходить інше — брав. Брав, злягався, як там ще? Чомусь мені лізуть до голови брутальні слова.

Із заціпеніння мене вивів голос за дверима. Я стукнув кулаком по столу і підвівся. Треба було щось робити, якось діяти, але як? У мене після цього дзвінка більше не було сумніву: жебрак, чи хто він там, істота реальна, нікуди не поїхав, не подівся. Мало того, він стежить за мною.

Я спинився біля дверей. Якщо Нілу задушили, то підозра могла впасти і на мене. Невже ті двоє чи жебрак чатували, доки я піду? Ніхто в будинку, крім самої Ніли, не бачив і не знав, коли я пішов від неї. Двері зачинив я сам, вона так хотіла, але якщо хтось мав ключ…

Втім, мене бачила мати Ніли, отже, я став головним підозрюваним. Щоправда, були дивні слова матері, але що вони важили, я не знав.

Я притулився до дверей, і якихось двох чи трьох десятків секунд стояння із заплющеними очима було досить, аби збагнути: мене вже шукають. У такому маленькому містечку, як Стара Вишня, легко знайти підозрюваного у вбивстві, якщо є його точний опис. До того ж, пригадав я, мати Ніли знала, що я недавно живу в їхньому містечку. Я зрозумів, що слідчий чи працівник карного розшуку навіть цього заштатного містечка здатен вирахувати потенційного злочинця, маючи такі дані, і вирішив піти назустріч небезпеці.

Але перш ніж вийти, збігав нагору до секретарки голови і спитав, чи знала вона Нілу Трачук.

— Нілу Трачук? — перепитала секретарка. — Це старого Трачука, який працює кочегаром у першому дитсадку?

— Так, — сказав я і подумав, що в містечку справді всі всіх знають.

— З нею щось трапилося? — зацікавлено подивилася секретарка.

— Так, трапилося, її вбили.

— Нілу? Вбили? — чомусь страшенно здивувалася секретарка.

— Здається, так. Ви її добре знали?

— Не дуже. Вона жила неподалік моєї тітки. Вчилася на два, ні, три класи

1 ... 20 21 22 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «І прибуде суддя», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "І прибуде суддя"