Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » На землі кленового листу, Левко Лук'яненко 📚 - Українською

Читати книгу - "На землі кленового листу, Левко Лук'яненко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На землі кленового листу" автора Левко Лук'яненко. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 115
Перейти на сторінку:
дебют української військової авіації на американському континенті.

Авіаційне свято закінчилося. Я провів прес-конференцію, на якій підкреслив важливість розширення українсько-канадських взаємин у різних галузях діяльності, в тому числі й участь у таких міжнародних заходах, як трентонське свято.

Повернувшись до Оттави, довідався, що голова секретаріату РУХу пан Михайло Бойчишин у своїх зустрічах з українськими громадами Канади закликав не давати грошей і не допомагати посольству України в Канаді. Обґрунтування таке: в Україні влада комуністична і посольство в Канаді представляє комуністичну владу.

Житейські проблеми

У Канаді я вперше опинився без щоденної інформації про життя України. Газети з МЗС, що все ще надходили до російського посольства, потрапляли до нас з великим запізненням і не всі. Канадське телебачення, радіо і газети подавали інформацію про Україну дуже рідко і переважно у зв’язку з якимись негативними подіями. Радіостанції «Промінь» практично не було чути. Українські діаспорні газети, ясна річ, дуже раді, що Україна стала незалежною державою, давали більше інформації, проте це все-таки погляд на Україну збоку, а не зсередини. Налагодити отримання матеріалів Укрінформу в той час ми ще не могли. Я перетворив будинок Новаківського на свій робочий кабінет. Родіонов і Кучер працювали в кімнаті консульського відділу. Справа з придбанням приміщення для посольської діяльності була непевна. Гуцуляк з моєї згоди дав завдаток у сумі 50 тис. доларів банку-власнику, але купівлю не можна було оформити без санітарної та інших перевірок, згоди локальної влади, МЗС Канади, сусідів. Я сумнівався, чи варто поселятися в службовому будинку бодай і не на довгий час, хоч життя у будинку Новаківських, які поселили нас на три тижні і незабаром повернуться, спонукало шукати іншого помешкання.

Українські організації стояли на різних позиціях: одні вважали, що поки Україна розбагатіє і зможе організовувати свої посольства заможніше, треба задовольнитися скромними приміщеннями. Інші навпаки, радили зразу придбати достойні апартаменти. Я доручив Родіонову і Кучеру в позаробочий час шукати більш підходяще приміщення. Родіонов радив не займатися економічними й іншими проблемами, підкреслюючи, що посольство — політичне представництво. Одначе політичних зв’язків і знайомств, що він їх завів ще до мого прибуття в Канаду, також мені не передавав.

Я сказав Родіонову й Кучеру, що ми часточка України і наше перебування за кордоном не відриватиме нас від Батьківщини. І наш рівень життя в Оттаві ми порівнюватимемо з життям службовців в Україні, а не з життям посольств заможних держав, що утворилися давно і давно організували дипломатичну службу.

Я продовжував розширювати свої безпосередні контакти. Вони збільшували обсяг роботи, не залишали мені жодного дня для відпочинку, зате вводили в кола нових людей, відкривали нові перспективи.

* * *

У своїх зустрічах я агітував українців їхати до України, аби. відсвяткувати першу річницю незалежності, познайомитися з економічним станом і подумати над започаткуванням спільних канадсько-українських підприємств. Радив своїм знайомим, канадським підприємцям, вкладати капітали в Україні. Закони України про малу і велику приватизацію, про зовнішньоекономічну діяльність, новий Земельний кодекс, що їх Верховна Рада ухвалила у березні 1992 року, давали підставу оптимістично дивитися на можливість українсько-канадських економічних відносин. Я широко використовував ці факти у своїх виступах, зустрічах з дипломатами, політиками, підприємцями (а від МЗС наполегливо вимагав чимшвидше направити Олександра Шандрука для економічної діяльності посольства). І потік людей в Україну щодень збільшувався. У липні я відкрив у «Канадієн імперіал банк оф Комерс» консульський субрахунок і наказав Кучерові регулярно відносити гроші на цей субрахунок. Зрозуміло, що брати гроші із субрахунку мав право тільки я. Посольство складалося тільки з трьох дипломатів. Бухгалтерські обов’язки тимчасово поклав на Кучера. Я побачив, що якщо не вести суворого нагляду, то діяльність консульського відділу можна перетворити на приватне підприємство для особистого збагачення. Від України ми далеко, і тут, власне, від мене залежить, щоб усі прибутки були точно враховані і потрапили на користь України, а не окремим її службовцям.

Я активно продовжував налагоджувати зв’язки з потрібними для України людьми.

Якось Оксана Башук представила мені Ларі Кизя, канадського підприємця, який хотів співпрацювати з Україною.

У нашій розмові пан Кизь підкреслив, що в Канаді недостатньо знають про Україну. Необхідна різноманітна інформація про економіку, транспорт, культуру тощо. З цим важко було не погодитись.

Розділ IV

СВЯТА І БУДНІ ПОСОЛЬСТВА

1 липня — Національний день Канади. Цього року випадало 125-річчя створення Канадської конфедерації. На відзначення знаменної дати запросили королеву Великобританії і організували бучне святкування. Всі посли дістали запрошення від генерал-губернатора на участь в урочистостях.

На парламентському пагорбі спорудили величезну криту сцену. Праворуч і ліворуч розмістили дзеркальні екрани для показу всього, що відбувається на пагорбі і в небі над ним. Ось з’явилися очікувані найвищі постаті Канадської держави. Всі встали. Хто був ближче до проходу, встеленого барвистим килимом, міг бачити королеву і весь почет, хто був далі, той дивився на екран, де все було добре видно. Королева, генерал-губернатор і весь почет усміхалися до людей, відповідали на привітання.

Поряд зі мною сидів посол Болгарії Данєв. Я повернувся до нього і тихо спитав: «Ваша екселенціє, як ви думаєте, навіщо Канаді британська королева?»

— У їхньому парламенті, — відповів він так само тихо, — є велика група парламентарів, яка ставить те ж саме запитання.

Лунали урочисті промови, гриміли гарматні салюти, пролітали літаки над головами. На закінчення відбулося грандіозне шоу.

Візит Кравчука до Франції

У нашій дипломатичній діяльності почав виявлятися недолік, який тією чи іншою мірою давався взнаки — інформація з Києва з офіційною позицією українського уряду у важливих міжнародних подіях надходила з чималим запізненням.

Будь-яка міжнародна подія викликає широкий інтерес у політичних колах, і журналісти навперебій прагнуть чимшвидше отримати виклад про точку зору на неї від офіційних представників відповідної держави.

Такою подією був, наприклад, візит Президента України Л. Кравчука до Франції у червні 1992 року. Канадські й американські засоби масової інформації мають своїх теле- і газетних кореспондентів майже у всіх столицях світу, і вони доносять до канадських громадян інформацію миттєво. У газетах з’являються статті на другий день після події або того ж таки дня. Отже, про візит Л. Кравчука до Франції в Оттаві побачили з телеекранів, наступного дня прочитали в газетах репортажі журналістів з Парижа. На той час до події була привернута увага, і посольству годилося б мати офіційне тлумачення позиції Президента (яку сприймають як позицію Української держави), аби бути спроможним пояснювати послам і дипломатам іноземних держав в Оттаві і засобам масової інформації

1 ... 21 22 23 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На землі кленового листу, Левко Лук'яненко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На землі кленового листу, Левко Лук'яненко"