Читати книгу - "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Книга Священного Закону — головна книга тієї релігії, яку проповідують присутні на роботі брати.
У випадку присутності братів різних віросповідань на престолі розміщують декілька книг — Біблія, Коран, Тора. Книга Священного Закону уособлює волю Великого Архітектору Всесвіту. Саме на ній даються клятви під час посвят та інсталяцій. На Книзі Священного Закону розміщують косинець та циркуль, а при наявності декількох книг — на тій книзі, віри якої є більша присутність серед братів…
Symbol // Encyclopedia, ІI, 751
«Слово «символ» походить з грецького дієслова, яке означає «порівняти одну річ з іншою»…
Символ є зовнішнім знаком, який має духовне значення, передає емоцію, або пов’язаний з якоюсь ідеєю. В цьому сенсі Християни надавали імена символів до всіх обрядів, церемоній та зовнішніх форм, які мали якесь релігійне значення. Наприклад, як хрест та інші картини та образи, навіть таїнства та об’єкти таїнства»…
Символізм мандрівок
Пробувши символічні роки Учнем і здійснивши символічні мандрівки при ініціації у Підмайстри, зрозумів, що перші градуси символізують колообіг людського життя. Життя не завжди збагненного, а такого, яке нам слід осягнути через пізнання незвіданого, яке приходить до нас з народженням.
Так, життя людини починається з народження. При народженні перше що людина бачить — це світло. Так і в першому градусі нам відкривається світло, і ми символічно народжуємося для нового життя, для нового пізнання. І це пізнання починає здійснюватися, коли ми стаємо на шлях символічних мандрівок.
Перша мандрівка відкриває чуттєвість людини до світосприйняття. Це ті почуття, якими людина може пізнавати як свій внутрішній мікросвіт, так і макросвіт зовнішній, який її оточує. Ми навчаємося свідомо сприймати цей світ, ми навчаємося реагувати на цей світ своїм набутим досвідом. Ця символічна мандрівка виконується із певними інструментами в руках. І в цьому великий символізм, який спонукає нас до керування своїми почуттями, емоціями за допомогою досвіду і свідомості.
В іншій символічній подорожі ми пізнаємо світ прекрасного, який твориться руками і уміннями вільних мулярів. В руках предмети, які символізують життя як довгу лінію, по якій ми мандруємо і яке ми ділимо на відрізки, які ми відкладаємо на довгій лінії нашого життя.
Подорож відкриває унікальний світ мистецького творіння за допомогою людського розуму. На життєвому шляху, у пізнанні геніальної творчості Архітектора Всесвіту виникатиме багато перепон, для подолання яких нам знадобляться інколи непомірні зусилля, тому до одного інструменту в руки нам додається інший, який допомагає помножувати зусилля в пізнанні і розуміння розумного і прекрасного.
Мандрівка відкриває мудрість, накопичену віками, якої нам у житті дуже часто не вистачає. Мудрість ця знаходиться у Священних Книгах усіх часів і народів. В цій подорожі лінією життя ми відкриваємо для себе символічну силу того інструменту, який дозволяє нам стати мудрими, здатними осмислювати і попередній крок, і наступний, спонукає аналізувати наші повсякденні будівничі дії.
Ми здійснюємо вільномулярську мандрівку з вільними руками, із систематизованими та усвідомленими знаннями, набутими у мандрівках попередніх. Перед нами відкрито весь життєвий простір, по якому нам слід мандрувати все наше життя, і лише від нас залежить, як саме ми будемо подорожувати цим життям. З нас знято чергову символічну пов’язку, нам відкрито світ у всій його творчій красі і мудрості для пізнання на шляху вдосконалення.
Ось і закінчилися наші мандрівки — ми символічно пройшли весь колообіг людського життя, пізнавши і відкривши для себе таємниці людського буття, які допоможуть нам творити і будувати як свій власний храм, так і інший, спільний з братами. Ми мали змогу доторкнутися до всього набутого людством, що відкриває дорогу до пізнання, розуміння і уміння творити.
На мою думку, перші два кроки були символічним народженням і пізнанням життя. Наступним кроком має стати пізнання символічної смерті…
Life // Encyclopedia, І, 446
«Три градуси Старовинної Майстерності Вільного Мулярства символізують три стадії людського життя; цю доктрину ілюструє в Третьому Градусі емблема Сходів на Килимі Майстра, яку ми бачимо».
Символізм Печери Роздумів
Тиша…
Темрява…
Мерехтливе полум’я свічки, єдиного джерела світла, дозволяє бачити те, що важливо саме зараз — символи.
Символ підготовки до переродження…
Символ кінця і початку нового.
Тут, у цій кімнаті, в цій особливій атмосфері з особливою ясністю розумієш, що є дійсно важливим, що дійсно має значення.
Череп… — символ обмеженості земного життя.
Півень — передвісник світанку, символ сходу сонця, що незабаром осяє все навкруги, вісник нового дня, нового життя, яке наступить після посвячення.
Напис V. I. T. R. I. O. L. — звертає внутрішній погляд глибоко всередину…
Спокій і зосередженість. Немов час зупиняється, і я залишаюся сам на сам зі своїми думками, в цій маленькій кімнаті, серед знаків, що вказують на зміни, які згодом чекають на мене, поки що профана…
Питання, прості на перший погляд, питання, над якими ти і раніше замислювався, тут, в Печері Роздумів, набувають інших значень, інших вимірів, інших смислів…
Це вже не просто питання з особистого світогляду, питання самопізнання, це — питання твого персонального Філософського Заповіту.
Питання, які ставиш собі в останній раз як профан, питання, які формулюєш на порозі свого переродження, в цьому останньому приміщенні твого життя у темряві, решта хвилин якого спливають тут, перед порогом Храму.
Для мене Печера Роздумів — символ останньої зупинки перед Рубіконом… Саме тут, в тиші та спокої підводиш підсумки попереднього життя…
Profane // Encyclopedia, І, 590
«Немає
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський», після закриття браузера.