Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська» 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»" автора Дар'я Бура. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23 24 ... 112
Перейти на сторінку:
в запас. Готовність солдатів поводитися за їхніми вказівками тільки доводить те, що частину солдатів заздалегідь було підготовлено до цього плану дій.

Непомітно і без особливих обговорень у суспільстві пройшла зустріч Путіна і Порошенка в Мілані. Реакція на її наслідки була спокійноюй очікуваною: «Який сенс говорити з Путіним?» Сенс, звичайно, був, але сенс цей був політичним, а не практичним. Для Заходу важливо, щоб Україна продовжувала «діалог» із Росією. Цей «діалог» більше нагадує два паралельні монологи.

Осінь цього року явно «працює» на Україну — до початку листопада метеорологи обіцяють теплу погоду. Опалення ввімкнуть, коли дійсно похолодає. Може, коли піде сніг. Але ніхто не скаржиться. Багато киян хочуть зрозуміти: як зимуватиме Донбас. Насправді, захоплені сепаратистами території можуть цілком стерпно перезимувати завдяки власному вугіллю, адже до половини вугільних шахт розташовані на захопленій території. Тут, звичайно, виникає питання оплати праці шахтарів, але влада «Новороссии», як любить називати цей регіон президент Путін, виявляє чудеса економічного мислення. У Луганську працює їдальня, в якій годують за роботу. З’явились оголошення про ва­кансії, в яких також указується, що грошей за роботу не даватимуть, а тільки годуватимуть.

Командир-президент-начальник «Донецької Народної Республіки» Захарченко оголосив, що скоріше за все його рес­публіка буде невизнаною й самостійною, як Придністров’я. До цього він додав, що такий статус для економіки «республіки» набагато кращий, ніж інший, адже в цьому разі не треба буде підкорятися ніяким міжнародним і українським правилам та законам. Перший економічний указ Захарченко вже підписав: про націоналізацію всіх горілчаних заводів. Крім того, Захарченко оголосив, що валютами «республіки» будуть гривня, російський рубль, долар США, євро та китайські юані. Керівництво «республіки» вже зажадало в На­ціонального банку України п’ять мільярдів гривень на поточні потреби, але отримало відмову. Території, що перебувають під контролем сепаратистів і російських військових, не фінансуватимуться з українського бюджету. Тепер залишається інше питання відкритим: чи фінансуватиме ці території Росія? Ймовірно, Росія також відмовила «республіці», інакше Захарченко б анонсував російський рубль як єдину валюту свого територіального утворення. Керівництво «Луганської Народної Республіки» поки що мовчить про свої економічні та валютні плани. Очевидно, керівництву «Луганської Республіки» не до економіки. Там, як і в «Донецькій Республіці», але набагато в більшій мірі йде війна між різними групами сепаратистів, російських військових і російських добровольців за контроль над шахтами та іншими індустріальними об’єктами. Іноді супротивні антиукраїнські сили воюють просто «за порядок». Так російські військові відвоювали у сепаратистів маленьке містечко Алчевськ просто тому, що «їм набрид бардак і мародерство» з боку місцевих сепаратистів.

• Зведення новин

За останню добу бойовики понад 60 разів обстріляли сили АТО, у районі Смілого українські військові відбили спробу штурму, є втрати.

Такі дані групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук публікує у Фейсбук .

Найбільш активно бойовики обстрілювали позиції сил АТО в районі н. п. Нікішино, Трьохізбьонка, Донецьк, Авдіївка, Тоненьке, Фащівка.

• Під Дебальцевим у Донецькій області усе збільшується концентрація бойовиків, у смузі Горлівка-Нікішино їх понад 3 тисяч осіб.

«Російсько-терористичні війська продовжують накопичення сил у районі н.п. Дебальцеве», — повідомляє Дмитро Тимчук. «У смузі Горлівка-Нікішино чисельність бандформувань перевищила показник у 3 тисячі людей, сюди ж перекинуто до 2/3 одиниць бронетехніки й артилерії, наявних у розпорядженні «ДНР», — додає він.

• Терористи та російські диверсанти планували оточити місто Щастя, для цього почали атаку поблизу Смілого, а також вперше за останні півтора місяця намагалися прорватися із Росії.

Про це під час брифінгу повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Під час боїв та обстрілів на цій ділянці наші військові зазнали втрат. Загинув 1 боєць «Айдару», 1 військовий 95 бригади та ще кілька бійців із інших підрозділів ЗС, що захищали блокпост

21 жовтня 2014 року

• Зведення новин

«Використовуючи РСЗВ БМ-21 «Град» завдали вогневе ураження по наших підрозділах у районі Новотроїцьке. Внаслідок обстрілу постраждалих серед українських військовослужбовців немає», — інформує прес-центр АТО.

Із мінометів обстріляли блокпости в районі Горлівського водосховища, поблизу Нікішиного та кургану Могила Гостра.

«Неподалік Озеряновки намагались штурмувати позиції українських силовиків. Атаку бойовиків відбито, втрат немає, блокпост під нашим контролем», — заявляє прес-центр АТО.

• Українські війська застосовували касетні боєприпаси у населених районах Донецька на початку жовтня.

Про це у своєму звіті повідомила правозахисна міжнародна організація Human Rights Watch.

В АТО заявляють, що українські військові жодного разу під час антитерористичної операції не використовували касетних бомб.

• Президент Петро Порошенко присвоїв звання «Герой України» полковнику Ігорю Гордійчуку, який брав участь у відновленні контролю та утриманні Савур-Могили.

«Впродовж 12 днів безперервних боїв на Савур-Могилі полковник Гордійчук героїчно утримував позицію, незважаючи на поранення і контузію», — розповів речник РНБО Лисенко.

22 жовтня 2014 року

• Зведення новин

Інтенсивність обстрілів позицій сил антитерористичної операції у зоні АТО зменшилася.

Про це повідомляють прес-центр АТО та організатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук.

Неконтрольовані терористичні збройні формування обстріляли наші позиції в районі населених пунктів Дебальцево та Авдіївка. Втрат серед українських військовослужбовців немає. Зафіксовано близько 30 обстрілів позицій сил АТО».

• Бойовики здійснили дві спроби штурму Донецького аеропорту. Атаки відбито, об’єкт під нашим контролем. Про повідомляє прес-центр АТО.

• Спостерігачі ОБСЄ не побачили в зоні АТО касетних боє­припасів.

• У РНБО показали докази того, що по силам АТО були використані системи «Смерч», які бойовикам надала Росія.

«Дані заряди були вироблені згідно з тим маркуванням, яке на них є — у 2003 році 16 червня. Україна отримувала подібні заряди востаннє у 1991 році, тобто до набуття своєї незалежності», — наголосив він.

23 жовтня 2014 року

• Зведення новин

Упродовж останньої доби в зоні АТО загинув один військовий, ще двоє військових поранено.

Про це під час брифінгу у четвер у Києві повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

• Пропускні пункти Гуково і Донецьк на україно-російському кордоні перетинає значна кількість військових в обох напрямках.

Про це сказано у звіті ОБСЄ, чиї спостерігачі знаходяться на цих пунктах.На цьому тижні, за даними спостерігачів, кордон перетнули 540 чоловіків і жінок у формі, у тому числі декілька козаків.

• За минулу добу бойовики понад 30 разів обстріляли позиції сил АТО на Донбасі.

«Найбільша активність зафіксована на Дебальцевському, Донецькому і Маріупольському напрямках», — повідомляє Дмитро Тимчук у Фейсбук.

Сталося три боєзіткнення українських військ із терористами — в аеропорту Донецька, поблизу н.п. Новоласпа й Харчовик.

Найбільша кількість обстрілів бойовики здійснили по позиціях сил

1 ... 22 23 24 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»"