Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях 📚 - Українською

Читати книгу - "Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях" автора Даніелла Лапорт. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 54
Перейти на сторінку:
цьому втрати. Лише так ваші серце та душа повернуться додому.

Марта Бек

Недоречний міф

Ви, мабуть, уже здогадалися, що я впевнена: все має свою причину. У хаосі присутній порядок, і таке інше. Та ось мій улюблений зразок зловживання таким цілісним світосприйняттям: «Такого поняття, як “помилка”, не існує». Не що інше як благородна підстава для поганих учинків і людської слабкості. Наприклад, хтось програв половину ваших заощаджень або вкотре ухиляється від реабілітації, а ми сприймаємо це як чергову можливість чогось навчитися, даровану всесвітом. Звісно, у всесвіту завжди є свої великі плани, й іноді перед тим, як отримати благословення, ми мусимо слухати прокляття. Та якщо ми не готові елементарно подивитися в обличчя фактам і визнати свої хиби, ми втрачаємо свій великий людський дар — здатність до тривалих змін.

Помилки трапляються. Великі, дурні, безглузді, недбалі. Тупі бісові ляпи, про які ви довго шкодуватимете. І жодне прийняття чи віра у передвизначенність буття не змінять того факту, що ви, м’яко кажучи, напартачили. І коли ви це добре усвідомите, вам не треба буде витрачати енергію на те, щоб захистити своє его та пом’якшити прикрість. Ви можете спрямувати ту енергію на ліквідацію наслідків своїх помилок, а в процесі потішитися собою.

Мої улюблені дузери[65] + лузери

Дияволи-інвестори з ангельськими обличчями, оскаженілі редактори журналів, марнотратство в дусі «я варта лише найкращого», вперте ігнорування сигналів небезпеки. Я припустилася кількох просто приго­ломшливих помилок заради слави, успіху, завоювання доброї репутації. Моє найщиріше бажання — вберегти вас від деяких із них.

Хай живе правило восьми секунд!

Я маю свою теорію: на інтуїтивному рівні ви отримуєте цілком достатню інформацію про людину за перші, скажімо, вісім секунд знайомства. Якщо ваші антени налаштовані правильно, якщо ви звикли слухати свої інстинкти, тоді ви все знаєте з першого рукостискання, з того, прийшла людина на дві хвилини раніше чи на дві хвилини спізнилася; ви все знаєте за голосом у слухавці чи за тоном її електронного листа. Десь усередині ви просто знаєте. Виникає симпатія або неприязнь. Відкритість або замкненість. Зацікавленість або обережність. Вісім секунд.

Пильнуйте. Є такий буддистський вислів:

ЯК НА ПОЧАТКУ — ТАК У СЕРЕДИНІ ТА В КІНЦІ.

Стародавні греки казали: «Початок — це половина всього». Під «усім» вони мали на увазі всесвіт. Часто початок зумовлює подальший перебіг подій. Симпатія, комфорт, ясність або їх відсутність проявляються вже на старті, й далі швидше за все ситуація розвиватиметься приблизно в тому самому руслі.

Хлопець із консалтингової служби підвів мене, не з’явившись на нашу першу зустріч. А щоб домовитися про наступну, зателефонував не наступного дня, а за два дні.

— Він вибачився чи пояснив причину? — поцікавилась я у своєї асистентки.

— Та ні.

Я думала, що він один такий. (Жодної «одної такої» людини не буває взагалі.) І я зможу виховати в ньому якусь повагу. (Я зобов’язана робити це лише у свого сина. Усі інші повинні поводитися по-дорослому.) Отже, я вирішила не загострювати уваги на неввічливості, виявленій ним на початку нашого знайомства, і — ну, так — узяла його на роботу. Сподіваюсь, мені не треба розповідати, чим продовжилася та закінчилася ця історія? Так чи інакше, він і надалі підводив мене, доки ситуація не стала зовсім критичною.

Коли мені кортить обрати найкоротший шлях або проігнорувати застережні «дзвіночки», я нагадую собі, що всі найнеймовірніші, найчудовіші в моєму житті події та стосунки, які додавали мені сил, починалися надзвичайно легко: Спалах! Так, це воно! Вперед!

Проаналізуйте свої перші зустрічі з людьми й початок ваших взаємин. Ці окремі випадки можуть від­ображати загальну картину. Під час першого контакту ви отримуєте безліч важливої інформації, треба лише бути дуже уважним. Саме час поставити розумні кордони та обмеження й почати діяти так, як ви хотіли б це робити й надалі.

А якщо ви не довіряєте мені чи Будді, послухайте Майю Енджелоу[66], яка говорить: «Коли хтось з’являється перед вами вперше, повірте йому». Ви знаєте це, мої любі.

До диявола ваші так звані принципи!

Легким і безтурботним є шлях для людини, яка не має вподобань.

Лао-цзи

Принципи здатні зруйнувати ваше життя. Візьміть Ґалілея. Був початок XVII століття, коли італійський фізик дійшов правильного висновку, що не Сонце обертається навколо Землі, а Земля — навколо Сонця. Це не на жарт розлютило Рим. Адже в псалмі 103:5 говориться: «Землю Ти вґрунтував на основах її, щоб на вічні віки вона не захиталась…»[67] Справи були кепські. Ґалілея судили та звинуватили в єресі.

У нього було два варіанти. Він міг «зректися, визнати помилковою та проклясти» свою теорію. Просто сказати: «Який же я дурень! Центром усесвіту є Земля, бо так написано в Біблії». Якби він не погодився, його повісили б. Еники-беники бемць — і Ґалілею кінець… Ні! Ґалілей зрікся свого вчення та провів решту життя під домашнім арештом — займався науковими дослідженнями, писав і створював майбутні підвалини нашої сучасної науки. Він дуже плідно працював. Зараз ми маємо радіти, що він викинув свої принципи собакам та продовжив жити.

До принципів легко прив’язатися. Це надто принадна сторона сумління. Та не завжди душевний спокій є результатом того, наскільки гідно ви виглядаєте в очах інших.

Якось я зіштовхнулась із молодими телепродюсерами стосовно контракту, який був дуже вигідний для них і невигідний для мене.

— Справа не в грошах, які вони намагаються відхопити, — виливала душу я своєму адвокатові, — мені начхати на гроші. Справа принципу. Те, що вони роблять, — абсолютно незаконно, й вони, поганці такі, добре це знають.

— То ви готові до місяців судової тяганини заради своїх принципів? — запитав він. — Ви хочете просадити ще кілька тисяч заради своїх принципів? За багато років я мав купу клієнтів, які втратили здоров’я, зруйнували свій шлюб і спустошили банківські рахунки, щоб захистити свої так звані принципи. Звісно, продюсери — ненажерливі кретини, й вони неправі. Ви могли б подати зустрічний позов і, цілком можливо, знищити їх. Але до диявола ті ваші принципи! Життя триває.

Я дослухалася поради.

ВИ ХОЧЕТЕ БУТИ ПРАВИМИ ЧИ ВИ ХОЧЕТЕ БУТИ ВІЛЬНИМИ?

Гарантії нічого не гарантують

Ви ж оптимістична особа, так? Ви вірите в кохання з першого погляду, синхронічність[68], людський потенціал і пошуки розумного життя. Так само і я. Та після численних випадків зашвидкого вибору співробітників, проектів, які мені не підходили, і м-м-м… надто поспішної шлюбної пропозиції, на яку я взагалі не мала погоджуватися, я стала великою прихильницею оптимізму, проте поступового. Згодна, це раціоналізм. Однак мій підхід не такий уже нудний і не передбачає так багато обмежень, як може здатися. Він надає сил.

Люби всіх. Довіряй небагатьом. На власному човні веслуй сам.

Анонім

Формула «поступового збільшення кола зобов’язань» виглядає так: «Що ліпший результат, то більше ви сил віддаєте». Просто. Ви не вкладаєте у сподівання. Ви реагуєте на результати. Ви заслуговуєте на повагу до себе й даєте можливість людям навколо вас теж заслужити повагу.

Кессі вважала себе відмінною керівницею.

— О так, я вважала себе неперевершеною. Без кінця крутилась, укладаючи угоди, до півночі збираючи пропозиції, наймаючи та звільняючи співробітників. Я обожнювала давати великі обіцянки й брати на себе шалені обов’язки —

1 ... 23 24 25 ... 54
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях"