Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Усі їхні демони, Поліна Кулакова 📚 - Українською

Читати книгу - "Усі їхні демони, Поліна Кулакова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Усі їхні демони" автора Поліна Кулакова. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 54
Перейти на сторінку:
нових тканин, але таке траплялося нечасто. Теплі речі в’язала спицями — рукавиці, шапки, шкарпетки, шалики. Пряжу теж купувала на барахолках. Зазвичай її гардероб обмежувався скромними мішковидними сукнями та стоптаним взуттям на низьких підборах. Зате Віктор завжди мав новий одяг, якісне взуття — перед кожним навчальним роком мама вела його на речовий ринок, де витрачала на єдину дитину ледь не всі заощадження. Ольга ніколи не була красунею, а з роками ще й набрала зайвої ваги. І Віктор постійно соромився її, бо знав — усі друзі прозивають його маму жирною Олькою.

З Анжелою Віктор вчився на одній паралелі у школі, а ще вони жили по сусідству. Симпатія до цієї вродливої стрункої дівчинки зародилася ще у класі шостому чи сьомому, а ось у дев’ятому — на зимових канікулах — йому вдалося завоювати її увагу, вони навіть кілька місяців прозустрічалися. Зрештою не було нічого серйозного — раз на тиждень вибиралися гуляти разом. Проходилися парком Шевченка чи довкола міського озера, тримаючись за руки. Іноді дивилися якісь комедії чи мелодрами у кінотеатрі «Космос». Та зазвичай просто «зависали» у дворі з іншими підлітками, що розбилися на парочки, — грали в карти чи бренькали на гітарі, аж доки хтось із сусідів не проганяв галасливу компанію з-під вікон багатоповерхівки.

Вітя рано почав курити. Ще у восьмому класі його постійно ловили вчителі з цигаркою за рогом школи. Безліч разів про це повідомлялося мамі, її викликали до директора, погрожували виключенням... Але Ольга обмежувалася тихим благанням до сина кинути курити, або не робити цього хоча б у школі. Він дивився у ті невинні медові материні очі, довкола яких збиралися зморшки, кивав і далі брався за своє. Огрядна, слабохарактерна мама давно не була для нього авторитетом. Хлопець почувався дорослим.

Після дев’ятого класу Вітя пішов учитися в «бурсу» на укладальника електричних мереж (ані шкільні оцінки, ані материн дохід не дозволяли здобути вищу освіту). Насправді освіта його не хвилювала. В училище вступив лише для того, аби здихатися осоружної школи. На другому курсі, коли його колишні однокласники готувалися до випускних іспитів й обирали майбутні ВУЗи, він почав зустрічатися з дівчиною із групи перукарів — Інесою. Це була палка, дещо вульгарна та жахливо приваблива дівчина, від якої просто зривало дах. Усі хлопці в бурсі йому заздрили. А на четвертому місяці їхніх стосунків Інеса «залетіла».

Весілля зіграли скромне, тихе. Майже всі витрати сплатили батьки нареченої, які жили в Галичі й тримали там невеличкий бізнес. Одразу після весілля молодята переїхали у Галич, Вікторова мати залишилася сама. Коли народився син Віталік — назвали на честь Інесиного діда — Вітя вже ходив на свою першу роботу, куди прилаштував його тесть через павутинку знайомств.

Він дедалі рідше бачився з матір’ю. Майже весь час на роботі — на фірмі, що прокладала інтернет-мережу, — а потім усе частіше затримувався з колегами опісля, випити кілька кухлів пива. Коли синові виповнилося шість років, сталося дві прикрі речі — Інеса вигнала його й подала на розлучення, за кілька тижнів по тому від інфаркту померла Ольга.

Інеса серйозно взялася до розлучення. Постійно висувала нові претензії й умови, вимагала грошей, розподілу майна. А тоді через суд — звісно, батько допоміг зв’язками — відсудила у Віктора материну квартиру. Одного дня він прокинувся без роботи, без житла і без жодної живої душі, що могла б йому зарадити. Коли квартиру продали, довелося йти на вулицю. Ночував у друзів, колишніх однокласників зі школи й бурси. Не затримувався ніде надовго. Підпрацьовував на стихійних «халтурках», заробітку з котрих вистачало лише на скупі харчі, цигарки та аліменти. Зрештою дедалі частіше почав випивати.

Одного дня, коли він з усім змирився й припинив шукати хоч якийсь вихід із ситуації, випадково зіткнувся з Анжелою. Саме брів вулицею, кволо переставляючи ноги, до будинку Француза. На вулиці сніжило, люди готувалися до новорічних свят. Крамниці виблискували вогниками гірлянд, у вікнах красувалися прибрані ялинки. Анжела не одразу його впізнала. Неголене обличчя, синці під очима й перші ознаки зловживання алкоголем — почервоніння шкіри, набряки, скляні червоні очі. Та вона нічого не зрозуміла, сором’язливо всміхнулася, потім обійняла його. Вони присіли в кав’ярні на розі. Пригостила його гарячою кавою із шматком пирога й уважно вислухала. Обмінялися телефонами й домовилися ще побачитися.

Одразу після Різдва Вітя отримав звістку, що Інеса з сином переїхали жити до Португалії. Адреси не залишили, мобільних номерів також. Попросили їх не турбувати, але аліменти — на цьому Інеса наголосила — все ще необхідно сплачувати на такий-то рахунок. За кілька місяців Віктор перебрався жити до Анжели. Свого сина він більше ніколи не бачив.

Розділ 19

З понеділка погода раптово погіршилася. Ще вчора лагідне осіннє сонце дозволяло ходити без верхнього одягу, а зараз, наче за помахом руки, налетів крижаний вітер і пригнав важкі чорні хмари. Люди загорнулися у теплі куртки та плетені шарфи, подіставали з комірок обігрівачі, зимове взуття, пухові ковдри. Містом закружляв перший сніг.

У міському управлінні поліції кипіла робота. Вдосвіта Назар примчав у відділок й уже сидів у тісному кабінеті, очікуючи заповітної дев’ятої години ранку, аби накинутися на телефон та електронну пошту й примусити слідство зрушити з мертвої точки. Вчора він пробив по базі дані знайденого хлопця, з’ясувавши його місце реєстрації та приводи. Убитий справді виявився мешканцем Харківської області, мав кілька затримань за бійки, дрібне хуліганство й обвинувачення за зберігання наркотиків. Назар скопіював на свій комп’ютер фотографію з архіву, а також решту даних. Залишилося зв’язатися з відділом поліції міста Ізюм, розшукати родичів та з’ясувати, чому та з ким убитий подався до Івано-Франківська. Назар також з’ясував, що на Максима Піскуна зареєстроване авто — Ford Sierra 1988 року, чорний «седан».

З сином він так і не зустрівся. Хлопець нагадав про себе дзвінком, коли Назар уже був на роботі, длубаючись у моніторі комп’ютера. Вибачився перед малим, спробував пояснити причину, не вдаючись у подробиці. Але схоже, Костя образився — буркнув, що та розмова для нього була вкрай важливою, а тоді швидко кинув слухавку, не попрощавшись з батьком. Назар дав собі слово, що не зволікатиме і, щойно в нього з’явиться «вікно» — обов’язково поїде до сина. А зараз особисті проблеми не на часі. Чи мають якесь значення дрібні шкільні прогули або сварки з матір’ю, коли йдеться про два жорстоких убивства?

За п’ять на десяту ранку слідчий уже надіслав офіційний запит до Харкова

1 ... 23 24 25 ... 54
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Усі їхні демони, Поліна Кулакова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Усі їхні демони, Поліна Кулакова"