Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну 📚 - Українською

Читати книгу - "Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну" автора Джен Сінсеро. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 53
Перейти на сторінку:
не може з собою нічого вдіяти, а інша дізналася, що раптово померла її мати, і помчала в аеропорт, забувши тобі зателефонувати.

Результат один і той самий — тебе кинули і ти змушений виконувати всю роботу сам, але існують два зовсім різні способи відреагувати. Це означає, що ти маєш вибір! У першому випадку ти ризикуєш наразити себе на небезпеку, адже твої судини можуть луснути від злості, в іншому — ти розчулишся і відкриєш своє серце.

Ще одна ситуація: уяви, що ти катаєшся на новому човні і раптом інший, порожній, човен підпливає і вдаряється об твій, залишивши на ньому подряпину. Якщо нікого немає в човні, то немає на кого злитися, і в цій ситуації ти будеш поводитися врівноважено та доволі спокійно. Якщо ж човном керував якийсь ідіот і вдарив тебе, коли ти якраз читав повідомлення, то цього разу ти просто ошалієш і обізвеш його багатьма словами, які так чи інакше мають стосунок до геніталій. Отож, одна й та сама ситуація — тобі пошкодили човен — і два різні способи відреагувати на неї.

Коли хтось робить тобі щось жахливе, вилуч цю людину зі свого рівняння, аби відкрити себе для приємніших і продуктивніших реакцій (і життя). Це ти зробиш не для когось, а насамперед для себе. Якщо немає на кого злитися, то важко злитися. Натомість це відкриває тобі можливості для дослідження події. Чому це сталося? Як я в це потрапив? Чому мене це зацікавило? Як я можу позбутися цього? Як знайти співчуття для всіх, хто з цим пов’язаний? Коли ти відчуваєш образу, нові знання не можуть проникнути через твої внутрішні й зовнішні крики та лайку. Зроби собі послугу і використай дратівливі ситуації та неприємних людей як можливість для свого зростання, а не для болю.

3. ВИРІШИ: ТИ ХОЧЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ ЧИ МАТИ РАЦІЮ?

Інколи шлях до свободи схований у рішенні бути радше щасливим, аніж мати рацію. Так, твоя не дуже відповідальна подруга мала б оплатити талон за паркування, коли позичала твою машину, а твій брат не мав би голити твого собаку, поки наглядав за твоїм будинком. Але якщо вони так не вважають, то замість того щоб обсмоктувати це цілими днями, хіба не краще просто забути про це? Невже варто залишитися з цими неприємними почуттями, але з переконанням, що правда на твоєму боці? Подумай: «Що я повинен робити, а що — ні? Я маю рацію чи я щасливий?» І якщо твоя відповідь: «Нехай цей дурень думає, що він має рацію», то хай так і буде.

4. ПОГЛЯНЬ НА ПРОБЛЕМУ З УСІХ БОКІВ

Дуже важливо пам’ятати, що кожен живе у своїх ілюзіях і що ти не маєш навіть уявлення, чому люди роблять саме такі вчинки, а не інші, і звідки з’яв­ляються їхні ідеї. Тож коли ти думаєш, що щось не так, для когось це нормально, але і твої дії для них можуть бути не найкращими. Поглянь на це з іншого боку. Відпусти свої непорушні переконання і забудь про такі фрази, як «буде по-моєму або ніяк». Відчини вікно, нехай свіже повітря зайде в кімнату, і ти здивуєшся, як швидко твоє обурення вивітриться.

Для прикладу, ти надіслав подрузі повідомлення про те, що організовуєш вечірку і запрошуєш її. Вона відповідає, що не може прийти, бо в неї сьогодні день народження. Ти знову пишеш їй і перепрошуєш, що забув про це. Вона тобі не відповідає. Тоді ти надсилаєш їй привітання з днем народження. Вона знову мовчить, і тоді ти починаєш себе накручувати. Спочатку ти почуваєшся жахливо, бо не пам’ятав про її свято, далі дивуєшся, що за ідіоти ці дорослі люди, які так носяться зі своїми днями народження, а потім думаєш, скільки тобі доведеться витратити грошей на подарунок, аби загладити свою провину. А в той самий час телефон твоєї подруги випадково впав в унітаз, коли вона відправляла тобі останнє повідомлення.

Коли ти починаєш цікавитися своєю реакцією на інших людей, а не стаєш її рабом, то отримуєш подвійну вигоду, бо не лише вчишся значно легше пробачати (адже усвідомлюєш, що це стосується тебе, а не їх), а й отримуєш величезний дар усвідомлення деяких власних і не таких визначних рис характеру, і надалі зможеш розвиватися та вчитися від них (значно більше ти прочитаєш про це в розділі 21 «Мільйони дзеркал»).

У своїй чудові книжці (я натякаю, що тобі слід її придбати) «Любити те, що є: чотири запитання, які можуть змінить твоє життя», Байрон Кейті[35] стверджує: «Ми не прив’язуємося до людей чи речей, ми прив’язуємося до невідомих понять, котрі, як ми віримо, є правдивими на цей момент». Наприклад, у ситуації, описаній вище, замість того, щоби прив’я­зуватися до «правди», що ця людина не відповідає на твої повідомлення, бо вони її засмучують, тобі потрібно просто запитати себе: «Чому я шаленію від цього, не маючи доказів, що це правда?» чи «Як би я почувався, якби не припустив, що моя подруга на мене розізлилася?» Якщо казати літературно, то ти можеш бути за одне речення від щастя у будь-якій неприємній ситуації.

5. ДОБРЯЧЕ РОЗІЗЛИСЬ

Піди кудись далеко від людей сам і відведи собі душу, погамселивши вдосталь подушку, матрац чи якийсь інший м’який неживий предмет, щоби ні кулаків не травмувати, ні здачі не отримати. Можеш кричати і лаятися, називати когось егоїстичною свинею і робити це доти, поки врешті цілком виснажишся чи хтось викличе поліцію. Позбудься цього негативу зсередини, а потім живи далі.

6. ПАМ’ЯТАЙ, ЩО ТИ ЦЬОГО НАВІТЬ НЕ ЗГАДАЄШ

Спробуй подумати про когось, хто тебе дратував та діймав три роки тому. Ти можеш когось такого згадати? Якщо можеш, то спробуй розізлитися на цю людину зараз. Що б ти чи кому б ти не мусив пробачити в цю мить, це займе твої думки лише ненадовго (залежно від серйозності ситуації, звісно). Отож, навіщо драматизувати, якщо ти забудеш цю негативну подію вже через кілька днів? Подивись на це як на якусь незначну прикрість і почни пробачати й забувати просто зараз.

Коли річ доходить до прощення, то те, що ти насправді повинен ЗРОБИТИ, зовсім не складно. Це те ж саме, що кинути курити. Навіть простіше. Бо коли куриш, ти мусиш іти в магазин, купити цигарки, запалювати кожну з них, шукати попільничку тощо. Тож усе, що ти маєш зробити, — просто зупинитися й дозволити собі відпустити власну прихильність до тютюну.

Те саме і з прощенням. Усе, що тобі необхідно вчинити, — забути про власноруч створену прив’я­заність до іншої людини чи переконання.

7. ЗАБУДЬ

Як тільки ти по-справжньому комусь пробачиш, почни все з чистого аркуша. Отож, часто ми самі формуємо свої судження про людей, і тоді не важливо, що вони далі роблять, ми все ж бачимо їх крізь лінзи нашого попереднього судження. Це означає, що ми просто чекаємо, коли вони образять нас знову. Це означає, що ми все ще на стадії легкого прощення; ми вдаємо, що ми дуже круті, але насправді все ще тримаємося за ту образу. Відпусти всі свої переконання, зніми себе з гачка, щоразу стався до людей, як до чистого аркуша, очікуй від них лише найкращого, незважаючи на те, що вони зробили

1 ... 24 25 26 ... 53
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну» жанру - 💛 Наука, Освіта:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну"