Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » На запах м’яса 📚 - Українською

Читати книгу - "На запах м’яса"

1 224
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На запах м’яса" автора Люко Дашвар. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 100
Перейти на сторінку:
ніколи не лягла! — плювалася Вітка.

Лілька усміхалася зухвало: «І скній тут, дурепко!» Вітка ображалася, матюкалася ще вигадливіше: «Скорше за тебе заміж вискочу! По любові!» Майка штовхала дівчат із хвильорізів у море: «Як же ви мене дістали вашими суперечками!» Дівки не гнівалися, вилітали з моря, ганялися за Майкою по піщаному берегу: «Стій, Гілка! Гілю… Та не втечеш!» — хапали за руки, тягли в море… Животи від сміху надривали.

Та під ранок, повертаючись до дощатого сарая, де на шести квадратних метрах ліпилися одне до одного два металеві ліжка з панцирними сітками, Майка все частіше думала: «Мені отут усе життя бути? До смерті? Чому я не народилася в Парижі? Чи, приміром, у Болгарії?.. Чи хоча б в Криму, де курортників у сто разів більше?.. Скоріше б на новий мобільний заробила. І взагалі… Ятку б завела. У ресторані б обідала, а не гостям відбивні подавала». На відстані подиху билося безкрає, як мрії, море, — крок зроби і пливи, — та Майчин човник рухав вузьким засміченим потічком, схожим на каналізацію ресторанчика, куди щовечора виливали помиї. Ніби геть поряд, та ніколи в море не впаде.

— Чому я тут народилася?..

Просолена, розгублена, зажурена, відрубалася лише до опівдня, щоби підхопитися і мчати в ресторан, бо хазяїн-вірмен запізнень не пробачав, а охочих на Майчине місце — пів-Генічеська. Нічого… Зате вночі на морі чекатимуть Вітка, Лілька і мрії, що їх повно — як дрібних креветок у долоні. Сидітимуть на хвильорізі, болобонитимуть — не зупинити — про таємну змову, що вона тут і народилася в Лільчиній голові, оселилася у Вітчиній, і тільки Майка все лякалася: страшно…

— Відкладаємо гроші, закінчуємо школу і втрьох тікаємо з Генічеська, бо до скону пиріжками й кукурудзою торгуватимемо, — Лілька завжди починала першою.

— Може, ми тут якось… — губилася Майка.

— Ні, Гілю! Тут шансів нема. — Лілька за головну. — Ти ким після школи стати мріяла?

— Не знаю, — признавалася Майка.

— А я дизайнеркою стану! — пнулася Вітка. — Мама мене шити навчила, фасонів придумати можу мільйон.

— Дурні ви! — пхикала Лілька. — Жити треба з мужика. Інше — фігня.

— А давайте до Києва поїдемо, — пропонувала Вітка. — Там тих дизайнерів… Прилаштуюся біля когось.

— Може, краще до Одеси? Чи Ялти? — безнадійно встрявала Майка, бо ж море і від мами недалеко.

— Гілю, яка Ялта?! Вітко! Слухайте мене! До Москви, а потім у Європу! — Лілька вже все вирішила.

— А що ми там робитимемо? — губилася Майка.

Те, що і всі інші! Шанс ловитимемо! — пояснювала Лілька. — Втрьох легше. Знімемо одну хату на трьох. Як мені пощастить, вам поможу, а ви мені, як в

ам вигорить.

— Кажуть, у Москві модельні агенції просто з вулиці дівчат висмикують. Підемо в моделі? Чи до шоу якогось на телебачення. Щось утнемо таке, щоби нас помітили… — звивалася Вітка.

— Дівки! Давайте заприсягнемося. Що ніколи не покинемо одна одну, — одної ночі виголосила Лілька. Навіть страшну клятву придумала: «Хай та, хто слово порушить, до скону на стрілці китайськими сонцезахисними окулярами торгує…»

Сама першою клятву й порушила — чкурнула з Генічеська за рік до закінчення школи, коли Майці виповнилося шістнадцять. Разом із сорокарічним москвичем, що в нього просто посеред Генічеська зламалася файна тачка, якою він мчав до Криму, а Лілька якраз поряд тирлувалася. Згодилася показати мужчині станцію техобслуговування. Він натомість пообіцяв їй показати цілий світ. Лови шанс…

Вітка — ще одна зрадниця! — того ж літа по великій любові зійшлася з випадковим відпочивальником із Вінниці. Так літала — тільки восени докумекала, що вагітна, а аборт робити вже запізно. Кинулася вінницького кавалера видзвонювати, бо ж обіцяв повернутися за три місяці з обручкою — де там. І слід прохолов.

Майці наче руки-ноги обрубали: куди без подруг пнутися?.. Образилася смертельно, пішла на базар, витратила відкладені на втечу гроші на шкіряне пальто з лисячим комірцем: прощавайте, красні мрії.

До школи не повернулася, хоч мама благала: «Вчися, бо бігатимеш з крамом по стрілці, як я…»

— А що краще?

— Бухгалтером можна…

— Гроші чужі рахувати?

— Зате в теплі. В офісі.

Майка вдягла шкіряне пальто, подибала на околицю міста, де місцевий підприємець Зима цех із виготовлення пельменів відкрив. «Пельмені від Зими!» Красиво… До весни місила кляте тісто, у березні перестріла класну керівницю.

— Ну, що ви витворяєте, дівчата?! — дорікала Майці, ніби вони втрьох із Лількою й вагітною Віткою перед учителькою стояли. — Одна в мандри подалася, друга народить із дня на день, третя рукам дає роботи, не голові. Хоч останні місяці до школи походи, Гілко. Хіба тобі атестат не згодиться?.. Після школи що робитимеш?

— Не знаю, — призналася Майка. — До інституту не збираюся.

— Скоро без атестату й у прибиральниці не братимуть! — налякала вчителька. — Повертайся негайно! Як допоможеш в оформленні школи до випускного — буде тобі атестат. Ми вже й ескізи підготували.

От і згодився Майчин талант один в один перемальовувати будь-що з готових зразків. Розривалася: зранку за партою позіхала, після обіду розмальовувала шкільні стенди, увечері пельмені ліпила. Та все мріяла: «Скоріш би сезон…» Ресторан, чайові, море… Заробить — тоді вже і за життя подумає. Ятку, може… З морозивом.

Атестат отримала за тиждень після того, як Вітка народила безбатченка Славка. Припхалася з ним до подруги.

— Вітко. З нас трьох тільки я школу закінчила.

— І що воно тобі дасть? — Вітка відірвала немовля від грудей, поклала до колиски, сховала в кишеню пачку цигарок. — Гайда на море… На наше місце. Бо за годину мама на роботу піде, до малого маю повернутися.

Курили на хвильорізі — а все не те. Лілька втекла, у Вітки молоко з грудей тече, мрії без крил — усі під ногами дрібними камінцями валяються, наче відібрали в мрій шанс. Туга хвилями.

— Тепер поїдеш із Генічеська? — спитала Вітка.

— Аби з тобою. І Лількою. Як мріяли. А так — куди? — пробурмотіла Майка, ніби без подруг усі шляхи їй — з Генічеська в Генічеськ.

— А малюєш… Могла б до цих… До художників якихось прибитися.

— Ти ж знаєш, не малюю. Тільки перемальовую з готового.

— І що з того? Може, і таке комусь згодиться.

— Куди я сама?

— І що робитимеш?

1 ... 25 26 27 ... 100
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На запах м’яса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На запах м’яса"