Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Тато в декреті 📚 - Українською

Читати книгу - "Тато в декреті"

214
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тато в декреті" автора Артем Чапаєв. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 35
Перейти на сторінку:

Однак той рік пам’ятається саме як ахтунг, який траплявся щоразу, коли ми лишалися без бабусь. І як із приїздом однієї з них ми з Оксаною повторювали одне одному:

— Видихаємо, бобре, видихаємо.

Ще у вступі я висунув офіційну пропозицію відкрити державний Інститут Бабусі. Якщо я повертаюся до цієї теми так пізно, то не тому, що недооцінюю її важливість. Просто так структурував сам себе текст, це по-перше. А по-друге, період найбільш інтенсивної експлуатації наших мам припав усе ж таки не на мою «зміну», а на Оксанин декрет — рік, коли в нас щойно стало двоє дітей.

Нам з Оксаною дуже пощастило. Як у її мами, так і в моєї це перші онуки. У бабусь поки що багато ентузіазму, і вони радо дозволяють експлуатувати себе.

(Сарказм: ON.) На макросуспільному рівні теж особливо сприяє один чинник. Пенсійний вік жінок підвищують — і водночас на більшості підприємств відбуваються скорочення. Моя мама працювала на державному, яке «оптимізували» спеціально для приватизації. Оксанина працювала на давно приватному. Різниця виявилась невелика: враження таке, що насамперед скорочують жінок передпенсійного віку. А на нові роботи таких людей беруть в останню чергу. Як наслідок — ці жінки на декілька років, аж до пенсії, лишаються без постійного прибутку. Підробляють, чим можуть. Але через брак постійної роботи мають час на те, щоб бути експлуатованими молодшим поколінням. (Сарказм: OFF.)

Коли в нас із Оксаною народився перший син, ми собі казали:

— Не будемо залучати бабусь. Принципово!

Умгу, принципово.

Потім ми зрозуміли, що з одним нам просто було надто легко.

Коли старшому, на той час єдиному, виповнилося місяців п’ять, ми приїхали в гості до Оксаниних батьків. Тримаючись за руки, вийшли на годинку погуляти. Ну добре, добре, чесно скажу: на секонд-хенд пішли побабратися. Ідемо:

— Щось не так... що ж не так, чорт, що ж не так? А! Нікого не несемо в переносці!

— Точно... а я думаю: незвичні відчуття.

Ще б пак! Уперше за майже півроку!

А потім ми поїхали за кордон, і там бабусі-дідусі виявилися поза зоною досяжності.

Зате коли народився молодший і водночас у старшого-колись-чемного зірвало клямку від «кризи третього року» вперемішку з ревнощами — нашу принциповість як вітром звіяло:

— Алло! Ма, привіт! Як там ваші справи? Ма... Е-е-е... Може, приїдеш ненадовго?

«Ненадовго» ставало двотижневими, тритижневими змінами. Ось типовий наш із Оксаною хитрий план:

— Окей, отже, так. Зараз моя мама, потім протягнемо трохи самі, потім твоя мама. А там якраз Різдво, поїдемо до моєї на тиждень. Потім трохи самі. Ні, давай краще зразу твоя?

Тут же ж іще накладається знаменитий закон западла! Очікуєш, що з приїздом бабусі відпочинеш — а саме напередодні старший починає кашляти й у ніч перед її приїздом будить батьків плачем: забитий ніс і температура.

— О... знову приніс із садочка.

Відповідно, в садочок не йде. Приїхала бабуся — зате вдома тепер цілодобово не одне, а двоє дітей. А якщо захворів старший — гарантовано через тиждень захворіє й молодший. Коли в нас був один син, він у перший рік не хворів узагалі, бо йому не було звідки набратися вірусні. Молодший за перший рік життя хворів разів п’ять або шість — за компанію. Добре ще, коли до того ж не захворювали самі піклувальники.

— Ну от... кхе-кхе-кха-КХА-КХА... зараз... апчхи! Думали, ти приїдеш, ма, відпочинемо... секундочку... КХА-КХА-КХА... а тепер сидимо всією компанією в соплях, безсило схиливши голови набік.

Було навіть, що в результаті ми з Оксаною доглядали водночас за старшим, молодшим і бабусею, яку теж підкосило. Телефонує дідусь:

— Що там у вас, лазарет?

Одужали. Поїхала бабуся. Минув тиждень або місяць. Сидимо з Оксаною. Старший у садочку, вдома цілодобово лише молодший. Ми знову втомилися, час кликати підмогу, але:

— Може... може, не будемо поки нікого запрошувати? А то ж малі захворіють!

— Ну шшшшо ттттти... що за забобонність? Я тебе благаю! Ти ж науковець який-не-який!

І купуємо квитки, і має приїхати моя мама, ми готуємося відправляти її на дві години з візком, а самі ці дві години працювати — а за три дні до приїзду бабусі молодший серйозно захворює, і мама-то є, мама допомагає чим може, проте на дві години з візком надвір уже не ходить.

А на повну закон западла спрацював тієї осені, коли старшому було два з половиною роки, а молодшому лише три місяці. Тоді малі, для різноманітності, захворіли в день від’їзду бабусі. Спершу один, а за ним і другий. Того разу йшлося не лише про побутові труднощі, виснаження й недосипання. У мене траплялися моменти паніки: ніч, тримісячна дитина хрипить десь із глибин, температура плюс тридцять дев’ять і не дуже збивається. Їхати в лікарню просто зараз? Викликати «швидку»? Дочекатися дільничного педіатра вранці? У періодизації нашого життя ту довгу й темну, як середньовіччя, осінь я називаю Два Бронхіти.

Звісно, я перебільшую. Оскільки бабусі провели в нас значну частину того року, а діти хворіли в сумі місяць-два — математично можна вивести, що були періоди, коли ми справді могли розслабитись. Але підступна пам’ять зберегла ці періоди гірше, бо ж коли все спокійно — що тут запам’ятовувати?

Зате після того, як Оксана припинила годувати груддю молодшого, почався повний кайф.

1 ... 25 26 27 ... 35
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тато в декреті», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тато в декреті"