Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Час тирана. Прозріння 2084 року (2014) 📚 - Українською

Читати книгу - "Час тирана. Прозріння 2084 року (2014)"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Час тирана. Прозріння 2084 року (2014)" автора Юрій Миколайович Щербак. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 148
Перейти на сторінку:
методами: рейдерськими наїздами, вбивствами опонентів, шантажем, заганянням людей у нове кріпацтво. Кілька разів намагався Гайдук переконати Єфім’єва припинити (бо відчував до нього якусь симпатію) — та марно. Оточивши себе зграєю підлабузників, кар’єристів та україножерів, він узяв собі на службу колишніх офіцерів із корпусу імені генерала Денікіна, що воював у складі 3-го Малоросійського фронту, схиблених на мстивій ідеї покарати непокірних хохлів за поразку. Агентура Гайдука, що працювала в оточені Єфім’єва, попереджала генерала про небезпечну еволюцію колишнього прем’єра, який поступово зачищав Донбас від опонентів — тих, хто залишався вірним ідеї побудови єдиної країни.

Єфім’єв, не дочекавшись відповіді Гайдука, продовжував:

— Вы нарушили национальное равновесие в пользу малороссов и тем разрушили державу Русь-Украина. Поэтому я, поддержанный многонациональным русским народом Донбасса, решил разорвать конфедеративный договор. Вся левобережная Украина поддерживает меня. Вы можете спастись в случае признания этого факта и подписания акта капитуляции — ликвидации так называемой державы Русь-Украина. Мы, коренные дончане, не потерпим больше унижений со стороны заезжих малороссов и предателей галичан…

«Так приходили зі Степу половці — кочівники-зайди, й диктували свої умови київським князям, — подумав Гайдук. — І чого цьому бандюку не вистачало? Грошей? Влади? Він схотів кинути на килим весь народ, як ганчірку, як зламані, обезголовлені тіла своїх суперників на рингу».

— Поэтому, Гайдук, я требую: немедля подписать заявление о своей отставке и о ликвидации вашей этнической химеры — государства так называемых украинцев и русских. Никогда русские не станут украинцами. Слышите?

— Ви все сказали? — спитав Гайдук, у якого від монотонного хилитання на хвилях вже почало паморочитись у голові. — Тепер слухайте мене. Сьогодні вранці я підписав декрет про позбавлення вас громадянства держави Україна-Русь з усіма майновими наслідками, що з цього випливають. Ми отримали також рішення Глобального банківського союзу про арешт усіх ваших банківських рахунків та рахунків підставних осіб, афілійованих з вами. Над цим добре попрацювала наша фінансова розвідка.

— Как вы смеете! — за інерцією грізно, але розгублено, ще не вірячи почутому, мовив Єфім’єв, і його слова вже не звучали так голосно, як перед тим. Його вузько посаджені на мідному обличчі очі стали схожі на шпаринки. Гайдуку здалося, що зараз з рівербота пролунає вбивчий залп. Але обійшлося.

— Верховний військовий трибунал оголосив вас, пане Єфім’єв, зрадником. Вам надано право добровільно залишити межі держави, — сказав Гайдук. — Ваш човен уже не повернеться до лівого берега. Прибережні води заміновано, йде роззброєння вашої бригади в Плавнях.

Єфім’єв побагровів, як під час гіпертонічного кризу:

— Это шантаж! Вы негодяй! Я жалею, что не уничтожил вас тогда, в Кабинете Министров!

— Я теж, — ввічливо відповів йому Гайдук. — Продовжую: Донецьк годину тому захоплено десантними військами, вірними уряду. Зараз там ідуть арешти змовників і ваших прихильників. Не раджу повертатися. Вниз по течії, в районі Енергодара, вас чекає гелікоптер, який доставить вас до Румунії. Раджу більше не повертатися в Україну. Ваша ДУР луснула, як мильна булька. Прощайте!

Не встиг приголомшений Єфім’єв змахнути важким кулаком, щоб дати команду відкрити вогонь, як двигуни на катері Гайдука форсажно заревіли й БРК блакитною стрілою, лякаючи чайок, рвонув не на захід, звідки прийшов, а на схід, чим збив з пантелику команду рівербота «Mad Bull»: водяний смерч від гарматно-кулеметного залпу здійнявся на порожньому місці; згодом на поверхню спливло багато оглушеної риби.

Ще довго темними водами Каховського моря повільно пливли на південь риб’ячі тіла, обернені до неба білими черевами.

29

Друга сепаратична криза вибухнула в 2082 році. Навесні у Львові новообраний парламент Галицької землі — Народна Рада — проголосив створення Західноукраїнської Держави (ЗУД) й вихід її зі складу конфедерації Україна-Русь. Невдовзі до цього рішення приєднався парламент Волинсько-Поліської землі. Ніякі вмовляння і погрози військового генерал-губернатора щодо неприпустимості порушення конфедеративного Договору, малої Конституції України-Руси, прийнятої ще за часів Президента Волі, та законів воєнного стану, запроваджених КОПОР-РАМом, не вплинули на розкольників.

Гайдук відкинув пропозицію військового губернатора Галичини генерал-майора Грома — силами трьох десантних бригад заарештувати та інтернувати членів Народної Ради, запровадити в Галичині комендантську годину й силовим шляхом відновити владу київського військового режиму.

Гайдук прилетів до Львова на бойовій «черепасі» 001, яка здійснила посадку на яворівському полігоні ОГБ, що носив назву «Мир і безпека» і тому вдень і вночі здригався від вибухів снарядів із лазерним наведенням, керованих протитанкових ракет і ревища нової таємної зброї, яку випробовували тут. Щоправда, під час приземлення Гайдука на полігоні панувала тиша. Зустрічав Координатора генерал-майор Грім — той самий, який колись врятував Гайдука, знайшовши «черепаху» 002 неподалік гори Пивихи.[6]

Панас Васильович Грім подобався Гайдуку: небагатослівний, повільно-обережний, немовби пасічник біля вулика, спостережливий і водночас рішучий, він чимось нагадував Гайдуку колишнього міністра оборони гетьманських часів Прядка. І тепер майже панічна реакція Грома на львівські події стурбувала Гайдука: на пустопорожні індепендистські декларації, що час від часу лунали з боку галицьких кав’ярень, Грім так не реагував.

Вони, не заходячи до дерев’яних штабних приміщень, з яких ще не вивітрився зимовий запах сирої порожнечі, пішли вздовж Алеї Слави.

— Вибачте, Ігорю Петровичу, що не втримав ситуацію під контролем, — понуро дивлячись під ноги, доповідав Грім. — Мене інформували наші розвідники, що готується щось погане, але я не повірив. — Він підняв голову й подивився Гайдукові у вічі: — Беру вину повністю на себе й прошу звільнити мене з посади генерал-губернатора. Тут такий гадючник, а я… не політик я, Ігорю Петровичу. Я тут чужий.

Гайдук зупинився, ніби щойно відчув незвичну тишу на полігоні. Метрах у десяти за ними зупинилися офіцери, що супроводжували Координатора, та охоронці.

— Не поспішайте, Панасе Васильовичу. Ми всі не політики. Я вам повністю довіряю… Це, швидше, моя провина. Переоцінив патріотизм галичан і недооцінив їхню егоїстичну самозалюбленість. Ви не знаєте, де перебуває генерал Кшиштоф Самсонович?

— Звичайно, знаю. Він

1 ... 25 26 27 ... 148
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Час тирана. Прозріння 2084 року (2014)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Час тирана. Прозріння 2084 року (2014)"