Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Сини змієногої богині 📚 - Українською

Читати книгу - "Сини змієногої богині"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сини змієногої богині" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 260 261 262 ... 274
Перейти на сторінку:
31

Степовик – людина, яка народилася або постійно живе в степовій місцевості. Тварина, що живе у степу або яку вивели у степу. Рослина, яка росте тільки в степовій зоні. Вітер, який віє тільки у степовій зоні.

(обратно) 32

Як свідчать анатоми, знавці з остеології (розділ анатомії, що вивчає форму і структуру кісток у взаємозв’язку з їхньою функцією), разом із скіфами у причорноморських степах з’явилися комолі, безрогі тварини. Вони були невисокими (105–125 см), з масивною статурою. Ймовірно, це була порода робочої (тяглової) та м’ясних напрямів.

(обратно) 33

Псалії – давні деталі вудил, пара вертикальних стрижнів, що прикріплювалися перпендикулярно до кінця вудил. Застосовували кістяні, бронзові, пізніше залізні. З початком ІІ тис. до н. е. поступово вийшли з ужитку.

(обратно) 34

Мечет (мечеть) – у чорноморських рибалок та запорожців – піч для випікання хліба.

(обратно) 35

Поряд із скіфіками в ужитку греків збереглася і назва посудини для пиття – скіфос, – у формі чаші з двома горизонтальними ручками. Виготовлялася із обпаленої глини.

Та ще сьогодні Донецький пивзавод випускає пиво під назвою «Золотий скіф» – цей сорт є благородним в колекції донецьких пивоварів. Романтик знайде в ароматі напою відчуття простору степів – батьківщини безстрашних скіфів (із реклами). Колір – м’яко-золотий, смак витончений і багатогранний завдяки гармонійному поєднанню солоду і рису. Спирт – 4,2 °. До столу подають охолодженим до температури 8 – 10 ° з великою шапкою піни у фірмовому бокалі.

Також випускається пиво – іншими пивоварами – «Сармат».

Назва «скіф» збереглася в спорті. Так називається спортивний човен для академічного веслування, різновид академічного судна. Відзначається граничною легкістю конструкції, обладнаний виносними кочетами для весел, рухомими сидіннями, упорами для ніг.

Та ще в науці зберігся термін – скіфська платформа – тектонічна структура на південному сході Європи. Міститься в межах України, Росії, Польщі та Румунії, частково в акваторії Азовського і Чорного морів. Простягається у вигляді дугоподібної смуги шириною від 30 до 100–120 км. З геологічним відкладами скіфської платформи пов’язані родовища нафти і газу, будівельних матеріалів, мінеральні і термальні води.

(обратно) 36

Грузильця для веретен.

(обратно) 37

Зернь – один з прийомів художньої обробки виробів з металу – виріб покривається найдрібнішими металевими кульками, що укладаються та припаюються до його поверхні у вигляді трикутників, ромбів, гілочок. Ця техніка була відома, крім античної Греції, Давньому Єгипту і Київській Русі, її знали навіть за раннього залізного віку. Приклад – золоті підвіски з намиста в похованні багатої скіф’янки з кургану Темір-Гора на Керченському півострові біля с. Бакси.

(обратно) 38

Жертва (одне із значень) – за релігійними обрядами деяких народів – предмет або жива істота, яких приносили як дар богам.

«Жриця мусить вміти в потребі всяку жертву заколоти рукою власною» (Л. Українка)

(обратно) 39

Бабина Могила – скіфський курган в районі с. Кам’янка, неподалік м. Орджонікідзе Дніпропетровської області, належав царській знаті. Висота 8,2 м, діаметр – 72 м – «восьмиметровик», на мові археологів.

У ньому була родинна усипальниця – поховання цариці, царя, трохи пізніше поховання, напевне, другої дружини царя і царевича. Усі чотири поховання були повністю пограбовані в давнину.

(обратно) 40

В одному з мелітопольських курганів з жіночим похованням було знайдено дуже багато дрібних золотих прикрас, діадему, скроневе кільце, перстень і БІЛЬШЕ 3500 ЗОЛОТИХ БЛЯШОК, що прикрашали одяг та взуття похованої скіфської цариці.

(обратно) 41

Чорний ліс – лісовий масив між річками Інгулом та Інгульцем у Кіровоградській області. Державний заказник. Був одним з центрів формування гайдамацьких загонів. На території Чорного лісу й виявлено пам’ятки культури, що їх названо чорноліськими.

(обратно) 42

Правий

1 ... 260 261 262 ... 274
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сини змієногої богині», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сини змієногої богині"