Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Гра у вoйнушку 📚 - Українською

Читати книгу - "Гра у вoйнушку"

167
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гра у вoйнушку" автора Баса Джанікашвілі. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 31
Перейти на сторінку:
очі. «В неї знов очі фіалкового кольору, як і тоді».

Віра ще раз подумала про те, що з кінця січня дві тисячі шостого року чоловік її не цілував. Того року сталася їхня остання і, мабуть, найостанніша сварка. Що було причиною сварки? Віра не раз поверталася до неї думками і проаналізувала кожну деталь. За офіційною версією, причиною стала неувага дружини. За словами Віри, це була необ’єктивна й егоцентрична характеристика. Знаєте, що сталося? Вона готувала уроки з Гівіко і забула попрасувати на ранок сорочки. Ніби й нічого. В перші роки по­дружнього життя подібний конфлікт закінчився б у спальні з вимкнутим світлом. Сьогодні ж майже весь Руставі знає, що Дарчія розлучаються. Віра пам’ятала кожну деталь цього конфлікту. Гурам — жодної. Принаймні, так гадала Віра.

Антологія конфлікту

Коли стаття була готова, а сторінка зверстана у власному кабінеті, він брався до антології сімейних сварок. З першої сварки до останньої. Його цікавило, може, він випустив з уваги щось таке, що змусило розлюбити і дружину, і родинне вогнище. Багато деталей, які забулися, він перевіряв з Вірою. Якось так, між іншим.

Врешті Гурам дійшов висновку, що упродовж чотирнадцяти років подружнього життя вони сварилися двадцять дві тисячі двісті три рази. Підбурювачі сварок: Гурам — 60%, Віра — 15%, решта 25% були провокаціями Гівіко. Було використано більше мільйона нецензурних слів, кілька десятків тарілок і чотири гітари (які влучили в ціль). Більша частина сумарної кількості сварок (загалом 22203), точніше 69%, припадала на першу частину їхнього співжиття (тобто на перші три з половиною роки). На наступні два роки припав 21% сварок. На наступні два роки ще менше — 9,99%. І врешті за останні два з половиною роки кількість сварок становила одну. За допомогою цих розрахунків Гурам зрозумів: що частіше вони сварилися, то безболісніше закінчувався конфлікт. Щоправда, цифра вражала (69%), але їхня тривалість коливалася від однієї до п’яти хвилин.

Ще одне спостереження Гурама: що меншою була кількість сварок (наприклад, у випадку 21%), то довше вони тривали. В середньому від п’яти хвилин до сорока п’яти. Самі по собі конфлікти ставали драматичними і більш напруженими. Подолати наслідки таких баталій просто гасінням світла у спальні вже було неможливо.

І врешті, що рідше ставався конфлікт (наприклад, у випадку 9,99%), то складніше було вичерпати його. Яскравий приклад: востаннє вони сварилися два з половиною роки тому, і сьогодні вперше поцілувалися. Звичайно, Гівіко це здивувало, а кого б не здивувало? А ви ще питаєте, чому він здивувався.

На чому ми зупинилися? Так! Гурам поцілував Віру в губи і поглянув у її очі. В цей час підбіг Гівіко і спробував обняти обох батьків маленькими рученятами.

— Ти п’яний? — дружина поглянула на нього з сумнівом у погляді. Але зрозуміла, що Гурам поцілував її не через сп’яніння. Вона зраділа.

— Отлічно, Вєра Юрьєвна, доставай пістолєт, — голосно, аби всі почули, прокричав Гурам.

— Вот здєсь подойдьот, — ще раз гордо зазначив Суркатов.

Заново почалась виснажлива церемонія прощання. Але, як заведено у грузинів, вона була сповнена безмежної огиди. Буває так, що у нас лише одне бажання — попрощатися! Немов від цього поспішного прощання залежить імовірність наступної зустрічі. Ми поводимось так, наче хтось нам щось винен. Але ж росіяни не знають про цю несподівану відразу, що її відчувають грузини при потиску руки?

Вони прощались так само з любов’ю. Так само посміхались, обіймались, плескали рукою по плечу, сміялися, кашляли, поправляли волосся, під кінець цілувалися в губи і голосно казали:

— Прєкрасний вєчєр провєлі.

— Нікогда нє забуду вас, всю смєрть буду помніть.

— Віно отлічноє, нє зря подстрєліл, пацан.

— Ну, єщьо раз…

Потім усе спочатку: прощання, посмішка, обійми, плескання по плечу, сміх, гучні розмови, покашлювання, ось вони поправляють волосся, тягнуться один до одного для поцілунків у губи і врешті-решт опускаються на коліна. П’ять пілотів російської армії стояли на колінах у дворі Дарчія, з руками на потилиці, обличчям до паркану. Ніхто й словом не озивався. Навіть пташка не співала. А комарі? Комарі перестали літати.

Перш ніж події розгортатимуться далі, познайомлю вас із двома пілотами, що впали пізніше. Отже, це Ізмайлов Земут Тумезович — четвертий за рахунком і Сімак Микола Федорович — п’ятий за рахунком, останній збитий пілот.

Резюме 2

Хто такий Земут Тумезович Ізмайлов? Це чоловік репресований, чоловік, якого повернули на службу з пенсії, чоловік онуків.

У Земута було важке дитинство, так само як чи не в кожної людини його віку. Його батько був знаним у Петербурзі революціонером. Дуже добрий чоловік, казали, він був схожий на справжнього германця, біляве волосся, блакитні очі і спритний немов кінь — так розповідала мати. Батько Земута вбив двох священиків і скинув тіла з мосту в річку. Через це він змушений був покинути рідне село і сховатися в Петербурзі. Невдовзі прийшла революція, і батько Земута став чекістом. Пізніше його батька розстріляв Сталін, а матір переселив до Казахстану. Втім, повернімось до Земута.

Земут народився у поїзді й зростав в Акмолінську разом з дітьми репресованих батьків. Коли йому було сім років, померла мати, і його віддали до дитячого будинку. В кінці Другої світової війни молодий Земут вступив до військового училища і став успішним курсантом Астраханської авіаційної школи. Реальну військову освіту отримав в Афганістані. За

1 ... 26 27 28 ... 31
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гра у вoйнушку», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гра у вoйнушку"