Книги Українською Мовою » 💙 Бізнес-книги » 10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа 📚 - Українською

Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні" автора Олег Криштопа. Жанр книги: 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 42
Перейти на сторінку:
А там уже інше яблуко. І ви починаєте трохи по-іншому думати. Ви вже обираєте — солодке, кисле, кисло-солодке, ще якесь.

А ще Мелешу було важливо пов’язати бренд із Закарпаттям. Адже цей край навіть у людей, які там не були, асоціюється з чимось хорошим: гори, чисте повітря, приємний клімат.

Бренд — це не лише перевага. Але й відповідальність. Споживача важко захопити, але дуже легко втратити. Брендовики, як сапери, — помилитися можуть тільки раз. Тому один з головних принципів «Коника» — краще менше, але краще.

 

СЕКРЕТИ УСПІХУ: ЯКІСТЬ

Цех, у якому яблука перетворюються на сік, — відносно невеликий. Обладнання — просте. Прес, де чавлять яблука, чан для пастеризації і лінія розливу.

Один літр соку виробляється з кілограма і шестисот грамів яблук. Підвищити продуктивність у теорії можна. Але тоді це зашкодить якості. Через це Андрій Мелеш постійно сварився з технологами.

— Про користь будь-який технолог думає в десяту чергу. Йому важливо, щоб не зіпсувалося і гроші принесло. А для мене на першому місці якість. Тому мені пропонували додавати ферменти. Мовляв, вони теж природні, нічого поганого в тому нема, а соку з кілограму яблук виходить більше. Але ферменти все одно спотворюють структуру продукту. Вони витягують воду, яка при механічній обробці не мала б туди потрапити. Потім цукор. Скільки мене переконували, що треба додавати. Мовляв, смачніше буде, класно, люди п’ють, їм подобається. Досі є ті, хто не вірить, що ми не додаємо цукру. Але радує, що кардинально менше.

Для своїх соків «Коник» не використовує яблука, які впали на землю. Тільки зірвані з дерева. Щоб не зіпсувався смак. Решту здають на заводи, які виготовляють концентрат.

Врешті, ставка на якість у суперечці з комерційною складовою перемогла. У «Коника» кристалізувався свій споживач — люди віком від двадцяти п’яти до сорока п’яти років. Розумні та поінформовані, вимогливі саме до якості.

 

НЕ МОЖНА ЗУПИНЯТИСЯ НА ДОСЯГНУТОМУ

Першому простіше, але й важче. Ти вже проклав шлях для інших, зробив замість них помилки, які вони не повторять. І варто тобі бодай трохи розслабитися, як доженуть і переженуть. І ти вже не будеш першим. Слідом за «Коником» на ринку яблук та соків прямого віджиму почали з’являтися все нові й нові компанії. Є й такі, у кого виходить краще. Що робити в таких конкурентних умовах? Створити новий, унікальний продукт.

У кожного сорту яблук є свій неповторний смак. При дотриманні технології він передається і сокові. А якщо додати імбир, чорниці чи ще якоїсь ягоди, можна розширити смакову палітру до нескінченності.

Проте «Коник» вирішив піти ще далі.

— У нас іще тоді зародилася мрія, зараз ми до неї прийшли. Основна новинка, яка ще не потрапила на ринки, але от уже скоро, — це марочний яблучний сік. Це буде чотири види яблучного соку, кожен зроблено з конкретного сорту яблук. Коли ми так спробували зробити, то самі дуже здивувалися, наскільки сік відрізняється. Я от став фанатом конкретного яблучного сорту. І вже інший я не дуже хочу. Не тому, що він поганий, просто інший. Це дуже цікаво.

Інша особливість «Коника» — завжди йти всупереч моді й тенденціям ринку. Бути на крок попереду. Диктувати смаки. Саме так з’явилися абсолютно нові соки. Яблуко-імбир. Яблуко-чорниця, а також персик і абрикос.

— Ми були перші в Україні, хто запустив соки прямого віджиму з кісточкових: персик-абрикос. У Херсоні ми знайшли господарство зі схожими думками. Завезли якісні зірвані фрукти. Робимо бомбезний смак. Беремо свої яблука, мішаємо з персиком, з абрикосом — це вав як смачно! Пофартило, що Закарпаття багате на дикороси — це чорниця й аронія, чорна горобина. Бабці ходять, збирають це все по полонинах. Ми в них це скуповуємо — суперклас.

 

САДИ

Гордість «Коника». Ми довго їдемо ґрунтовою дорогою між рівних рядів дерев. Більше схоже на виноградники, ніж на фруктові сади. Лінії стовпчиків, підв’язки. Середня урожайність — сімдесят тонн яблук з одного гектара. Є старі сади, де родючість дуже низька — дев’ять тонн, а є ділянки, де вдалося досягти неймовірної продуктивності — дев’яносто тонн з гектара. При тому, що в Україні середній показник — двадцять одна тонна.

Автомобіль зупиняється: Андрій хоче щось показати. Грушеві сади. Нова ніша на українському ринку, яку взявся займати «Коник». Бо досі домінує імпорт. Але грушею не обмежилися. Вирішили бути не на крок, а на два попереду конкурентів.

— Після груші ми знайшли таку міні-нішу для себе. Для того, щоби людина могла не тільки купити дерево, попити соку, поїсти яблука і груші під торговою маркою «Коник», — хвалиться Андрій. — Ми ще зрозуміли, що на Закарпатті дуже добре росте черешня. Посадили невеличкий черешневий сад, для того щоб і черешня була «Коник». Абрикоси — це вже, як кажуть, Остапа понесло. Тут фактична ідея така. Був Крим, Криму не стало. Ми, звісно, надіємося, що він повернеться

в Україну, але там росло дуже багато кісточкових. Мало де в Україні, крім Криму, можуть рости кісточкові. На Закарпатті можуть, тому що в нас мікроклімат. Філософія

1 ... 27 28 29 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"