Книги Українською Мовою » 💙 Бізнес-книги » 10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа 📚 - Українською

Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні" автора Олег Криштопа. Жанр книги: 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29 30 ... 42
Перейти на сторінку:
цього саду була посадити десять сортів абрикосів. Від найранішого до найпізнішого. Це дуже передовий проект, якщо вдасться, то тридцятого травня вже матимемо перший абрикос і п’ятнадцятого вересня останній. Сам сказав і досі не вірю.

Зараз сезон абрикосів в Україні триває місяць. Липень-серпень. Завдяки новим сортам з’явиться можливість їсти українські абрикоси з червня по вересень. Екзотика перетвориться на реальність. Звісно, якщо на перешкоді не стануть кліматичні зміни. Але про них пізніше. А поки про…

 

СЕКРЕТИ УСПІХУ: ТЕХНОЛОГІЯ СУПЕРІНТЕНСИВ

Ми зупиняємося на перехресті, звідки видно три види саду. Старий, звичайний, інтенсивний і суперінтенсивний. Андрій одразу заспокоює, що в нових технологіях немає жодної хімії.

Андрій показує на ширину рядів і кількість дерев. Старі сади схожі на ті, які ростуть на людських подвір’ях. Інтенсивна технологія — менша відстань між рядами та деревами, суперінтенсив — ще менша.

Спочатку садили дерева шість на чотири метри, потім п’ять на три, далі три з половиною на один метр. Останнє ущільнення — три метри на сімдесят сантиметрів.

— І в чому різниця? — запитую я.

— Ідея дуже проста. Що менше яблук на одній яблуні. Це як вихователька в садочку, котра виховує десять дітей замість п’ятдесятьох. Як думаєте, кого вона краще виховає?

— Десять, звичайно.

— Там, де яблука посаджено інтенсивніше, їх багато, вони бачать сонечко, тому що гілляки не закривають сонечко. Відповідно, в мене виходить більш товарне яблуко. Це головний секрет — звідки береться велике гарне яблуко. Багато на цю тему дискутуємо, мовляв, яблука чимось накачали, але такого немає. Дуже багато спекуляцій про ГМО-яблука: в Америці такі є, американці їх виводять, а в Україні немає. Так, як і нема ГМО-картоплі.

На території саду із землі стирчать труби. Вода. Клімат змінюється, опади стали дуже нерівномірними, а деревам, особливо у випадку інтенсивних технологій, вода потрібна постійно. Тож їх потрібно поливати самотужки. У садах «Коника» працює технологія надкореневого зрошення.

Порада від Андрія: перш ніж займатися садівництвом, потрібно перевірити, чи є поруч вода.

 

ПРИМХИ ПОГОДИ

Над садами — щось на зразок навісу. Антиградова сітка. Захищає дерева як від граду, так і від надто палючого сонця. Дорога технологія, але в нових умовах просто необхідна. Садівники дуже залежать від примх погоди. Пізні заморозки можуть знищити весь урожай. Наприклад, у 2010-му 6 травня було мінус три градуси. Загинули практично всі плоди. Пережити той рік вдалося тільки завдяки диверсифікації. Врятувала картопля.

— У Польщі минулого року мінус сорок п’ять процентів урожаю було. В Європі в середньому мінус двадцять три, це був найгірший рік. В Італії, у Франції, всюди пройшлися ці хвилі приморозків, раніше такого не було. Так само град. Як спитати старше покоління, то вони кажуть, що град бував раз на десять років. А зараз — тричі на сезон. А наступного сезону може бути чотири рази. Треба все сітками накривати. Але це дуже дорога технологія, ми накриваємо потихеньку, зараз накрили десь на шістдесят процентів.

Але надто гарний урожай теж може виявитися проблемою. У 2017 році яблука вродили так рясно, що частина садів під їхньою вагою просто впала. Дерева завалилися за принципом доміно. Зараз цей сад ремонтують. Тобто пересаджують.

 

СКЛАД

Одне діло яблуко виростити, інше — яблуко продати. Третє — зберегти яблуко так, щоб його можна було продати. Клієнт хоче їсти фрукти не лише восени, а протягом усього року. І «Коник» навчився робити так, щоб плоди виглядали добре навіть через рік після збору врожаю. Секретів кілька. Перший — відсутність хімії у процесі вирощування. Другий — склад. Тут потрібно дотримуватися відповідного температурного режиму, вологості й забезпечувати мінімум кисню.

— Якщо ви даєте яблукам менше кисню, то вони наче сплять. Відповідно, ми можемо це регулювати, і таким чином можна зберігати яблука до дев’яти-десяти місяців, це дуже легко. Тому от і температура півтора градуса. Це важливо, щоб був нормальний фрукт, щоб ви його купили, щоб він хруснув, щоби вам сподобалось, і ви прийшли за ним ще. Якщо порушити цей довгий процес — все, ви вже не захочете купити, тому що не хрустить.

 

РЕКЛАМА

Як відомо, є два типи реклами. Агресивна, щоби зробити бренд упізнаваним, і тиха, майже непомітна. Гарним прикладом є стратегії «Samsung» і «Apple». Перші нав’язливо рекламують свої телефони на кожному кроці. Другі роблять презентації нових продуктів і роздають товар блогерам, які можуть оцінити переваги і написати про них. І про перших, і про других знають усі.

«Коник» пішов шляхом Стіва Джобса. Компанія робить ставку на спілкування зі своїми клієнтами у соцмережах, використовує сарафанне радіо і зовсім не витрачається на рекламу в ЗМІ.

— Об’єктивно в нас є два варіанти. Або ми, маючи купу грошей, вкладаємо їх у рекламу. Тоді ви навряд чи зможете купити наші продукти,

1 ... 28 29 30 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"