Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Звільни свого внутрішнього римлянина 📚 - Українською

Читати книгу - "Звільни свого внутрішнього римлянина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Звільни свого внутрішнього римлянина" автора Марк Сідоній Фалкс. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 58
Перейти на сторінку:
— то й відлупцювати. Здатність казати правду належить до найвищих чеснот, а от брехня є найгіршим із усіх можливих учинків. Брехня ніколи не доводить до добра. Хлопчик має виявляти повагу до батьків, учителів та інших освічених людей. Хто не здатний до цього з дитинства, ніколи не досягне великих успіхів. Молодь треба привчати підкорятись і догоджати старшим. Особливо важливим це є для дітей багатих батьків, які змалечку звикають ні до кого не дослухатися. Хлопчикові не годиться плакати, кричати або благати, коли вчитель його б’є. Така поведінка є ознакою слабкості та боягузтва і личить вона тільки рабам. Хлопчика треба привчати зневажати гроші: нехай він ставиться до них, як до небезпечної гадюки, чия отрута проникає в тіло та руйнує його зсередини. Хлопчикові слід надавати час для ігор, але ті ігри мають бути спокійними, щоб у нього завжди залишалась енергія для навчання.

За столом його треба вчити їсти не поспішаючи й не поглинати їжу зголоднілим поглядом. Треба знайти спосіб, аби їжа не мала для нього великого значення. Якщо хлопчик виявляє жадібність до їжі, скажіть йому, що ненажерливість притаманна свиням, а тих, хто поводиться, наче свиня, буває дуже важко від неї відрізнити. Хлопчикові не можна дозволяти, сидячи за столом, тягнутись і хапати все, чого забажає. Він мусить узяти собі потроху від декількох страв і їсти повільно. Не можна напихати повен рот і ковтати їжу надто великими шматками. Його лице, руки та одяг мають завжди залишатися чистими. Не можна облизувати пальці. Не можна закінчувати трапезу останнім. За столом хлопчикові не дозволяється витріщатися на інших людей, особливо на гостей. Іноді варто давати йому голий хліб, аби привчити до простої їжі та розвинути витримку. Ці навички стануть у пригоді йому в майбутньому житті, особливо якщо хлопчикові судилася бідність. Не дозволяйте йому наїдатися під час сніданку, нехай їсть досита лише під час вечері. І для розуму, і для тіла буде корисніше, якщо хлопчик не набиватиме собі шлунок від самого ранку: це допоможе йому бути уважнішим на уроках. Нехай їсть після уроків, коли втомиться.

Не треба, щоб хлопчик їв надто багато м’яса. М’ясо гальмує думки, від нього гладшають і перестають нормально рости. Солодощі та фрукти давати варто потрошку, щоб не розвинулася любов до розкошів і задоволень. Не дозволяйте хлопчикові пити, коли він їсть: від цього їжа розбухає і робиться важчою. Хай п’є тільки після їжі. Не дозволяйте хлопчику пити вино, доки не змужніє, тому що воно зруйнує його тіло й душу. Навіть зрілих чоловіків вино інколи позбавляє глузду, робить дурними, брутальними, неспокійними та злими. Наскільки ж руйнівнішим буде його вплив на дитячий організм!

Хлопчик, який належить до шляхетного роду, не може знатися з простолюдцями, щоб не чути брутальних слів і не бачити невігластва. Не можна дозволяти йому спати донесхочу — нехай спить рівно стільки, скільки необхідно для відпочинку. Занадто багато спати шкідливо, адже зайвий сон розм’якшує тіло й ослаблює серце. Треба піднімати хлопчика на світанку і привчати відразу ж іти до туалету, щоб нечистоти, які накопичились у ньому за ніч, якомога швидше залишили тіло. Це, як ніщо інше, сприяє підтриманню належного рівня гостроти розуму, енергії та здоров’я в цілому. Не дозволяйте хлопчикові спати вдень, якщо він не хворий. Його постіль не має бути занадто м’якою, аби й він сам не міг розм’якнути. Хлопчика треба загартовувати та виховувати в нього силу духу, а це можливо зробити лише на твердому ліжку.

Йому корисніше буде взимку трохи померзнути, а влітку попітніти від спеки, ніж уникнути того й іншого. Коли цього не зробити, хлопчик виросте слабкодухим, хирлявим і занадто чутливим чоловіком. Він має багато займатися фізичними вправами: ходити, бігати, скакати верхи та не впадати в розніженість. Не вдягайте хлопчика у м’який і тонкий одяг, який розбудить у ньому цікавість до жіночих брязкалець, бо тоді він захоче ще й грошей, аби те все купити. Не дозволяйте йому виходити з дому без плаща. Поза обійстям нехай ходить без поспіху, бо швидкий крок є ознакою занепокоєності та переобтяженості справами. Не дозволяйте йому носити довге волосся, персні та інші прикраси, натомість поясніть йому, наскільки ганебною для чоловіка вважається жіночна поведінка. Нехай ніколи не вихваляється своїми речами перед тими, у кого такого немає. Нехай шанує старших і завжди підводиться, коли вони увіходять до кімнати.

Необхідно попередити хлопчика про небезпеку статевих стосунків і не заохочувати ніяких пізнань у цій царині аж до укладення шлюбу. Це навчить його володіти собою та забезпечить незаплямовану репутацію. Окрім того, утримання від сексу дозволить йому вирости сильним фізично і доблесним духовно.

У хлопчика не повинно бути нахабних або агресивних друзів. Він не має брутально лаятися, навпаки, нехай завжди буде доброзичливим і любить приємні та розумні розмови. Нехай отримує задоволення від змагання в освіченості і пишається тим, що склав іспит краще за всіх. Хай також пишається тим, що приймає допомогу від інших, тільки коли може чимось віддячити. Не пошкодуйте сил, щоб навчити його перемагати, не зачіпаючи самолюбства супротивника. За перемогу хваліть, але не занадто, тому що надлишкова похвала може призвести до завищеної самооцінки. Це особливо важливо тоді, коли в родині дитину схильні розпещувати й у такий спосіб псувати її характер. Такі хлопчики не можуть потім примиритись із критикою чи невдачею, тому що ніколи не знали ні в чому відмови, а їхні турботливі матері завжди поспішали витерти їм сльози.

Дехто вважає, що хлопчиків не варто навчати читати та писати до семирічного віку. Вважається, що до того вони є ще занадто маленькими та нездатними зосереджуватись і витримувати напруження, необхідне для навчання. І все ж таки не дозволяйте розумові свого сина залишатися без роботи. Чим іще він може заповнити вільний час, окрім того як гайнувати його на пустощі та задоволення, поступово звикаючи до того, що так і мусить бути? Заняття змалечку тренують пам’ять у той момент, коли вона є найбільш сприйнятливою для цього. Проте я зовсім не пропоную навантажувати дитину серйозною розумовою працею. Зробіть так, щоб вона полюбила свої заняття й отримувала від них задоволення, тоді в неї сформується правильне ставлення до навчання. Нехай заняття будуть цікавими та змагальними, щоб хлопчик міг порівнювати себе з іншими. Хваліть його, привчайте пишатися добре виконаною роботою, і нехай він вважає, що у нього все в цілому добре виходить. Тільки дивіться, не перехваліть, щоб він не чекав постійного вашого схвалення.

Щойно хлопчик засвоїть

1 ... 27 28 29 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Звільни свого внутрішнього римлянина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Звільни свого внутрішнього римлянина"