Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Вмираюче світло, Джордж Мартін 📚 - Українською

Читати книгу - "Вмираюче світло, Джордж Мартін"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вмираюче світло" автора Джордж Мартін. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 98
Перейти на сторінку:
вже не було колишньої сили та впевненості. – Напевно, я також не знаю. Але, можливо, варто хоча б спробувати.

- Можливо, - прошепотіла вона. Її величезні зелені очі знову дивилися вниз. - Це буде важко, Дерк. До того ж треба подумати про Джаана та Гарса. І ми навіть не знаємо, чи щось зміниться, чи стане краще.

- Так, ми не знаємо, - погодився він. – Багато разів за останні кілька років я приходив до рішення, що не варто намагатися щось змінити. Мені тоді було погано, я почував себе втомленим, нескінченно втомленим. Але, Гвене, якщо ми хоча б не спробуємо, ми так ніколи й не впізнаємо.

Вона кивнула і однозначно відповіла:

- Можливо.

Дув сильний, холодний вітер. Хвилями напливала шалена музика дарклінгів. Гвен і Дерк увійшли до будівлі, спустилися сходами на галерею і вздовж її зблідлих сіро-білих стін, що мерехтіли в темряві, попрямували туди, де на них чекало надійне розсудливість машини.

5

Від білих веж Крайн-Ламії до тьмяних вогнів Лартейна вони летіли мовчки, занурені кожен у свої думки, не торкаючись один одного. Гвен посадила машину на звичне місце на даху і разом із Дерком пройшла до своїх дверей.

- Почекай, - швидко прошепотіла вона замість побажання добраніч і зникла за дверима.

Здивований Дерк залишився стояти в коридорі. Почулися голоси, потім двері відчинилися, і Гвен засунула йому в руки значних розмірів пачку паперу в чорній шкіряній папці. Це була дисертація Джаана, яку Дерк майже забув.

— Прочитай це, — прошепотіла вона, визираючи з дверей. - Приходь завтра вранці, ми ще поговоримо.

Вона легко торкнулася губами його щоки, потім з легким клацанням зачинила важкі двері. Дерк постояв хвилину, повертаючи в руках товсту папку, потім обернувся і попрямував до ліфта.

Він відійшов лише на кілька кроків, коли почув крик. Ноги Дерка понесли його назад, і він зупинився біля дверей, прислухаючись.

Стіни були товсті, Дерк не міг розібрати слів і не розумів, про що говорять у кімнаті, але він чув голоси та розрізняв інтонації. Переважав голос Гвен, гучний, уривчастий, що часом зривався на крик, близький до істерики. Дерк уявив, як вона ходить по кімнаті перед каміном з фантастичними істотами - вона завжди так робила, коли сердилася. Обидва кавалаанці, мабуть, теж були там. Дерк чітко чув два інші голоси. Один – спокійний, впевнений, який без гніву ставив нескінченні запитання. Мабуть, голос Джаана Вікарі. Інтонації видавали його, ритмічність мови вловлювалася навіть крізь стіни. Третій голос, що належав Гарсу Джанасеку, спочатку звучав рідко, потім все частіше і частіше ставав дедалі голоснішим. Через деякий час спокійний голос замовк, тоді як Гвен і Гарс продовжували кричати один на одного. Потім він сказав, що прозвучало як коротка команда. Потім Дерк почув звук ляпаса. ляпас. Хтось когось ударив. Ні на що інше звук не був схожий.

Потім почулися уривчасті фрази Джаана Вікарі, і настала тиша. Світло в кімнаті згасло.

Дерк тихо стояв із чорною папкою в руках і думав, як йому бути. Але що він міг зробити? Тільки поговорити з Гвен завтра вранці і дізнатися, хто вдарив її і чому. Йому здавалося, що це міг зробити лише Джанасек.

Дерк не викликав ліфт, а пішов пішки вниз сходами до житла Руарка.

Вже в ліжку Дерк зрозумів, як він втомився і як глибоко був вражений. Так багато впало на нього за один день, що він не міг одразу в усьому розібратися: кавалаанські мисливці з їхніми перевертнями, дивне, безрадісне життя Гвен з Вікарі та Джанасеком, несподівано виникла слабка надія на її повернення. Він довго не міг заснути, неспокійні думки крутились у голові. Руарк уже спав, поговорити не було з ким. Нарешті Дерк взяв манускрипт, який дала йому Гвен, і почав переглядати його. Незабаром йому стало ясно, що ця наукова розповідь зовсім не того сорту, який так безвідмовно діє при безсонні.

За чотири години, випивши півдюжини чашок кави, він відклав роботу, позіхнув і потер очі. Потім він вимкнув світло і лежав, дивлячись у темряву широко розплющеними очима.

Дисертація Джаана Вікарі «МІФИ ТА ІСТОРІЯ: ТЛУМАЧЕННЯ ПОХОДЖЕННЯ ПОЛОГОВИХ СПІЛЬНИЦТВ, ПІДСТАВА НА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЗБІРНИКА ПІСЕН ПРО ДЕМОНИ ДЖЕЙМІС-ЛАЙОНА ТОВЛА», на думку ДЕРЕЧІНА. Вона свідчила про злочини кавалаанців переконливіше, ніж усе те, що міг би сказати про них Аркін Руарк. Робота ґрунтувалася на документах та даних комп'ютерних банків Авалона та підкріплена довгими цитатами з творів Джейміс-Лайона Таала та ще довшими коментарями до них. Трактат містив докладний виклад фактів, про які Дерк дізнався зранку від Вікарі та Гвен. Автор викладав їх логічно, вибудовуючи в струнку теорію, намагаючись пояснити кожну дрібницю. Він навіть досить переконливо пояснив появу перевертнів. Відповідно до його теорії, У роки Вогню та Демонів деякі жителі загиблих міст врятувалися і знайшли притулок у поселеннях у шахтах. Але потім з'ясувалося, що під землею була величезна небезпека. Деякі з мешканців підземних міст одразу постраждали від радіаційного зараження. Вони повільно й болісно вмирали, можливо, заражаючи тих, хто їх доглядав. Інші виглядали здоровими, продовжували жити у поселеннях, ставши їх членами. Але коли вони брали шлюб і виробляли дітей, наслідки опромінення виявлялися. Це припущення Вікарі зробив без жодного посилання Джейміс-Лайона, але воно переконливо і правдоподібно пояснювало міфи про перевертнів. заражаючи тих, хто їх доглядав. Інші виглядали здоровими, продовжували жити у поселеннях, ставши їх членами. Але коли вони брали шлюб і виробляли дітей, наслідки опромінення виявлялися. Це припущення Вікарі зробив без жодного посилання Джейміс-Лайона, але воно переконливо і правдоподібно пояснювало міфи про перевертнів. заражаючи тих, хто їх доглядав. Інші виглядали здоровими, продовжували жити у поселеннях, ставши їх членами. Але коли вони брали шлюб і виробляли дітей, наслідки опромінення виявлялися. Це припущення Вікарі зробив без жодного посилання Джейміс-Лайона, але воно переконливо і правдоподібно пояснювало міфи про перевертнів.

Вікарі також докладно описав події епохи Страшного Мора, які він сам обережно назвав «становленням сучасних сексуально-сімейних відносин на Верхньому Кавалаані».

Згідно з його гіпотезою, хранги повернулися на Верхній Кавалаан приблизно через сто років після їхньої першої навали. Міста, зруйновані ними, як і раніше лежали в руїнах, не було видно жодної нової будівлі. Але вони не виявили і жодних слідів перебування рабів-воїнів, залишених ними для заселення планети, усі вимерли. Очевидно, хранський Головнокомандувач ОЗГ зробив з цього висновок, що люди живі. Щоб знищити їх повністю, хранги застосували бактеріологічну зброю: скинули на планету бомби, начинені бактеріями чуми.

Такою була теорія Вікарі.

У піснях Джейміс-Лайона не згадувалися хранги, але в багатьох із них говорилося про страшну хворобу. Усі кавалаанські відомості про Страшне Море збігалися. Вони свідчили про те, що жахливі епідемії прокочувалися спільнотами одна за одною. Кожна зміна сезонів приносила нові, руйнівні епідемії. Вони стали для кавалаанців найстрашнішим із

1 ... 27 28 29 ... 98
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вмираюче світло, Джордж Мартін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вмираюче світло, Джордж Мартін"