Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Січень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Січень, Данило Туптало"

245
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Січень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 159
Перейти на сторінку:
похіттю оскверняється, очищати не намагається. Як же бо птаха з одним крилом не може летіти, так і, дівствуючи, про саму чистоту тілесну без чистоти духа дбаючи, не увійти в Оселю небесну. І першу, і другу чистоту зберігаючи пильно, наче голуб, полетимо услід Тому, Хто явився у виді голубинім.

Ось чуємо, що Бог, у Трьох Особах єдиний, на водах Йорданських являючись, при оновленні світу зробив — із вод хрещення мислених вивів пташенят: учителів, мучеників, дівственників — і в розчинені Небеса закликав їх. Хай буде так, як з учителями, мучениками і дівственниками, так і з нами, грішними. Отцю, і Сину, і Святому Духові, що явився на Йордані, — Богові честь, слава, поклоніння і дяка нині, і присно, і навіки-віків. Амінь.

Місяця січня в 7-й день

Синаксар на собор святого Івана Предтечі і Хрестителя Господнього

На наступний день святого Богоявлення Собор чесного і славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана від початку Церква прийняла святкувати. Годилося-бо вшанувати святкуванням того, хто послужив божественного Хрещення таїнству, поклавши свою руку на голову Владики. Зразу-бо після хрещення Господнього Хреститель вшановується і піснями славиться соборно. Собор-бо говоримо, коли збираються люди в церкву на спів і славословлення Боже, на честь і похвалу вшанованого святом великого Івана Предтечі і Хрестителя. Такий же собор, який по всіх, що у вселенній, церквах відбувався і нині відбувається. Проте в особливий спосіб — у храмах, створених в ім'я Хрестителя, так, як колись у храмі його при Йордані, де ж Христа хрестив, і в Севастії, де ж Ірод його посік, і в Антіохії, де ж руку його праву святий євангелист Лука заніс, і в Царгороді, куди ту святу руку з Антіохії принесено і де найбільше собор той прославився, бо принесено руку в саме навечір'я святого Богоявлення, коли святиться вода. І вважалося тоді, що сам Хреститель прибув невидимо на освячення води. Була ж радість велика царям і всьому народові, і з великим торжеством Собор Хрестителя після Богоявлення дня відзначали. Відзначаємо і ми радістю духовною Собор святого цього великого Івана, Предтечі і Хрестителя, молячись до нього, щоб молив за нас Владику Христа, щоб були ми зібрані в Церкві торжествуючих, у храмі нерукотворному, вічному, на Небесах. І щоб там святкуючих голос було чути, і щоб святкувати разом Богоявлення вічне, наповнюючись з ним баченням Лиця Божого, Який явленням Себе святим Своїм показується. І славити зі всіма небесними ликами Отця, і Сина, і Святого Духа навіки. Амінь.

У той же день про чесну руку Івана святого, Предтечі і Хрестителя Господнього

Після неправедного від беззаконного царя Ірода усікновення святого Івана Предтечі, Хрестителя Господнього, чесне тіло його учні його поховали поблизу гробу святого пророка Єлисея у відомому Самарійському граді Себастії, у ньому-бо й бенкет той кривавий Іродовий, і нечестиві танці доньки Іродіяди відбувалися. Коли ж святий євангелист Лука, проповідуючи Христа й обходячи багато градів і країн, до Себастійського граду прийшов, а звідти — в Антіохію, батьківщину свою, іти мав, захотів взяти зі собою і принести туди тіло святого Предтечі Івана Хрестителя, яке було нетлінне й ціле. Проте це було неможливо, бо мешканці Севастії вельми Хрестителеві мощі шанували й пильно їх охороняли і не віддавали їх. Одну-бо зі святого того тіла руку праву, що хрестила владику Господа нашого Ісуса Христа, євангелист святий Лука взяв, у свій град Антіохію приніс. Нею, як же якоюсь коштовною винагородою, граду воздав за своє в ньому виховання. І з того часу свята Хрестителева рука мала пошанування і чудес немало здійснила. Багато часу і багато царів минуло, настав Юліян-законопереступник, він відкрито відвернувся від Христа й поклонився ідолам, кривдив Церкву Божу не менше від тих, що були перед ним, катів, не лише живих, у Христа віруючих, гонив і убивав, але і на мертвих повставав нелюдським катуванням. Кості-бо святих, які раніше страждали, з гробів викидав і вогню віддавав, храми ж Божі і всілякі святині, спалюючи, перетворював у попіл. Пішов і в Антіохію — і щоб принести нечисті жертви нечестивому своєму богові Аполлону, що в Дафні на передмісті, і щоб там вірних покривдити, і попалити, які знайде, святині. Християни ж, які в Антіохії були, чули про прихід його, руку святу Хрестителеву сховали таємно в одній вежі міській, яка називалася Ґонія, щоб не була збезчещена і спалена катом. Він же, в Антіохію прийшовши і багато безбожжя, беззаконня й катування вчинивши і руки Хрестителя наполегливо шукавши, коли знайти її не зміг, послав у Палестину, в град Севастійський, щоб ціле тіло Хрестителя, яке там є, окрім голови і руки, гріб же і храм його вогнем зруйнувати, — що й було, як пишуть Никифор і Кедрин. Хоча про те блаженний Симеон Метафраст пише, що не Хрестителеве тіло, але инше якесь, просте, замість того було спалене. Говорить-бо, що патріярх Єрусалимський, довідавшись завчасу про наказ ката, взяв таємно з гробу Хрестителя мощі і послав їх до Олександрії на збереження, а замість них поклав кості якогось мертвого, і ті, каже, були спалені замість мощів Хрестителя з гробом його і храмом.

Загинув незабаром найбеззаконніший той цар, і благочестя знову засіяло, знову і руку святого Предтечі з вежі, в якій була схована, наче свіча, з-під споду вийняли, і вірні її шанували, і чуда, як і перед тим, здійснювалися через неї, з них же одне розкажемо.

Змій великий і страшний оселився у межах Антіохійських. Його ж нечестивий, який там був, еллінський люд мав серед богів своїх скверних — щорічними жертвами, наче бога, вшановував. Жертва ж та, котру щороку здійснювали, була така: дівицю непорочну, на те навмисне пильновану, віддавали на поїдання змієві. На те дивився весь люд із гляда-лища, яке було недалеко від змієвої печери влаштоване. Змій же з місця свого виходив і вельми страшний зовні виглядав, плазуючи, свистів і дуже роззявлявся, тоді принесену собі жертву приймав і, зубами шматуючи, з'їдав її. Кидали на те доньки громадян антіохійських жереб, і сталося так одного року, що випав жереб одному з громадян, котрий був християнської віри, віддати доньку свою змієві на жертву. Він же багатьма сльозами Христа Бога і Його святого Хрестителя молив, щоб вибавити доньку свою від гіркої тої смерти. І вже час богомерзенного того свята змієвого надходив, батько доньки із голосінням і риданням до Бога взивав і святого Івана Хрестителя прикликав на допомогу. Прибіг же

1 ... 27 28 29 ... 159
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Січень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Січень, Данило Туптало"