Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Часу немає, Рустем Халіл 📚 - Українською

Читати книгу - "Часу немає, Рустем Халіл"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Часу немає" автора Рустем Халіл. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29 30 ... 140
Перейти на сторінку:
підтримки. 

Склянка з тріском розкололася. Безликий спокійно згорнув ганчіркою скалки зі стійки на підлогу і кинув ганчірку туди ж. На свою руку навіть не глянув. 

— Тоді навіщо вам усе це? — спитав він. — До чого ваша сьогоднішня заява на пресконференції? 

— Може, тому що я нарешті зміг зробити щось більше, ніж зазвичай. 

Безликий прибрав зі стійки брудний посуд. 

— Можливо, ви встигли домовитися з кимось із інших кандидатів, — зауважив він. — Тоді це не найкращий варіант для вашої кар’єри. Слава — річ дуже крихка. А президента, запевняю вас, оберуть на другий термін. 

— Ви не зрозуміли. Йому це непотрібно, — Паштет підвівся, і Едем побачив, як добродушний товстун перетворюється на лева, що захищає свій прайд. — Вам і вашому збіговиську безталанних мерзотників, які не змогли знайти себе ні в чому іншому, важко уявити, що хтось не прагне влади? Так? Що хтось із високим рейтингом не збирається використовувати цю довіру в політиці. Але в нього, — Паштет схопив Едема за плече, — більше влади над умами й серцями, ніж у вас. Своїми піснями він утішає, він радить, він надихає. У нього є талант, — Паштет витягнув із кишені зім’яту купюру й поклав її на стійку. — А який талант у вас? Робити гарну каву? Ну що ж, коли президент виїде з адміністрації, ви точно не залишитеся без роботи. 

Вони розвернулися й пішли геть од людини, з якою не хочеться мати справ. 

Уже в машині вони як по команді зареготали. 

— Було б один нуль на нашу користь, — зауважив Паштет, відсміявшись. — Тільки ми там телефони забули. 

 

Паштет відсалютував охоронцеві, який при кожній появі Міцного стукав по наручному годиннику, демонструючи, що часу немає, і шлагбаум поповз угору. Вони заїхали в котеджне містечко, де жив Міцний. Едемові треба було нагодувати собаку й переодягтися. Машина зупинилася біля будинку з високим парканом із червоної цегли. 

— Заходь, заварю чаю, — запропонував Едем Паштетові. 

Той перевів крісло в лежаче положення. Паштет звик відпочивати в машині ще тоді, коли був продюсером маловідомого гурту й гастролював країною у «форді», який напевно ексгумували на автомобільному цвинтарі з метою продати в країну третього світу. Минули роки, Паштет уже не їздив на залізі, старшому за його доньку-дошкільнятко, і перейшов із ременя на підтяжки, але звички не втратив. 

— Я залишився без телефону — коли ще зі мною станеться таке диво? — він увімкнув радіо, відкинувся на спинку крісла й заплющився. 

Уранці Едем не звернув уваги, що мешканці котеджу ховаються за парканами й сталевими дверима в містечку, яке й так охороняють. Тепер такі заходи безпеки видалися йому надмірними. Він замкнув за собою металеву хвіртку — щоб пес не вискочив на вулицю, коли його випустять у двір, — і, розвернувшись, виявив, що він не сам. 

У кінці кахляної доріжки, пружинячи на носках від хвилювання, стояв Артур — єдина людина, з якою Едем зумів зберегти свою дружбу до вчорашнього дня, — і перекидав телефон із руки в руку. Він ступив кілька рішучих кроків назустріч господарю дому. 

— Що ти тут робиш? — від несподіванки Едем витягнув руку, перевіряючи, чи він досі в тілі Міцного. 

— Я прийшов отримати відповіді. 

У шнурку його кросівка заплуталася гілка — Артурові вдалося перелізти через паркан і продертися через живопліт. Тільки от навіщо? 

— У вас надто ситі охоронці, — він зупинився кроків за чотири і сховав телефон у задню кишеню джинсів, щоб не заважав. 

— І які відповіді вам потрібні? 

— Відбувається щось дивне, і я хочу розібратися з цим. 

— З вами? 

— З моїм пацієнтом на ім’я Едем. Тільки не треба брехати, що ви його не знаєте. 

— Пацієнт? — Едем уже давно не мав себе за Артурового пацієнта — лише за друга, і вжита колишня категорія прозвучала незвично й неприємно. Не образився ж Артур на вкрадений пістолет, урешті-решт. 

— Я начебто досить чітко вимовляю слова, щоб не перепитувати мене щоразу. Сьогодні вдень я їду до Едема. Він не відповідає на дзвінки. І кого я стрічаю біля під’їзду? Водія, який щоранку возить його на пробіжку. Він хвилюється: Едем не виходить на зв’язок, а замість нього водієві дзвонить музикант Олесь Міцний, у якого точно є он у тому гаражі парочка власних машин. Ви просите відвезти вас у центр міста, щоб трохи пробігтися, а таксистові брешете, що Едем поїхав у відрядження. Але Едем нікуди не їздив! У цей час він лежить непритомний у власній квартирі. І його стан геть не схожий на кому, в яку впадають хворі на ураження Мітча, — Артур готовий був зірватися на крик. — А потім ваше ім’я знову з’являється в новинах. Із якого, питається, приводу? Та у справі, яку Едем вів уже кілька місяців! Що це, дідько його бери, таке? 

— Ой, ой, не варто згадувати дідька. 

— Що за препарат ти йому дав? Аналізи чисті, а консиліум досвідчених лікарів не може зрозуміти, як вивести його з непритомного стану! — Артур перейшов на ти. — Я чекаю пояснень. І навіть якщо ти — сам Олесь Міцний, краще мене не злити. 

Нарешті Едем довідався, що відбувається з його власним тілом. Од думки про те, що зараз його марно напихають ліками, тілом пробіг дрож. 

«А чому б не викласти йому все? — подумав Едем. — Аж я не обіцяв джинові мовчати. Хіба не можу я поділитися з єдиною близькою мені людиною всією правдою?» 

Уперше він зрозумів, наскільки йому потрібен слухач, якому можна розповісти цю неймовірну історію, що вчора ввечері скидалася на плід хворої уяви, а сьогодні виявилася реальністю. Співрозмовник, від якого потрібна не порада, а готовність удвох нести тягар нового знання. Друг, від якого нечесно приховувати відому тобі відповідь на одне з головних запитань людства. 

— Артуре, ходімо в дім. Те, що я розповім, видасться тобі маренням, але я Едема не труїв, він не в комі і йому не треба давати ліків, — Едем пішов до будинку, впевнений, що Артур іде за ним, але вже на ґанку виявив, що той не зрушив з місця. 

Артур стояв з нахиленою головою і перетравлював почуте. До його набору запитань додалося ще одне: Міцний звідкись знав його ім’я! 

— Краще марити на свіжому повітрі. 

Едем присів на сходинку. 

— Уяви, що ти лікуєш людей не зараз, а чотириста років тому. І от приходить до тебе голландський фермер на прізвище Левенгук і стверджує, що існують організми, невидимі оку. Ти

1 ... 28 29 30 ... 140
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Часу немає, Рустем Халіл», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Часу немає, Рустем Халіл"