Читати книгу - "Колобок у пастці науки, Оксана Павелко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Після декількох годин роздумів Колобок вирішив знову спробувати викотиться зі схованки. Лісова підстилка з жовтих соснових голочок і старого опалого листя підсохла і нарешті він міг продовжувати досліджувати простори лісу.
***
Колобок закотився в глибину лісу серед гущі дерев та чагарників. Він звик чути звуки продираючих хащами різних лісних тварин, та цього разу він почув, як хтось пробивається через сухі навалені гілки та густі кущі. Продираючись хтось наближався до нього. Колобок зупинився й притих, щоб не привертати до себе зайву увагу.
Спершу Колобок зміг помітити коричневу, поки що безформну тінь, та як тільки істота продерлась через кущі ближче, то його охопив дикий жах. Перед ним, просовуючи морду між заростями, вимальовувався бурий ведмідь. Колобок знав, що всі ведмеді всеїдні. Він розумів, що цьому косматому його вистачить хіба що на пів зуба.
- У-у-м, чимось смачненьким пахне. - внюхується ведмідь - Раніше такого аромату я не зустрічав в цих краях. - і пішов по запаху прямо на Колобка.
Колобок округлив очі, він став у ступорі з роззявленим ротом. Дивиться, як груда бурої ведмежої шерсті йде на пролом прямо на нього, і коли вже ведмідь ледь не притиснув свою морду в хлібне, місцями облізле тіло, Колобок нарешті прийшов до тями та кулею покотив у зворотному напрямку не зважаючи на те, як маленькі гілочки та соснові голки впиваються в його обвітрений хлібний м’якуш.
- Е! Куди намилився?! Ану зараз же зупинись! Все одно я тебе наздожену! - кричав вслід колобку голодний ведмідь. Він прискорювався напролом через кущі молодої акації, не зважаючи, як колючи гілки хлищуть його по морді.
Колобок вже мав вигляд, наче кактус. Не зупиняючись ні на мить, мчав навмання, куди очі дивляться. Він розумів, що ховатися там де і від дощу сенсу не було. Ведмідь його звідти виколупає одним кігтем. Раптом бачить, лежить напівзотлілий стовбур дерева з дірою тунелем в середині. Колобок кулею влетів в нього, продирався якомога глибше в деревину від краю.
Ведмідь ломився слідом і врізався мордою в отвір клацаючи зубами. Тягуча слина шматками піни летіла на Колобка. Звір намагався дотягнутись, щоб вхопити свою здобич. Потім він спробував розірвати стовбур лапами, та на щастя Колобка деревина з товстими стінками виявилась доволі міцною. Ведмідь зрозумів, що с цього кінця свою здобич не дістати, та перейшов на другий кінець стовбура, і знову спробував діставати спочатку мордою, а потім лапою. Колобок тим часом перекотився на протилежний кінець.
Не менше години ведмідь ходив від кінця до кінця стовбура. Колобок теж як маятник котив туди сюди в середині.
Морда хижака була вся подерта і закривавлена, утикана трісками напівтрухлого брівна. Колобок думав, що доведеться котитися від краю до краю від ведмедя цілу вічність. Та все ж таки косматий звір втомився, і йому набридло. Його морда була розпухлою і більше нагадувала дупу дикобраза. Ведмідь здався і пішов геть у глиб лісу з опущеною головою.
Нарешті жахіття скінчилося, та Колобок ще довго не міг відійти від шоку. Він просидів у брівні до самого ранку. Поступово, в міру того як Колобок відходив від шоку, його тіло, нашпиговане мілкими гілочками та трісочками, почало боліти, та до ранку біль майже зійшов і Колобок навіть трішки задрімав під ранок, та все ж здригався від найменшого шороху і тріска гілок. Він все ще панічно боявся, щоб ведмідь не повернувся по нього знову.
Колобок прокинувся. В отвір тунелю стовбура зазирало вранішнє світло. Він прислухався в навколишні звуки та з острахом підкотився до краю деревини. Звуки були звичайними. Як завжди співи різних пташок, торохтіння дятлів, шорох листя і слабкий стогін скрипучих дерев. Впевнившись, що ззовні ні кого поряд не чути, Колобок все ж наважився викотитися, озирнувся по сторонах, ні кого не видно і покотився не кваплячись якомога далі від цього місця.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Колобок у пастці науки, Оксана Павелко», після закриття браузера.